reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piranju
czekamy, ale zjedz sniadanko kochana. I nakarm dzieciaczki :-)

oczyniebieskie
bo takie jest zycie.... Nie ma po rowno :cool: .... Jedni maja inni nie.... Mi sie wydaje ze i tak ostatecznie decyduje ten u Gory!

Gorgusia
udostepnij prosze serduszka, bo ja taka ciekawska jestem :eek:
 
reklama
Nuuuśka już nie mam plamień. Dupka jemy rano i wieczorem po 1:tak:.

Kiraa postanowiłam napisać Ci co jadłam bo z pewnością to wpłynęło na moje pH.

Śniadanie: serek wiejski, albo plasterek 20g sera żółtego, albo
jogurt naturalny z płatkami owsianymi, jabłkiem i orzechami włoskimi:
Jogurt 2% 1 kubek
jabłko średnia sztuka(160g)
płatki owsiane 2 łyżki
orzechy włoskie 1 sztuka
miód pół łyżeczki
drugie śniadanie
Serek wiejski 150g
obiad
makaron (50gsuchego) z serkiem wiejskim
kasza gryczana(1/2 woreczka) z serkiem wiejskim
roladki ze sznycla indyka z serem feta
100g sznycla z indyka
ser feta
natka z pietruszki
czosnek
rozbic sznycla, natrzeć czosnkiem, posypać natką z pietruszki, ułożyć kawałek fety i zrobić roladkę. Ugotować na parze. Można do tego zjeść surówke z kapusty kiszonej 200g, albo z dodatkiem 50g ryżu białego, albo soczewicy, albo kaszy jaglanej do wyboru( waga suchego produktu)
Kurczak duszony z warzywami
30g marchewki
20g selera korzeń
30g pietruszki korzeń
100g piersi z kurczaka
3 łyżki groszku zielonego(mrożony)
50g ryżu basmati, (kasza jaglana, soczewica)
5g oleju
sos sojowy

Pierś pokroić w paski. Przyprawić( cynamon, carry, papryka ostra, czosnek, imbir suszony ) wymieszać. Pozostawić minimum 15 minut.
Warzywa pokroić w paski(jak na chińszczyznę). Rozgrzać patelnię, wlać olej (około 1 łyżeczki) rozsmarować pędzelkiem, wrzucić mięso, podlać sosem sojowym, dodać warzywa. podlać woda( odrobinę aby się nie przypaliło), dodać groszek zielony i na koniec ugotowany ryż. Wymieszać
Ryba gotowana na parze z kapustą kiszoną

Nuggetsy( dietetyczne)
kurczak filet 100gpłatki kukurydziane(pokruszone)
białko jajka
pieprz ziołowy
chrzan
surówka
Płatki rozkruszyć w woreczku, filet pokroic w kostkę doprawić, natrzeć chrzanem i wstawić do lodówki. Obtoczyć w roztrzepanym białku, i płatkach. Ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w nagrzanym piekarniku do 200 stopni 20 minut( moje dzieci uwielbiaja ale im robię bez chrzanu)Zobacz załącznik 597491


podwieczorek:
Otreby z jogurtem i kiwi
150g jogurtu naturalnego,
kiwi 1 sztuka
Dynia , uprażone pestki, 2 łyżeczki
otręby owsiane2 łyżeczki
alboSer Żółty, albo wiejski

Kolacja:
jaja faszerowane
1 jajko ugotowane na twardo
serek ziarnisty 4 łyżeczki
Szynka delikatesowa z kurczaka 20g
kiełki
serek wymieszać z żółtkiem, dodać drobno posiekaną szynkę i wymieszać dodać odrobinę soli i pieprzu, Nadziać jajo posypać kiełkami.
od czasu do czasu piłam sok z kiszonej kapusty.
 
[FONT=&quot]DZIEKI kochane za trzymanie kciuków..[/FONT][FONT=&quot] ale niestety nie udało się...moj mrozaczek nie chcial zemna zostac.. chyba jednak nie tak szybko zaswieci sloneczko nade mna... ech...

[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]Hejcia laseczki.... sorki ze sie przedwczoraj i wczoraj nie odzywalam ale cale 2 dni bylam w pracy, mialam wczoraj taki sajgon ze przyszlam do domu i nie wiedzialam jak sie nazywam i poszlam od razu spac... dawno nie czulam sie tak jak wczoraj... jeszcze nie mila sytuacja z moja oddzialowa mialam... myslalam ze baba potrafi zrozumiec babe ale jednak nie.... nie bede o niej mowic bo na sama mysl robi mi sie nie dobrze i cisnienie mi rosnie... jednym slowem wariatka i tyle!! a wczoraj na dzis jeszcze dowalila mi dniowke za inny dzien wiec juz w ogole masakra jakas!!

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]gorgusia trzymam kciuki za ladny przyrost bety....

Nuuuśka mi test negatywny wyszledl w 14 dniu po podaniu pregnylu.... wiec u jednych szybciej a u innych wolniej....
Nie mam ochoty was opuszczac.... fajnie mi tutaj z wami jest.....

Piranha sliczna córeczka....[/FONT]
 
Krytstian ale skrupulatne menu. na kotleciki az mi ślinka pociekła, ja wczoraj po obiedzie pół czekolady mlecznej zjadłam-oj pójdzie w tyłek, podzie.
Krystian, nuśka,matik, zakręcona i wszystkie staraczki trzymam mocno kciuki, grudzień to taki piękny miesiąc więc wierzę że ciężarówek w nim przybędzie.
Dorcia kapelusz córuni czadowy,
nuśka mi się imię Pascal podoba, ciężka sprawa z tymi umieniami ale najważniejsze aby się Wam podobało i żeby nie było jakieś kosmiczne aby dziecku krzywdy nie zrobić. Mi na Gabrysię tez inni kręcą nosem i mówią że później będzie Gabrycha.
Oluśka tak mi przykro, przytulam
elmo zdrówka życzę, co za choróbsko wstrętne, leż w łóżeczku, jedz czosnek i miodek :) a ja w domu ale nie leżę czasu brakuje.Ale czuje się spoko, zaraz lecę do fryzjerka podciąć włosy.
Piranha sliczna coreczka i jak szybko rosnie:)
daria u mnie szyjka się zatrzymała, po wizycie dawaj znać jak było. A kupiłaś już tę poduszkę klin?
maggie buziaczki i do lutego
 
Nuska
chodzi Ci o testy ovu? Mysle ze po poludniu...

krystian
kurcze super plan.... Szkoda ze dopiero teraz :cool: ale wielkie dzieki juz nie marudze,.... Ja w sumie jestem wegetarianka od 10 lat, tzn jem ryby i od czasu do czasu piers z kurczaka.... Taka ze mnie wegetarianka :wściekła/y: ale jem podobnie jak Ty, super wielkie dzieki za przepisy, wczoraj tez robilam nugetsy :-) , mleczna jestem, zupy mleczne codziennie, jogurty i serki od 2 tyg zero kawy i slodyczy. Schudlam by the way :cool:

olusia
zostan z nami, nie uciekaj
 
reklama
Ja do tego pije litry wody evian, herbaty mietowej i zurawinowej, jem suche zurawiny, slodze slodzikiem w plynie... Bleeeeee,
nie jem wcale owocow,mimo ze mnie skreca, nie wiem czy to dobrze.... Czy mozemy cytryne? Kiwi mozna? Nie wiedzialam...
 
Do góry