reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Nuuuśka, będzie dobrze, trzymam mocno kciuki za wizytę! Pytasz dlaczego te pierwsze tempki takie leniwe - po pierwsze na początku FL znów wzrastają estrogeny, po drugie łykałaś Estrofem a po trzecie mogłaś ominąć podczas pomiaru wyrzut progesteronu :-), wykres bardzo ładny! Strasznie jestem ciekawa jaka jest grubość endo - w fazie lutealnej powinno mieć grubość 9-15 mm. Nie nastawiajmy się ale wiadomo, że nadzieja jest, serducha były super trafione. Co do tego preparatu, ma dość konkretną (jak na tego rodzaju preparaty ;-)) dawkę L-karnityny i L-arginyny, jeśli Ł. nie łyka tych suplementów to warto go kupić. Tak sobie myślę, że cykl z Estrofemem, Femarą i Pregnylem byłby zapewnie strzałem w 10-tkę :-p ...ale mocno wierzę, że uda się bez tych wspomagaczy :-), że być może wystarczy nieodstawianie Estrofemu a resztę organizm zrobi sam (czasem trzeba mu jednak pomóc i nie ma w tym nic złego)

małe liski, dokładnie, nie dość, że są zdrowsze to jeszcze dużo smaczniejsze :-)

macy, co do szczepienia to się właśnie zastanawiam. Jesli chodzi o prolaktynę to nie ma takich obaw, niski poziom prolaktyny nie ma wpływu na zajście w ciążę a wysoki poziom powoduje hamowanie wydzielania gonadotropin i tym samym hamowanie owulacji, może też obniżyć wydolność ciałka żółtego co spowoduje nieutrzymanie ciąży lub nawet uniemożliwi zagnieżdżenie zarodka. Niski wynik w czasie starań nie będzie miał żadnego związku z utrzymaniem ciąży, po odstawieniu leku nie jest juz hamowane wydzielanie prolaktyny przez przysadkę, w ciąży leki na obniżanie prolaktyny odstawiamy (o ile nie mamy silnej hiperprolaktynemii). U mamartusi chodzi o obniżenie podwyższonego poziomu prolaktyny po ciąży by jak najszybciej organizm zaczął znów produkować LH i FSH a tym samym pojawiły się cykle owulacyjne. Po ciąży jak wiadomo poziom prolaktyny jest wysoki i podtrzymuje go karmienie dziecka, gdy tego karmienia nie ma to poziom prolaktyny zaczyna powoli opadać, jest to jednak dość długi proces a te leki mogą go przyspieszyć jeśli komuś zależy na szybszych staraniach :-) (starania przy podwyższonej prolaktynie mogą być niebezpieczne dla przyszłej ciąży).

Justi, oto dwa najprostsze przepisy (można zmniejszyć ilość soli, teraz o to już nie dbam :-D, mi w ostatnim badaniu krwi wyszedł niski poziom sodu w organizmie więc muszę go podnieść ;-)):

chleb drożdżowy:
270 ml wody
400g mąki pszennej
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka miodu (lub cukru)
drożdże (np. 3,5g suszonych)

chleb na zakwasie:
160g zakwas
360g mąka pszenna
24g mąka żytnia
1 łyżeczka soli
260 ml wody

Chleb piekę w maszynce do pieczenia chleba (wrzucam składniki, włączam maszynkę i już :-)).

Annette, ja kopiłam zakwas na Allegro, teraz go tylko podtrzymuję :-) Chleb drożdżowy z tego przepisu nie ma żadnego posmaku drożdżowego, jest słodkawy jak chałka, można dodać mleko kosztem wody.

mamartusia, rano stężenie LH może być podwyższone poprzez zagęszczenie tego hormonu w nocy, lepiej nie robić tych testów z porannego moczu. Co do stresu to on też podnosi prolaktynę niestety. Prolaktyna zaburza impulsy GnRH - zarówno ich częstotliwość jak i siłę, stąd np. pik LH może być za słaby do wywołania owulacji. Jeśli nie ma presji, że chcecie się jak najszybciej starać to warto faktycznie poczekać aż organizm sam się ustabilizuje i nic na siłę :tak:, warto jednak sprawdzić przed staraniami poziom prolaktyny i progesteronu gdyż długo po ciąży potrafi być podniesiony, zaburzając tym samym FSH, LH i powodując czasem niewydolność ciałka żółtego (co może utrudniać zajście w ciążę lub jej utrzymanie).

lilly, ja kompletnie nie odczułam wzrostu rachunków za prąd :-)

Katriiina, wszystko się zgadza, będę trzymać kciuki za piękne wyniki!

