reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Mamawczesniaka o przepraszam, ja następna!

A ja wczoraj na wizycie byłam. Mały się odwrócił już główką w dół, ma ok 2500g i 42 cm, ciekawe czy dobije do 3 kg? Szyjka trochę skrócona, twardości języka (przy okazji dowiedziałam się, że szyjka ma 3 twardości: nosa, języka i wargi :biggrin2:). Przepływy oki.
Następną wizytę ustalił mi na 13.03, a 14.03 mam termin. Powiedział, że powinnam wytrzymać. No ciekawe. Ale chyba pójdę do niego trochę wcześniej na telefon, np. tydzień przed terminem. Chciałabym wiedzieć co tam słychać na dole. Z córką miałam w 9 miesiącu wizyty co 2 tyg. No ale to było 11 lat temu, może teraz się coś zmieniło?

Pozdrówki dla Babyboomowiczek!

Ojjjjj!!! Sorki Kochana!
Moj sie jeszcze nie obrocil ale widze po Tobie, ze ma jeszcze troche czasu! Dzieciaczki z tego co czytalam w ostatnim trymestrze przybieraja 200 gr tygodniowo, wiec sa jeszcze szanse do 3 kg :)

Mamawcześniaka, to ja się ustawiam w kolejce tuż za Tobą i Polisią :-D Na kiedy macie termin?

Ja mam termin na 14 kwietnia, ale mam miec szew zdjety 12 marca jesli maly sie obroci glowka w dol. Lekarka mowila, ze tylko ten szew trzyma tak naprawde i pewnie po zdjeciu bede miala rozwarcie na 2 cm.
 
reklama
ilaczek, gratki za wyłapanie piku bo to wbrew pozorom nie jest takie łatwe czasem :-D Co do Guajazylu - czasem preparaty które u większości kobiet obniżają pH (Replens, Rephresh, Sylk itp.) mogą u niektórych zadziałać odwrotnie, podobnie może być w drugą stronę.

Nuuuśka, już Ci to mówiłam ale muszę powtórzyć - to najładniejszy pik jaki kiedykolwiek widziałam :-D, kreska kontrolna przy nim to bladzioch ;-) Strategię już obgadałyśmy to nie będę się powtarzać :-) Lepiej się nie nastawiać ale jest jeszcze kilka dni na poprawienie endo, w sumie w poprzednim cyklu był podobny scenariusz więc kto wie czy cosiek nie dał rady przy cienkim endo. Słuchaj, a miałabyś choć cień szansy na USG w przyszłym tygodniu (środa - piątek) by podpatrzeć jaka jest grubość endo? Postarajmy się jednak nie nastawiać, myślę, że po tym cyklu już nic nas nie zaskoczy :-D

Dorcia, jest taki sposób ale nie ma pewności, że on zadziała (i też niestety wiąże się z łykaniem hormonów) - łykanie przez 10 dni 2x1 Luteiny a potem odstawienie (to musi być Luteina a nie Duphaston). W sumie tabletki anty brane przez krótki czas nie są aż tak złe - zawierają estradiol i progestagen blokując tym samym FSH i LH a więc hormony odpowiedzialne za wzrost pęcherzyków i owulację. Po odstawieniu jajniki po zapewnionym im odpoczynku pracują ze zdwojoną siłą - dlatego dziewczyny przed in vitro biorą właśnie anty. Szanuję jednak i rozumiem jeśli ktoś woli je omijać szerokim łukiem, na dłuższą metę też bym nie łykała ich. Jak tam ból głowy, minął? Kiedy sprawdzasz znów betę?

Byłam dziś w najlepszym sklepie akwarystycznym we Wrocku, pooglądałam sobie i mam jeszcze większą chcicę na akwa :-) ...i coś czuję, że na chcicy się tu nie skończy ;-)
 
Ostatnia edycja:
Nuuuska o ja Cieee !! :D był pik . Serducho było rano to OK, ale dawaj jakoś wieczorem, w nocy, rano - na połśpiąco , na leżąco , na stojąco jak już chcesz byle by było serducho jeszcze jedno :-D My tu zrobimy doping na dzisiejszą nocke Twoją , z całej Polski i ze Świata będziemy wołać- Nuuuska dawaj, dawaj !! :-D Nie ma spania dziś, czekaj na Ł
 
zakrecia, małe liskie oj bedzie sie dzialo !! :-D mysle pozytywnie, ajj mysle, w koncu sie uda,kazdej z Nas :tak:

