reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

;)

Chewbacca.jpg
 

Załączniki

  • Chewbacca.jpg
    Chewbacca.jpg
    55,9 KB · Wyświetleń: 32
reklama
krystianmartin, Dorcia powiem Wam normalne zescie ZBEREZNICE SA !!!! :-D:-D jakie zdjecia staranek, jakie pozycje, jak ja o zdjeciach testow Wam tu pisze a Wy co ?????????? Tylko jedno Wam w glowie :-D:wściekła/y::wściekła/y: normalnie geba mi sie smieje do monitora :-DA tak mnie dzis szefowa wkur**** ze przyda sie poprawa humoru ! Wyzyje sie na Ł. wieczorem a co !! Niech chlopina sie zaspokoi !

vviedźma od szyi w dół ? to na rekach tez sie golilas ? :-D Ja Cie !!

marchew, matik dziekuje za kciukaski :****!!

maggie czyli jednak zabieg ? oj kurcze....:-(ale przynajmniej nie bedziesz musiala sie juz meczyc, ale skoro nie infekcja to co ? jaka dalsza diagnostyka ?

oczy niebieskie ja wiem :-D tylko ze Ł. nie zawsze chce, ale Elmus powiedziala ze po jak nie tak, to polozyc sie na brzuchu z kolanami lekko zgietymi :happy: sprobuje jak nie da sie przekonac, choc ja juz znajde na Niego sposob ! :wściekła/y:

Myfanwy to zdjecie to dla viedźmy rozumiem ? No jakby miala tyle wlosow to byloby na co patrzec jak odrasta !! :-D
 
Ostatnia edycja:
Hej babeczki.
Juz piaty raz dzis zasiadam zeby cos naskrobac i ciagle mi cos przerywa. Moze tym razem sie uda.

Pirania bardzo jestem ciekawa jak pierwsze wrazenia Krzysia z przedszkola :-) Mam nadzieje ze zadowolony i ominie Cie stres pierwszych tygodni.
Oczy niebieskie, Ewelin nie wiem dlaczego akurat tego plaszcza nie ma na zara online :baffled: Zwykly, czarny, klasyczny. Sa oczywiscie jak dla mnie o wiele fajniejsze, jednak w tym stanie rzeczy nie mialam zbyt wielkiego wyboru, we wszystkim wygladam jak w namiocie :szok: Wiec postawilam na klasyk.
Ewelin oj zebys wiedziala, czlowiek zobaczy krocze swojego dziecka i tak sie cieszy, az wsyt :zawstydzona/y:
Nuśka jedno pytanie. Jak mogłaś spac spokojnie w nocy majac wczoraj o 21 tak wyrazny test??????? :-) i to jeszcze zatestowalas dopiero o 10... Ja bym pewnie juz testowala co 2 godz hehe ale ja to swirowalam na maxa :tak: W kazdym badz razie mam nadzieje i trzymam mocno kciuki ze nie przegapilas pozytywa i dzis jednak napiszesz ze intensywnosc kreski przyrasta. No i jeszcze jedno, nie pisalam ze lezenie na brzuchu mozna zastosowac zamiast stosunku od tyłu ;-) tylko ze warto zastosowac dodatkowo. Jak najbardziej polecam jednak dzialac od tyłu tak jak radzi Oczy niebieskie, moze jednak uda Ci sie namowic Ł zeby poprostu tylko tam skonczyl :tak:
 
Ostatnia edycja:
witajcie dziewczyny :)

poczytuje Was no ale nie chce sie wypowiadac zbyt czesto by nie zaburzać watku postami nie do konca na temat ;)
Nuśka trzymam za Ciebie kciuki I bardzo Ci kibicuje no I zycze oczywiście dzis mega O z finałem w postacie II na tesie ciążowym za dwa tygodnie :)
Krystianmartin oczywiście o Tobie tez pamietam, widzialam synow Twoich I sa cudowni, życze by teraz owulacja była w terminie wizyty męża I by leki pomogły utrzymać ciąze - bardzo Ci tego życze :*
Matik I obyś Ty zobaczyla wreszcie swoje upragnione dwie kreski na ciązowym &&
Ana :( bardzo mi przykro... przytulam sercem I nie załamuj sie...
Marchewka vviedzma serdecznie gratuluje I przesylam mnóstwo dobrych myśli bo WY szczególnie mi bliskie bo o chlopców walczłyście :) a ja o chlopcu myslałam w obu moich poprzednich ciązach ;)
Elmo oczy niebieskie dla Was buziaki I super, że chlopcy są nadal chłopcami :) I już nimi pozostana wiec nie stresujcie sie kochane :)
Ewelin widziałam zdjecie malutkiej z USG :) znam ten widok bardzo dobrze I ciesze sie ogrmonie, że wreszcie czujesz sie spełniona w macierzynstwie, życze zdrówka by z nogami było lepiej :*
Maggie I dla Ciebie duzo zdrówka niech wreszcie sie ulozy po Twojej mysli co bys mogła zacząc starania jak najszybciej ale jak wiadomo zdrowie jest najwazniejsze teraz wiec trzymam &&& za pomyślność :*
Airfix ja wlasnie chciałabym by mnie spotkala kiedys taka miła niespodzianka w postaci synka hehehe... wiec może akurat teraz jak odpuścialas staranka to bedzie dzidziuś z "niestrania sie" I życze by było po Twojej mysli :) najlepiej piekna mala krolewna :)
MYfanwy trzyma kciuki za Ciebie by coreczka z tych starań dorodna była I powiem Ci tylko, ze w przypadku mojej Mai starania były codziennie od 8-9 dnia cyklu do 18 a owulacja była w 17dniu cyklu I mam córke :) wiec w moim przypadku taka taktyka przyniosła dziewczynkę :) wiec ja polecam ;)
Kiraa powodzenia w starankach ja pilam kawe przed obiema ciązami I nie powiem bym pila jej mało... :zawstydzona/y: jak widzisz mam 2 córki :)
Daria ale Nadia śmiga na tym rowerku :szok: moja Ala starsza od Twojej córki, ma rowerek od 2óch lat już , ale nie chce sie uczyć jeździć... I nie chce sie w ogóle przekonac by probowac, do tego oczywiscie ma boczne kólka a jeżdzic nie chce :wściekła/y: tymbardziej jestem pod wrazeniem tego jak Nadia sobie poczyna :)

