reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

kiraa kurcze paredziesiast stron wstecz gdzies wklejala dwukrotnie ten wykres na pewno ale teraz to znalezc to chyba graniczy z cudem :zawstydzona/y:

krystian jaka tam czarna ?? jak ona wcale nie jest czarna tylko brazowa, poza tym sliczna bedzie a to sie liczy :tak: :******* a Ja Ciebie Tez !! Zreszta chyba wiesz ? :-)

a co do pomiaru wlasnie zastanawiam sie, bo ciezko wiecie zycie sobie na wsze strony ograniczac, bo nawet jak sie wyjdzie do znajomych to trzeba czasu pilnowac, no ale z drugiej strony kazdy pomiar jest wazny, tyle ze jak tu bylby przerazajaco niski to i tak bym pewnie nie naniosla :-p:wściekła/y:
 
reklama
Kiraa, gdy już kreska zacznie ciemnieć to testuj co nawet 4h. Ja bym radziła test 4h przed spaniem by mieć czas na kontrolowanie i obniżanie pH :-), gdy kreska testowa będzie dużo słabsza (wklejaj fotki :-)) to działajcie, na noc limonkowy tampon (można go w razie co w nocy wymienić po 4h, najlepiej wcześniej przetestować czy po działaniach utrzyma on niskie pH aż do rana). Taką strategię powtarzałabym codziennie dopóki kreska nie zacznie nagle ciemnieć. Gdy wyłapiesz pik LH to obmyślimy O+12, może jak raz zgra się to z USG :-) Poniżej mój wykresik ale w postaci obrazka (przestało mnie logować na enpr), pierwsze 2 działania były dlatego, że zmylił mnie spadek tempki a owulki w poprzednich 2 cyklach miałam strasznie wcześnie ;-) Trzecie serducho było przy kresce, która wskazywała, że kolejnego dnia będzie pik (miałam już to obcykane :-D) a następnego dnia (w dniu piku LH) stwierdziłam, że jednak odstęp nie ma znaczenia, plemniki M 2 dni nie przeżywały i nie mogę znów stracić szansy (zależało mi na małej różnicy wieku) - poprawiłam więc jeszcze około 24h przed owulacją :-D Przez cały kolejny dzień aż do wieczornej owulacji pH było niskie i nie występował EWCM. Kilka razy próbowałam 2-dniowego odstępu (wiedząc już jaka kreska oznacza, że jutro będzie pik, doszłam do tego po 8-miesięcznej obserwacji) i dwa razy O+12, mój M miał jednak słabe żołnierzyki (co sprzyja poczęciu córeczki :-)) i nie dawały rady. Dodam, że poprzednie starania w poprzednim cyklu były miesiąc wcześniej (działaliśmy mniej więcej raz na miesiąc, tylko w szczęśliwym cyklu zmylił mnie spadek + poprzednie wczesne owulki ;-)). Moim cyklem zatem nie warto się sugerować :-D

Zobacz załącznik 597627

Matik, wszystko zależy od tego czy zarodek zagnieździł się wcześnie czy późno no i czy pierwsza faza się nie wydłużyła. Jeśli faktycznie jest 2 dni przed terminem (czyli FF się nie wydłużyła) to powinien już wyjść test 10 a być może też 25 mIU/ml, trzymam kochana z całych sił kciuki, niech grudzień będzie fabryką spełniania marzeń dla wszystkich Was!

Nuuuśka, no jasne, że jest sens, kiedy ja mierzyłam tempki to rzadko kiedy spałam regularnie i rzadko kiedy miałam 3 godziny ciągłego snu, na PTC to nie wpływało :-)

krystianmartin, zrób może raz jeszcze podstawowy pakiet (bo tamte badania były dawno temu robione) czyli LH, FSH, estradiol, testosteron i TSH w 3 dc (no chyba, że TSH sprawdzili już w szpitalu) oraz progesteron w połowie FL (kiedy będziesz znać wynik prolaktyny?). A te plamienia się teraz nasiliły? Koniecznie musisz sprawdzić progesteron bo ten z ostatniego wyniku świadczył ewidentnie o niewydolności ciałka żółtego. Będzie dobrze, rozwiążemy to Archiwum X, dobrze, że od dziś łykasz Duphaston, ciekawe czy plamienia zanikną. Jeśli teraz się nie uda (a UDA SIĘ!) to proponuję kolejny cykl stymulowany Estrofem + CLO + Pregnyl + Duphaston. A czy w tym cyklu te plamienia trwają dłużej i czy też miewałaś wcześniej plamienia przez cały cykl? Czy serduszkowania bywają bolesne? Czy Twoje @ są bolesne i obfite? Ale cudowne prezenty, mogę je wycałować zanim Mikołaj je rozda naszym Potrzebującym? :-D

gorgusia, piękna beta i piękny przyrost, GRATULUJĘ kochana!
 
