reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Piranha dzięki kochana :-):-):-):-) jesteś moim osobistym ginekologiem ;-)
Dobrej nocy!!!!
Matik za Ciebie kciuki także oczywiście mocne jutro Mikołaj niech Wam przyniesie fasolki :-)
 
Ostatnia edycja:
gorgusia, ale ja Ci wyliczyłam właśnie na podstawie owulki a Twój suwaczek liczy na podstawie OM :-) Wiek ciąży liczony jest od zapłodnienia + dodatkowe dwa tygodnie (czyli mając 14-dniową FF i 14-dniową FL w terminie @ jesteśmy wg lekarzy i ogólnie przyjętych zasad w 4t+0d ciąży podczas gdy zarodek ma tak naprawdę dopiero 2 tygodnie. Twój suwaczek założył, że FL trwała standardowe 14 dni (co jest oczywiście nieprawdą) i doliczył do tego 11 + 15 = 26 dni co dało 40 dni = 5 tygodni i 5 dni, zatem "postarzał" Twoje dziecko o 25 - 14 = 11 dni. Ja liczę to tak - od zapłodnienia masz skończonych 15 dni, dorzucasz do tego 14 dni (bo tak jest liczony wiek ciąży, ciąża trwa 9 miesięcy ale to się tyczy prawdziwego wieku zarodka + 14 dni) i wychodzi 29 dni = 4 tygodnie + 1 dzień. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć ;-), większość kalkulatorów wylicza z daty OM zakładając 14 dni FF i Twój suwaczek niestety dokładnie tak zrobił, gdyby tak samo zrobił lekarz to dziecko według niego w 40 tygodniu byłoby tak naprawdę w 38t+3d czyli byłoby właśnie wcześniej wywoływane jak Twój synek.
Podsumowując - wiek ciąży liczy się od owulacji do dnia dzisiejszego + 14 dni (bo tyle trwa standardowo FF), Twój suwaczek do 15 dni od owulacji dodał aż 25 dni FF - czyli dodał zarodkowi aż 25 dni zamiast dodawanych zawsze 2 tygodni. Beta pasuje idealnie do 4t+1d, w 5t+5d beta powinna wynosić kilkanaście tysięcy a nie 158 mIU/ml.

Dobrej nocki!
 
Ostatnia edycja:
Witajcie dziewczyny :-)

a oto prezent od Mikołaja dla wszystkich starających się :tak:


Zobacz załącznik 597690


i dla tych wspierających starające się :-)

images.jpg
nie odzywam się zbytnio, bo czuje się taka głupiutka przy Was:zawstydzona/y: Wy jesteście w tym całym planowaniu tak biegłe, że lata miną zanim ja Was dogonię. Tak strasznie się w tym zakręciłam, że w sumie nawet nie wiem, co mam czytać, bo z każdej strony bombardujecie mnóstwem informacji :surprised:


Też mam niedoczynność, i staram się o dziewczynkę. Widzę, że mamy dzieci w podobnym wieku
:biggrin2:.

mamakaja - mam nadzieję, że pomimo niedoczynności damy radę zawalczyć o dziewczynkę :tak: dziękuję za linka - ale jeśli dobrze się w niego wczytałam, to dotyczy on planowania chłopczyka ;-) a ja marzę o dziewczynce :biggrin2:

Oczy niebieskie - zgadłaś, jestem Kasia :tak: dość popularne imię w mojej młodości ;-)

Nuuuśka - jasne, że chciałabym dołączyć do Was na stałe :-) na razie jeszcze się nie staramy, bo skoro mamy próbować począć dziewczynkę, to musimy się solidnie przygotować (a żeby to zrobić muszę przebrnąć przez to forum, a prawdę mówiąc nawet nie wiem od czego zacząć, bo przeczytanie całości jest chyba niemożliwe :szok: także starania mam nadzieję, że zaczniemy wiosną 2014 r. natomiast jeśli chodzi o termin @ to 28.12

moje wyniki "tarczycowe" z zeszłego tygodnia:

TSH 1,46
FT 4 1,32

Dobranoc!
 

Załączniki

  • images.jpg
    images.jpg
    10,2 KB · Wyświetleń: 12
Witajcie
Niestety....jedna kreseczka:-(

Tempka poszla delikatnie do góry

Dziękuje za kciuki :-*

Zajeb.... Jeszcze cos mi sie pokrecilo i wstalam godzine wcześniej :-( i najlepsze ze dopiero teraz sie skumalam jak budzik zadzwonil

Masakra jak wieje i snieg sypie Podejrzewam ze w pracy nie Bedzie pradu, bo to standard jak mocniej wieje

Piranhu,Dziewczyny ja myslicie jest jeszcze jakas nadzieja w tym cyklu dla mnie? Czy juz w 12 dni powinno byc widac bladziocha? W niedzielę jeszcze zatestuje
 
Ostatnia edycja:
hej babeczki !!! :*

piranha osrodek termoregulacji w mozgu - ja Cie krece ale to pieknie brzmi ! :-D Mowie to do Ł. a on do mnie - Ze co masz ? :wściekła/y: Estrofem, taaaaa tez myslalam, ze mugl sie zgubic, w koncu male okragle opakowanie, wiec wszystko mozliwe prawda ?????
Dzis temperatura w gore, przejrzalam poprzednie wykresy i obecny wykres, jest wykresem z najwyzsza wartoscia temperatury w pierwszych 3 dniach od owulacji :-D hura ! pne sie w gore ! no bo ani w drugim ani w trzecim nie mialam jeszcze temperatury powyzej 36,60 i 36,70 a tu dzis znowu hop. Obawiam sie, ze jutro juz tak ladnie nie poleci :wściekła/y:

zakrecona bardzo mi przykro, ale nie zalamuj sie, tylko poczekaj jeszcze, poki nie ma @ jest nadzieja, a temperatura nadal bardzo ladna.

krystian wiem, ze masz psiory !! Slyszalam przecie w telefonie :-) :**** trzymam kciuki za tempke, i mam nadzieje, ze dzis juz plamienia nie bedzie :dry:

Dorcia no ale jak usg ??? hy???? Bo Ty tu wchodzisz ze jutro nadrobisz a o wizytce nic, Ty niedobra :angry:
Czekam na wiesci !

W ogole wiecie co?? Chyba bylam grzeczna w tym roku, bo rano przyszedl do mnie Mikolaj :-)
 
reklama
Trzecia :-) zakręcona póki nie ma @ to myślę że jeszcze jest nadzieja, tempka delikatnie idzie w górę
Nuuuśka super z Mikołajem, to ja jestem w takim razie niegrzeczna:wściekła/y:
 
Do góry