Nuuuśka
, dopiero teraz zauważyłam, że napisałaś, zabieram się za czytanie :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
piranha tylko sie nie zalam :wściekła/y: co do tego preparatu to Ł. lyka te suplementy, ale tzn L-Arginine i L-karnityne,no i Mace ale chcialam sie zapoznac z Twoim zdaniem bo tam cos jeszcze jest dorzucone ale nie wiem ile to warte:cool2:
 
Nuuuśka, tyle czekania na NIC, bo inaczej nie potrafię określić tej wizyty jak tym słowem :-( Czekam kochana na to zdjęcie, żałuję okropnie, że nie zrobiono Ci dziś USG. Bardzo dobrze, że zapisałaś się do Poradni, może natrafisz w końcu na porządnego lekarza. Ja jakoś czuję, że trop, którym teraz podążamy prowadzi do mety, można ewentualnie pomyśleć o Pregnylu/Ovitrelle przy pierwszym piku LH ale musi być USG potwierdzające dojrzały pęcherzyk o ładnym kształcie. Pisałam już wyżej - czasem coś (np. prolaktyna, u Ciebie to raczej nie jest PRL choć warto wykluczyć prolaktynemię czynnościową) zaburza pracę GnRH i wysyła ono impulsy o zbyt małej częstotliwości lub sile (w wyniku tych impulsów powstaje LH i FSH) - stąd pęcherzyk może być w porządku ale pik LH za mały, warto wtedy go (LH) wspomóc. Czasem też w wyniku zaburzeń w produkcji LH pik jest za późno i pęcherzyk jest już przetrwały, gdy pęcherzyki pękają np. przy 24-25 mm cykl w cykl i ciąży nie ma to warto podać Ovitrelle/Pregnyl gdy pęcherzyk ma np. 20 mm - by pękł mając np. 22 mm.
 
Ostatnia edycja:
Nuuuśka, dopisałam jeszcze kilka zdań do poprzedniego posta. Według mnie przy problemach z endo IUI nie jest żadnym wyjściem i problemu nie rozwiąże. Co do szpitala - ja osobiście wolałabym pełny monitoring u jakiegoś gina bez szpitalnej atmosfery ;-), krystianmartin była w szpitalu i jakoś wiele z tych ich badań nie wynikło, jakoś nie wierzę za bardzo w skuteczność tej wizyty w szpitalu ale nie chcę kochana Ciebie zniechęcać, jeśli czujesz, że warto to idź.
 
Mamartusia witaj! Czytalam wczoraj wieczorem twoje wpisy do bloga, maz mnie musial uspkajac, jetses naprawde bardzo silna kobieta. Sliczne masz dzieci (widziałam zdiecia) razem jest zawsze razniej. Może nie powinnam tego pisac, ale jeżeli pozwolisz Tule cie:zawstydzona/y:


Piranha no to co do tych bliźniaków to mysle ze twoje dzieci albo chyba dzieci twoich dzieci maja szanse na bliźniacze potomstwo, ale prznjamniej moglas dwukrotnie przechodzic taki cudowny stan jak ciaza… ja brzuszka nie mam dopiero 5 miesiecy a już mi go brakuje, tych ruchow,czkawek ahhh już się nie mogę doczekac
Te przeciwciała sprawdza się co jakis czas bo jak się nie myle robilam je na poczatku drugiej ciazy i było wszytsko ok. Mój maz ma wlasnie Rh + i wiem ze jest konflikt bo dostalam już w sumie trzy zastrzyki (po poronieniu,w ciazy i po porodzie) .
A powiedz mi moja droga czy mogłabym już za miesiąc zaczac dietke chlopczykowa czy zaczac ja dopiero jak przyjdzie okres? Mój plan dzialania jest taki aby zacza diete za miesiąc wychodząc z zalozenia ze okres będę miala za około dwa miesiące. Zaopserwowac jeden-dwa cykle temperatura,sluz,owu i w 2-3 cyklu próbować już działać. Myslisz ze moglo by to wypalic?
Mam pytanko jeszcze co do cynku.. kupila w PL w aptece z dwoch roznych firm i z dwoma roznymi dawkami… na jednej pisze ze tabletka ma 10mg cynku i jest to niby 100% zapotrzebowanie a na spisie chlopczykowym pisze ze trzeba brac 50 mg . Mam tez ZINCAS FORTE i na nich jest napisane ze jedna tabletka zawiera 150mg cynku :/ które w takim razie brac? Może te drugie ale tabletke wówczas na Pol rozkrajac i brac dziennie 75mg ale nie będzie to za duzo? Czy lepiej brac 5 tabletek po 10mg (wedlug opakowania 500% dziennego zapotrzebowania ) HELLPP
Ach wlasnie radziłabyś aby mezu zrobil sobie tez badanka hormonalne żeby zobaczyc jak u niego wyglada sprawa z testosteronem itp.?

