reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Krystianmartin dzięi ale te moje tempki zazwyczaj tak mają więc nawet się nimi nie podniecam , ale jak spada to przyznaję płaczę :sorry2: Życzę C kochana żebyś w końcu też miała tą dzidzię wymarzoną :-)

mi się wydawało że owu w sobotę bo najbardziej pozytywny test był w piątek no ale ok wszystko się okaże
w zeszłym cyklu też tak wyglądało

niusia to działaj z mężem czemu nie działasz?
 
reklama
piranha a miao byc tak dobrze :dry: Wczorajszy wieczorny test byl robiony o 21. Dzisiejszy poranny o 10. O 12 powtorze. Temperatura nie wskazuje na to, ze cos sie moglo zaczac dziac, ale kurdeeeeee jak ja mam mokro w majtach :-D:-D !! Sluzu fuuul !! najwczesniej mozemy zadzialac okolo 20.20 jak tylko wroce z pracy :zawstydzona/y: za pozno ? Tez podejrzewam, ze pik mugl byc w nocy, bo wczoraj krecha wieczorna byla bardzo wyrazna, dzisiejsza poranna - hmm..ledwo co. Powiedz mi kochana bo nie wiem czemu, ale myslalam, ze im blizej owulki bedzie serduszkowanie tym lepiej, a tu jednak nie ? Z czego to wynika, ze im bardziej zblize sie do owulki, tym bedzie dla mnie wiekszy - ? tzn zakladajac ze to mugl byc tylko lekki wzrost LH, krecha moze zaczac ciemniec spowrotem ?
Mialam juz kiedys taka sytuacje, dokladnie to na naszym urlopie, podczas cyklu lipcowo/sierpniowego. Test pokazal dwie krechy, myslalam wiec ze moge potraktowac test jako pozytywny, a tu za dwa dni niespodzianka, i krechy pokazaly sie tak mocne, ze o malo co oczy mi na wierzch nie wylazly. Nie mam poprzednich zdjec, ale pokaze Ci bo znalazlam w komputerze zdjecie z marca ( mniej wiecej zawsze takie krechy byly )
20130330113.jpg

ewelin, matik Ł. pracuje na nocki, spi teraz po pracy a ja nie mam serca go budzic bo nastawilam sie juz na wieczorne staranka, zreszta tak tez pisala piranha ze lepiej gdyby starania byly po snie, a nie po pracy, bo nie wiem czy cos by dalo takie przytulanko kiedy on ledwo na oczy patrzy :/ Wieczorem go wykorzystam !! Oby nie bylo za pozno !
 

Załączniki

  • 20130330113.jpg
    20130330113.jpg
    21,2 KB · Wyświetleń: 31
Ostatnia edycja:
niuśka masz te test wcześniejszy mocny ale wiesz ja nieraz też tak mam że są mocne a czasem słabsze więc to nie koniecznie świadczy że jeszcze nie , ja tam bym swojego męża fajnie obudziła ;) a co :tak:

Przepisałam swoje wieczorne tempki i wychodzi że według nich owu była w piątek
a robię to od kilku miesięcy i mniej więcej się pokrywają z rannym wyznacznikiem owu

 
Ostatnia edycja:
Nuuuska, no właśnie jest sporo niewiadomych. Pik LH mógł być w nocy bo wczorajsza wieczorna kreska była bardzo mocna, jeśli był w nocy to nie wiemy o której godzinie. A Ty wiesz może w jakim odstępie od piku są u Ciebie owulki? Ważne po prostu jest by w walce o synka zadziałać od 12 do kilku godzin PRZED owulacją, działania w momencie owulacji lub tuż po niej są odrobinę ryzykowne gdyż plemniki spędzą jeszcze kilka godzin w szyjce macicy podlegając procesowi kapacytacji (dojrzewaniu). Wyobraź sobie np. scenariusz, że działasz 2h po pęknięciu pęcherzyka, pechowo plemniki spędzają aż 6 godzin w szyjce (czas trwania kapacytacji wynosi około 3-7 godzin) więc w momencie zapłodnienia jest już 8 godzin po owulacji, często wtedy pH jest już niskie (co może naładować dodatnio komórkę jajową i przyciągnąć plemnik X) a śluz gęsty. Może być tak, że jest lekki wzrost LH a potem znów poziom tego hormonu opada, może być nawet tak, że jest pik ale po nim pęcherzyk nie pęka, zazwyczaj kilka dni później jest wówczas kolejne podejście do owulacji, kolejny pik LH i pęcherzyk już pęka. Testuj dalej, faszeruj się potasem, pij pyszne napoje sodowe, będziemy na bieżąco ustalać strategię :-)