Piranha myśle, ze Krzysiowi sie spodoba w przedszkolu I tam kolegów pozna - bedzie mial kompanów do zabawy I sie otworzy :)


pozdrawiam wszystkich serdecznie I trzymam za wszystkich kciuki &&&&& wszystkim dobrze życze I podgladam Was z ukrycia ;-) Buziaki I powodzenia zycze :*
 
Elmo tak tak, przepraszam przeinaczylam to co napisalas :blink: co do testu, wiesz co kochana, zawsze mialam wyrazniejsza ta druga kreche, ona z racji tego ze byla bledsza nie wydawala mi sie jako pozytyw dlatego tez tak jej nie potraktowalam. Chyba nie potrafie i nie chce sie juz az tak nakrecac, choc rzeczywiscie bylam zaskoczona. Dzis wieczorkiem podzialamy, jesli pik byl w nocy, zolnierzyki Ł. powinny sie wstrzelic w okres owulacji, choc ja zupelnie sie nie czuje owulacyjnie ani tez temperatura na to nie wskazuje, nie wiem, pojecia nie mam :/ Przed wyjsciem z pracy robilam tescior jeszcze raz, krecha byla juz bardzo slabo widoczna, co tez dziwne,bo gdyby pik byl w nocy, czy to mozliwe by tak szybko opadl praktycznie do poziomu zerowego ? nie wiem, nie chce juz gdybac, plan byl, wiec modly odprawie by sie udalo :blink:

maran-atha dziekuje Ci kochana bardzo,obym tylko nie przegapila jak zwykle co miesiac :dry:
 
Nuśka przy owulacji śluz powinien być jak białko jaja kurzego, do czego by ci to przyrównać - np. mydło w płynie biały jeleń.
Jeśli masz dużo śluzu może to być zasługa fish oil, który u mnie razem z wiesiołkiem tak właśnie podziałał, ale biały lepki? to jeszcze chyba przed owulką, tylko ile?
 
Myfanwy, super, że wysokie pH zabite i Sylk dał radę :-) Co do odstępu - moje subiektywne zdanie jest takie, że on nie ma znaczenia a im większy odstęp tym większe prawdopodobieństwo, że przegapimy jakiś skok pH a szanse zmaleją. No bo wyobraźmy sobie taką sytuację, że zadziałaliśmy wieczorkiem 3 dni przed owulką, zakwasiliśmy się unieruchamiając plemniki Y, idziemy spać, w nocy dopada nas skok pH powyżej 5, plemniki Y ruszają do boju i ostatecznie do bańki jajowodu trafi więcej procentowo plemników Y niż gdyby pilnować niskiego pH aż do samej owulacji. Mając 3-dniowy odstęp ciężko cały czas utrzymać pH poniżej 5 (a ciężko przez 3 dni łazić z limonkowym tamponem i kontrolować co 30 minut pH :-D) a każdy wzrost zmniejsza szanse. Tamara na in-gender pisała, że według niej odstęp nie ma znaczenia, statystyka na in-gender dotycząca Shettles'a pokazała, że z odstępu było więcej chłopców a z owulki więcej dziewczynek ;-) Tamara jednak pisze, że niby jakieś ostatnie badania pokazały, że odstęp może mieć jakieś znaczenie, ciężko jednak przy dużym odstępie zadbać o ten najważniejszy czynnik jakim jest pH a tym samym szanse w jakimś tam stopniu mogą zmaleć. Podkreślam, że to jest tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia, nikogo nie namawiam do małego odstępu :-) a odstęp jest uwzględniony jako jeden z 7 czynników, podobno jednak z tych mniej istotnych. Co do działań - zalecane są albo codziennie albo po minimum 7-dniowej wstrzemięźliwości, ja tam bym zrobiła taką minimum 2-tygodniową wstrzemięźliwość (najlepiej 4-tygodniową od owu do owu :-D, u mnie tak bywało niestety ;-)) i zadziałała tylko raz gdy kreska na teście owu będzie już dość wyraźna.