piranha kochana pisalam Ci eska ale chyba nie widzialas - pic Guajazyl dzis ? :blink: a jak tak to ile ??
Ja Ci mowilam przez tel ze w srode ide go tego endo -gina i mam nadzieje, ze zrobi mi usg :-) byloby super, no w sumie to chyba powinien zrobic usg na i wizycie prawda :-D?? :-)wkleje jutro zdjecie tego testu bo ja az oczom nie wierze jak patrze ze to moze byc takie ciemne :-D:-D Ciesze sie kurczaczki jak nie wiem !! Nawet jak nie wyjdzie to sie ciesze, ze takie ladne podejscie jest teraz a pikol jak marzenie ! :-) hah a Ty juz lepiej nie mow ze nic Nas nie zaskoczy bo ostatnio tez tak myslalysmy i znowu cos :p:p najwazniejsze, ze wiemy z jakiego powodu sa te plamienia - wykluczenie tego moze sie okazac akurat tym zlotym srodkiem, zey endo bylo ladne caly czas choc ja dalej nie rozumiem i nie zrozumiem jak to sie stalo z tym endo..powaznie. :eek:


Airfix hahaha wariatka :-D ale ja bardzo poprosze !! Jak ja juz mam nie spac to nie spimy wszystkie nie ???!!!! w koncu jedna za wszystkie i wiadomo co dalej no wiec ja mam wobec Was wazne oczekiwania na dzisiejszy wieczor i noc :-) na pol spiocha...hah no nie ma co,schodze na psy :-D:wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
Piranha...mam tylko dupka :-( więc na razie dam spokój
Ja anty nie wzięłam tylko ze względu na migreny przy nich....mam migreny zarówno przy tabsach jak i przy krążku Nuva. Mówisz że anty nie są złe....słyszałam że po anty można szybko zajść ( z bliźniętami nawet ) i Ty to też potwierdzasz ...hmmm
Hmmmm teraz to już sama nie wiem ... ale i tak muszę zaczekać na pierwszy dzień @ żeby założyć krążek NuvaRing tak ???

Kiraaaaaa ale jesteś stara !!! Babo no....laseczka i te sprawy ( i tu bez podtekstów proszę zboczeńcu jeden) Jak bym Cię dorwała i skopała że ochhhhhhhhhhhhhhhhh !!!
Jesteś tylko 9 lat ode mnie starza a może nawet i 8 albo 7 ...więc w czym Babcia widzi problem ???
Uhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ale mam ochotę skopać Ci tyłeczek !!!
 
Ostatnia edycja:
Nuuusia ja to moge nie spać, ja i tak cierpie na bezsenność to żebyś się nie wkopała :D Ja tu będę siedzieć i tkwić na straży Twojego nocnego serduchowania hahah

A tak na poważnie nie wiem czy dzis nie odpłynę mam 1dc i taki ból brzucha i KRZYŻY ( przez duże litery )jak nigdy , że wściku dostaję
 
Airfix
bidulkooo:eek:, ja mialam tez z @ urwanie siedzenia..

dorciu jeszcze mam 6 na koncu :cool2:

nuska nuska
dawaj dawaj, cala Polska jest z nuska :-)

piranju
a ciekawa jestem na jaka rybcie sie skusisz:-)

zakreciu
jak u Was? Slonce
 
reklama
Nuuuśka, telefon zostawiłam w torebce, zaraz go wyjmę. Ja tam wiedziałam, że będzie owulka :-p, stąd naciskałam na te testy jak tylko powiedziałaś o tym pęcherzyku na USG :-), zresztą Twój wykres z tym mega spadkiem a potem odbiciem tempki w górę był mega czytelny. Faktycznie, przecież to w środę ten endo-gin :-), umieram z ciekawości jak mocno endo da radę się odbudować. Wypij łyżkę Guajazylu i załaduj Pre-Seeda. W sumie w tym cyklu zaskoczyły nas 40-tki (którym mówimy papa) i reszta przebiegła podobnie do poprzedniego cyklu, mamy już plan jak podtrzymać ładne endo gdyby znów pierwszy pęcherzyk chciał zrobić psikusa więc już nie wierzę, że jeszcze coś innego nas zaskoczy :-D (z drugiej strony na tym polega zaskoczenie, że to wcześniej do głowy nie przyszło więc gadać sobie mogę :-D).


Dorcia, anty dają urlop jajnikom (poprzez zablokowanie FSH i LH) więc po odstawieniu wypoczęte jajniki działają efektywniej, łatwiej nie tylko o ciążę ale też o ciążę mnogą, ja mam Krzysia z drugiego cyklu po odstawieniu anty, liczyłam na bliźniaki ale nie wyszło :-D Dziewczyny przed stymulacją biorą anty właśnie po to by po odstawieniu jajniki lepiej pracowały. Takie migreny muszą być strasznie uciążliwe, miałam kiedyś bóle głowy po Castagnusie i po 2 takich cyklach miałam dość, anty nigdy na mnie negatywnie nie działały, brałam Logest a więc z bardzo małą dawką hormonów. Z założeniem krążka lepiej poczekać na kolejny cykl.
 
Do góry