Ja za 30 minut idę po Krzysia, dziś będzie trochę krócej w przedszkolu żeby szoku nie doznał ;-)
 
Bry! Dziewczyny nie nadazam :)

Daria zgrabna piłeczka!
krystianmartin urocza fota :)
Matik, Piranha ja wczoraj za tym Sylkiem pół miasta wywrocilam do gory nogami (jakis bialy kruk normalnie, kobitka w entej obdzwanianej aptece znalazla 1 szt. i mi ja odlozyla) i juz wiem, ze warto bylo - dzis rano ph 4,5 :)
myszka super uczucie uslyszec serducho!
Kiraa po dziewczynkowych chyba nie, one na plus raczej w takich sytuacjach
Ana pozdrawiam i wszystkiego dobrego
Nuuuśka &&&&&&&
Kiraa Ja tam nadal pije kawe (sypana - 1 kubek z 2 lyzeczek na pobudke), bo jestem zwyczejnie uzalezniona (nawet w ciazy pilam, tylko slabsza), ale tez nie widze w tym nic zlego wlasnie przez to ze skutecznie zakwasza. Za to mezowi zakazalam, zeby plemniki kopa nie dostaly (nie wiem, czy slusznie, ale zalozylam ze do mojego sluzu kofeina nie przeniknie).
vviedzma brwi tez? ;)
 
Ostatnia edycja:
Piranho przekonawszy sie jak mocno dziala ten Sylk rozwazam, czy robic w ogole odstep od owulacji (wczesniej planowalam zaprzestac dzialan jak ujrze pozytywny test 20mIU), czy nie postawic tylko na to niskie ph (oraz oczywiscie diete, mineraly, suplementy, jony z oczyszczacza i ksiezyc idealnie w nowiu :D)... To prawda, ze slynny odstep jest przereklamowany? Ty chyba nie robilas? Czy robilas O+12?

edit:
i jeszcze pytanie odnośnie częstotliwości starań...
Otóż póki co były w: 7dc (czysto na rozgrzewkę;)), 9dc i 10dc.
Owulację obstawiam wstępnie na ok. 15-16dc i teraz jak to dalej rozplanować? Bo codzienny sex osłabia plemniki ogólnie, prawda? To teraz kontynuować starania codzienie czy lepiej co drugi dzień? czyli np. (zakładając, że zrezygnuję z zachowania odstępu) 12dc, 14 dc i 16dc?
Wiem, żem nieco męcząca, ale powiedz proszę co o tym sądzisz? :D
 
Ostatnia edycja:
myfanwy dziekuje za &&&&& :* Za Ciebie rowniez trzymam mocno mocno !!

piranha ok czyli testuje w takim razie w dalszym ciagu, teoretycznie mozna przyjac jeszcze jedna opcje - slyszlalam ze powinno sie testowac maxymalnie do godziny 18-19, pozniejsze testy moga byc przeklamane. Czy to prawda ? Bo jakby nie bylo tego wczorajszego testu, to mozna by uznac ze krecha ciemnieje :wściekła/y::wściekła/y: bo wczorajszy poranny byl ledwo co widoczny.

Zbieram sie do pracy :* Dam znac po 20 co i jak :-) !! i wkleje dzisiejsze zdjecia
 
reklama
Do góry