Nuuuska, jak tam sytuacja na froncie? :-)

maggie
, no właśnie ciężko mi w sumie określić jak było w przedszkolu, synek za dużo nie opowiedział, pani mówiła, że było dobrze, mówiła, że Krzyś mówi ładnie pełnymi zdaniami (zdarza mu się :-)), że opowiedział jej jakąś historyjkę o kotku i kłębku wełny z książeczki ...ale potwierdziła to czego ja się obawiam - mówiła, że jest trochę inny, że ma swoje odloty w swój świat i potrzebuje indywidualnego podejścia. Gdy zerknęłam przez szybkę w drzwiach to większość dzieci bawiła się kręcąc w kółko, część w kącie bawiła się w przepychanki a synek siedział obok pani na krześle i ziewał. Mówi niby, że było fajnie (choć szczegółów nie poznam, nie chciał za dużo opowiadać o tym) i że jeszcze chce iść, no zobaczymy jak to się dalej rozwinie. Moja siostra bliźniaczka ma dokładnie to samo co Ty, też chciała iść na zabieg ale jakoś odsuwa to w czasie.

Elmo, Ty to taka wariatka jak ja :-D bo gdybym zawzięła się na planowanie synka to też spać bym nie mogła mając tak ciemną kreskę na teście, zarwałam w życiu wiele nocek więc zarwałabym i kolejną :-D

maran-atha, dzięki kochana, tak bardzo synkowi brakuje kolegów, ostatnio córka mojej siostry przyjechała do mnie w odwiedziny z nadętą miną, zapytałam dlaczego ma taki zły humor a ona, że nie chce tu przyjeżdżać, zapytałam dlaczego to ona "nie powiem", jej brat wyjaśnił mi jednak co jest powodem - podobno nie chce przyjeżdżać do mojego domu bo nie lubi Krzysia, potwierdziła to, wiem, że to tylko dzieci ale tak jakoś mi się przykro zrobiło, tym bardziej, że synek tak ją lubi.

Nuuuska, doczytałam, że zadziałaliście :-), jak najbardziej poziom LH może tak szybko opaść, zresztą gdyby pik był np. o 2 w nocy to do porannego testu było wiele godzin. Jutrzejsze USG wszystko wyjaśni, trzymam mocno kciuki! :-) A mierzyłaś pH przed staraniami?
 
Pisze z tel wiec tylko do Nuski
Nusia mam nadzieje ze zaliczasz wlasnie big O :) ze wzgledu na to ze nie wiadomo co z tym pikiem LH pamietaj utrzymywac wysokie ph najlepiej co 4 godz aplikuj sode. Jutro na usg zobaczysz co i jak. Tempka sie narazie nie sugeruj bo moze wzrosnac dopiero za kilka dni. Kciuki!
 
Nuska, mam nadzieje, ze juz po wielkim O, wy chlopczykowe to macie dobrze, nam dziewczynkowym to nie dosc ze od tylu nie dane, to jeszcze zadne O nie dane.... :-)
Nuska, musi byc od tylu:angry: moj synus, tez tak poczety i tez z wieeelkim O... Juz zapomnialam co to O :szok:

ogolnie co do kawy, to nie umiem zrezygnowac calkowicie, bede pic 1-2slabe latte dziennie

piranha kochana Ty nasza duszyczko... Im wiecej wiem tym wiem mniej. Jedynym pewnikiem bylo dla mnie po przeczytaniu Shettlesa jak dotChczas, ze bedzie odstep 3-4 dni, ten pewnik runal.... Boje sie celowac w O +12, bo chyba zwariuje z nerwow, ze przegapie..... Hm nie wiem sama, jak dokladnie okreslic o+12?

Meza namowilam na witaminki, wiadomosc dnia to dla niego ze "musi" pic piwo :-D:-D
w czwartek bede 7dpo, robie komplet badan krwi i M o dziwo tez sie zgodzil:szok: pieknie. Jeszcze tylko pozostalo zamowic miernik do PH i moze bedzie mi dane za 9mies kupowac rozowe sukienusie ;) az mam sciskanie w zoladku na sama mysl......
 
reklama
Witajcie
Ja tylko na chwilę,bo dzisiaj mam kiepski humor i juz zasypiam ale musiałam spr co u Was :-)
Nuuuska trzymam mocno kciuki :-)
Piranha za Ciebie i synka tez trzymam kciuki, aby każdy kolejny dzień w przedszkolu byl lepszy.
Kiraa tez mam mentlik z tymi odległościami od owu. Ale uwagi Piranhy sa cenne i wydaje mi sie ze ten czynnik (jak piszecie mniej ważny) mozna ominac i zwrócic uwage na ph
 
Do góry