reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Nuska tak ja przed owu, pisalam wczoraj pecherzyk 11x15 mm, endo 9,4 mm, chyba dobre co?

krystian mam robic testy owu? Gyn mowi ze owu bedzie sob/niedziela... Nie wiem czy dzis serduszkowac... Czy czekac..... Na po owu... Ale w poniedzialek bede w pracy i chyba nie uceluje:eek:

ide skalibrowac miernik :confused:
 
reklama
Kiraa, w tamtym przewodniku polecają użycie całego aplikatora Replens 2 dni przed O+12, po działaniach dziewczyny stosowały ilość na koniuszku palca. Wiele osób poleca bardziej Rephresh, ja niestety nie mam własnego doświadczenia z tymi preparatami, używałam jedynie Sylku, u mnie podobnie jak u krystianmartin w wyniku diety i suplementów pH było cały czas niskie a EWCM zanikł, już kilkanaście godzin przed owulacją śluz był lepki a pH sprzyjające, do tego sprzyjał mi nów :-) Piękny pęcherzyk i endo jak na 9 dc! Czy wiesz może przy jakiej wielkości pękają Ci pęcherzyki? Ja bym poszła jutro by zobaczyć przyrost. Problem jest taki, że niektórym dziewczynom pęcherzyki pękają już przy 18-20 mm, innym przy standardowym 21-23 mm a jeszcze innym dość późno przy 24-25 mm, żeby trafić w O+12 musiałabyś codziennie robić USG. Jeśli chcesz tym razem trafić w O+12 to rób testy owulacyjne jak najczęściej by wyłapać pik LH, na sztywno wstępnie odliczymy 36h od tego momentu i może jak raz poniedziałkowe USG wypadnie w tym przedziale i zobaczymy czy pęcherzyk już pękł, szkoda, że nie ma możliwości codziennego USG. To taki ogólny plan, będziemy na bieżąco go korygować w miarę rozwoju sytuacji :-) Dopiero teraz doczytałam, że chcecie już działać, w takim razie rób codziennie testy wieczorem i jeśli krecha testowa dużo bledsza to działajcie, jeśli już prawie bądź ewidentnie pozytywna to stop, druga opcja to wstrzemięźliwość ale już wiem, że to u Was odpada :-D , oczywiście przy odstępie od owu musisz cały czas pilnować niskiego pH aż do owulacji a to nie lada wyzwanie. Wrzucam na chwilę raz jeszcze fotosa (po lewej ja, po prawej siostra) ;-)

Zobacz załącznik 597509

krystianartin, no jasne, że już w ciąży jesteśmy :-D

maggie, to już za niebawem będziesz mogła na spokojnie planować córeczkę zamykając nareszcie tamten rozdział raz na zawsze w Twoim życiu.

zakręcona, i jak, zgodzili się na niższą cenę? :-) Co do tempki, choć delikatnie spada to nadal jest wysoko a to najważniejsze, testuj jutro rano a ja już zaciskam kciuki.

Dorcia, jeszcze nie był w przedszkolu :-(, idzie od poniedziałku. Trzymam mocno kciuki za dziś!!! :-)

gdusia, przekopałam właśnie skrzynkę i jest PW od Ciebie, strasznie Ciebie przepraszam ale nie miałam jeszcze kiedy przeczytać PW (a sporo ich :-)) i poodpisywać, chcę Twoją wiadomość przeczytać na spokojnie by dobrze doradzić, może dziś wieczorkiem znajdę chwilkę.

maran-atha, u mnie drugie też bardziej żywiołowe :-D

Matik, test 10 mIU/ml wychodzi pozytywny 2-3 dni po implantacji, test 25 mIU/ml około 2 dni później.

Milla, fajnie gdyby pojawiła się kolejna Kajusia na forum :-), ja też początkowo nie wiedziałam o tym imieniu a bardzo podobało mi się Maja, niestety za dużo Mai pojawiło się w moim najbliższym otoczeniu i wtedy trafiłam na imię Kaja - ma dokładnie takie samo pochodzenie i korzenie jak imię Maja a nie jest jeszcze tak popularne. Julka też była na mojej top liście ale to jedno z najpopularniejszych imion, Julek jest teraz tyle co kiedyś Kaś ....choć niby ważne by się po prostu podobało :-) Super, że to nie żadna angina, dużo zdrówka dla syneczka!