Ostatnia edycja:
piranha tak myslisz ? u mnie chyba to mialo wplyw, bo kiedy zle spalam w nocy widac bylo ze z temperatura cos nie tak.Mysle, ze te 3h snu bede miec,ale co po niektorzy mowia, ze musza byc minimum 4. Wiec jak to jest kochana ? Dupka juz wzielam, Estrofem tez, wydaje mi sie, ze masz obsolutna racje z tym, ze u mnie wyrzut progesteronu jest w I polowie II fazy bo to chyba kolejny taki cykl z rzedu kiedy to temperatura tak sie pnie w tych pierwszych dniach,tylko potem zawsze spadala :-( tak mi sie nasunelo, czy jest jakis minimalny czas nawet dla plemnikow slabej jakosci w ktorym maja szanse na przezycie/dotarcie do jajeczka ?
 
Piraniu, spokojnie, mi się nie pali (póki co ;P), po prostu nie byłam pewna czy moja wiadomość w ogóle doszła do Ciebie. Jak znajdziesz chwilę to wtedy poczytasz. :)
Dziękuję Kochana
 
gorgusia gratulacje :)

kiraa skoro my dzis tak o jedzeniu to ja Wam tez wrzuce ostatnie zdjecie jednego z Naszych kociastych ;)

Wielka puchata klucha :-)
20131024123.jpg 20131024124.jpg Despe 19.jpg Miś 1.jpg

A tu jeszcze raz Bungee jak była malutka :) moze nie widzialas.

bungee 7.jpg bungee 16.jpg bungee 9.jpg i teraz P17-02-13_10.24[02].jpg 20121114023.jpg

nie wiem czemu ale wiekszosc zdjec Garfielda niestety nie chce sie tu zaladowac :/
 

Załączniki

  • 20131024123.jpg
    20131024123.jpg
    10 KB · Wyświetleń: 24
  • 20131024124.jpg
    20131024124.jpg
    10,1 KB · Wyświetleń: 23
  • Despe 19.jpg
    Despe 19.jpg
    25,9 KB · Wyświetleń: 26
  • Miś 1.jpg
    Miś 1.jpg
    16,5 KB · Wyświetleń: 21
  • bungee 12.jpg
    bungee 12.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 23
  • bungee 7.jpg
    bungee 7.jpg
    38 KB · Wyświetleń: 21
  • bungee 16.jpg
    bungee 16.jpg
    29 KB · Wyświetleń: 26
  • bungee 9.jpg
    bungee 9.jpg
    32,9 KB · Wyświetleń: 20
  • P17-02-13_10.24[02].jpg
    P17-02-13_10.24[02].jpg
    21,8 KB · Wyświetleń: 18
  • 20121114023.jpg
    20121114023.jpg
    27,8 KB · Wyświetleń: 19
Ostatnia edycja:
Nuuuśka, są kobiety u których np. wstawanie w nocy nie wpływa na PTC (ja do nich należę :-)) a są też takie u których takie wstawanie podnosi tempkę. Widać, że u Ciebie ciałko żółte nie obija się tylko ostro ruszyło do pracy :-D Jeśli plemniki są słabe (jest ich niewiele i mało jest tych o ruchu postępowym) to najlepiej zadziałać kilkanaście godzin przed owulacją czy coś na kształt starań o synka. Ale cudne futrzaki! :-)
 
piranha mam nadzieje, ze u Nas jakos to dobrze bylo :blink: choc co do tego piku to dalej jest niewiadoma, wiadomo jednak kiedy owu byla, wiec zawsze to jakis dokladniejszy odnosnik do tego, mysle ze powoli dojdziemy do perfekcji :-D
jakbys chciala wiecej zdjatek zobaczyc to w albumach w moim profilu jest ich wiecej :blink: A jak to jest z progesteronem ? czy jego duza ilosc tak w poczatkowym etapie II fazy to dobrze czy lepiej zeby wiecej bylo go w fazie II ? Wiesz nad czym sie zastanawiam ? Co ja powiem gin, jak za miesiac poprosze o recepte na Estrofem , spyta sie mnie na bank co ja z Nim tak szybko zrobilam :-D
 
Gorgusia gratuluje :-) Piękna beta
Ja mam już stresa ....

Nuuska super kociaki:-)

Piranhu mam nadzieję że nasze marzenie się spełni lada dzień
Jakaś dzisiaj zdołowana jestem i nie mam humoru...

Kiraa ja tylko na allegro kupowałam Calcium .Kociak uroczy:-) To kciuki zaciskam

Też już u Was strasznie wieje? ja jak wracałam z pracy autem to masakra jak od pola znosiło Teraz jeszcze śnieg z deszczem pada Podobno dzisiaj w nocy i jutro ma być niezły sztorm na bałtyku : / Ide zaraz wypić melise i spać bo niewyspana jestem
 
Ostatnia edycja:
reklama
zakrecona oj wieje wieje dzis w nicy u Nas ma byc do 120km/h wiec jak Nam balkon sie spadnie to bedzie dobrze :wściekła/y: Widzialam filmy z Orkanem i nie zapowiada sie zbyt fajnie...
 
Do góry