Kiraa aaaaa:-) ale by było SUPER:tak: jak by jednak pekly dwa pęcherzyki, jakas blizniacza mamusia by była na forum Trzymam kciuki!!!!
Zakrecona tak ja już jakis czas temu u was bylam ale mysle ze teraz uda mi się na dłużej u was posiedziec .. jeśli pozwolicie .Ciezko czasami was ogarnąć bo STRASZNIE duzo piszecie,a ja jeszcze z nudow wzielam sobie kolejne studia zaoczne

Anias milego urlopiku;-)
Nuuska a to dowiedziałam się znowu czegos nowego o testach owu,kiedy je najlepiej robic a kiedy nie

Mala przerwa w czytaniu ksiezniczka wola … :-)
 
Piranha, dziękuję. Ja trochę inaczej patrzę na te sprawy. Dla mnie wysoki poziom prolaktyny, to naturalny znak, że organizm jeszcze gotowy nie jest. Każdy organizm jest inny. Wiadomo, że bywają ciąże podczas karmienia, czasami trzy miesiące po porodzie, a czasami musi minąć rok czy nawet więcej. Ja pierwszą @ po urodzeniu córki dostałam po 14 miesiącach od porodu. :-D Jak będziesz miała pytania odnośnie szczepień, daj znać.
Nuska, no wszystko opada na tych głąbów.
 
piranha nie kochana, ja wlasnie nie czuje zeby bylo warto..:zawstydzona/y: a myslisz ze uda Nam sie bez tego ?

Uwaga wrzucam zdjecia - zobacz sama - endo to ta kijanka :tak: obydwa zdjecia sa z zeszlego tygodnia, ale pomiar jest na ostatnim - nie wydaje Ci sie, ze tu nie zostalo zmierzone cale endo ?? :eek:

20140226333.jpg20140226334.jpg widzisz ze na tym drugim zdjeciu za ta mala strzalka ktora mierzyla najgrubsza czesc endo jest cos jeszcze ??? na pierszym zdjeciu tu tego nie widac, ale tez widoczne jest to cos - jakby dalsza czesc 'kulki'.
Acha a to to jest zmierzone na pierwszym zdjeciu to miesniak wlasnie !!

matik ja mieszkam kochana w Katowicach - 4 kliniki Leczenia Nieplodnosci tu mamy a lekarzy kompetentnych na nfz brak :no:

macy no mnie to juz wszystko opadlo - zaczynamy nowy rozdzial Mody na sukces ??:wściekła/y:

vivienka kiedys nie wiedzialam i pare testow poszlo wlasnie w taki sposob do kosza bo testy kompletnie niewiarygodne, robilam je np o 9 i potem dziwilam sie ze krecha z np 16 jest juz wiele slabsza niz ta poranna :wściekła/y:
 

Załączniki

  • 20140226333.jpg
    20140226333.jpg
    20,5 KB · Wyświetleń: 36
  • 20140226334.jpg
    20140226334.jpg
    22,9 KB · Wyświetleń: 39
Ostatnia edycja:
reklama
Niuśka nie obiecuję, że znajdę ale się postaram .:tak:
Chciałabym Ci pomóc bo bez lekarza samej trudno się wyleczyć :zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Przykro mi

Ale nie traćmy nadziei , szukamy !!!!!!! :cool::cool::cool:
 
Do góry