Nuuuśka, nonono, szalejesz z wykresem :-D, super! Zrób progesteron, no chyba że nie sprawdzałaś jeszcze prolaktyny spoczynkowej i po obciążeniu to też polecam w ten sam dzień. Co do Estrofemu to proponuję 2x1 do 5 dpo bazując na poniżej treści:

Although adding oestradiol is a subject of debate in LPS, another controversy concerns the dose of oestradiol. Lukaszuk et al. in their prospective clinical trial evaluated the influence of different E2 supplementation doses (2 and 6 mg daily) during the luteal phase on implantation and pregnancy rates in women undergoing ICSI cycle. In their findings, significantly higher implantation rate and pregnancy rate were found in patients who received low dose E2 supplementation compared with no E2 supplementation, but the best outcomes were found significantly in the group with high dose E2 supplementation. They suggested that for women undergoing a long GnRH analogue protocol, addition of a high dose of E2 to daily progesterone supplementation significantly improves the IVF-ET outcomes

gorgusia, czekam na piękną betę! A to plotkarstwo - mi się w głowie nie mieści jak można mieć tak długi język w takich sprawach.

Oczy niebieskie, bez planowania mamy 50% szans (no chyba, że spełniamy nieświadomie czynniki wpływające na płeć) na to całkiem sporo :-D

Olusia, smutne to, tak bardzo liczyłam, że się uda, może następnym razem uda się podać Ci dwa blastusie?

Z krystianmartin wpadłyśmy na pomysł by opracować forumową książkę kucharską dla dziewczynkowych i chłopczykowych staraczek więc wklejajcie przepisy :-)
 
Ostatnia edycja:
Olcia- przykro mi. Wierze,że w końcu się uda.

Byłam na becie. O 17.30 wyniki.....musi być dobrze.
Kiraa- udostępniłam wszystko. Ciekawe czy te serduszka dadzą dziewuszkę....
 
piranha kochana czyli dzis dalej do 5dp po 2 tabletki dziennie tak? :*
prolaktyny w II fazie cyklu nie sprawdzalam nigdy, bo to razem z progesteronem chcialam rovbic, a nie bylo jak :p
Co do wykresu - staram sie jak moge :-Dzebys byla zadowolona :-p

krystian wiem wiem :p tak tylko zartuje kochana, lepsze krotsze niz takie pogmatwane jak moje.

kiraa no endo piekne !!! ja mam takie po owulacji :-( testy owulacyjne bym jak najbardziej robila, zawsze to lepsze potwierdzenie i mozliwosc dokladniejszego ustalenia momentu owulacji :*

gorgusia trzymam kciuki za wysoka betke kochana !! :-)
 
Piranha właśnie tak sobie Ciebie wyobrażałam, piękna z Ciebie kobietka a przy tym taka ciepła i dobra dusza
No ja już się zabiegu nie mogę doczekać , kurcze nie wiem czemu ale może temu że wierzę że mi to pomoże a potem hulaj dusza :-)
 
Piranju
ale laska z Ciebie....:-) Nie wiem czy tak sobie Ciebie wyobrazalam,chyba nie az tak laskowato :cool2: bije od Ciebie cieplo dobra duszyczko.

wklejam testy owu ostatni z teraz... Dobrze, pojde jutro do gina... Szkoda ze owu mam miec w weekend, inaczej bym chodzila codziennie.... Albo co 2 dzien. Potem usg mam w poniedz ok 18.30'... Moze byc poznawo,... Zobaczymy ze pecherzyk pekniety i co wtedy nie bede wiedziala ile godzin minelo od owu i co bede strzelac w slepo? Jak myslisz?
Bobosexow i innych czynnosci :eek:nie ma od ok 7 dni, jesli wierzyc mojemu M :cool2:, ale mysle ze prawda.... Wiec nie wiem czy strzelac jeszcze przed owu w obliczu tego, ze w poniedz wieczor moze byc za pozno? Czy czekac na poniedz wieczor? Bo wtedyy dopiero wroce z pracy.....hmmmm
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    16,2 KB · Wyświetleń: 22
Jeszcze wklejam ten dzisiejszy powiekszony..
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    15,9 KB · Wyświetleń: 19
  • image.jpg
    image.jpg
    11,7 KB · Wyświetleń: 26
reklama
Do góry