reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Elmo, u młodego tylko sudocrem działał. U młodej linomag, potem bephanten, sudocrem w sumie cały wyrzuciłam, bo posmarowałam ją ze dwa razy. Obsługa chłopców jest mniej więcej taka jak mężczyźni - prosta. :-D Kobiety są bardziej skomplikowane. Mają zakamarki i te sprawy. A facetowi takiemu wszystko umyjesz i jest cacy.
 
reklama
Dorcia ja tez musze pomyc okna, kolo Nas niestety kopalnia wiec wiecznie ciemnosc w oknach :confused2: syzyfowa praca.
Ja od malego uwielbialam zwierzeta, ale niestety w domu nigdy ich nie moglam miec ( matka pedantka, ktora jak najdalej uciekala od kazdego obowiazku a zwierze jednak uwagi wiele wymaga ). Na 17 urodziny dostalam od Babci zolwia :happy: Oj tak, kochana moja skorupa zyla ze mna przez 5 lat, w momencie kiedy spalilo Nam sie mieszkanie ( pisalam o tym wczesniej ) oddalam go pod opieke wlasnie mojej mamie do momentu znalezienia zastepczego mieszkania, w ktorym mialby normalne warunki..wiesz co zrobila ? Po 2 tygodniach kiedy przyszlam po Niego, jego juz nie bylo. Jak sie pozniej okazalo ta idiotka wyniosla go do sklepu zoologicznego pod pretekstem wyjazdu na urlop i odbioru po. Ale zamiatu odebrac go nie miala niestety, nie udalo tez mi sie go odnalezc...eh szkoda slow.
Nasze koty w ogole sa ze soba spokrewnione zeby bylo smieszniej :-) Najstraszy Desprado ( 3 lata ), adoptowany od kobiety ktora w domu miala zwierzyniec, brod, smrod i glod. Wtedy w domu mialam kotke, niesterylizowana,a jako laik wtedy jeszcze kobieta wcisnela mi kit, ze Desperado kastrowany. Jak sie okazalo - guzik prawda, po tygodniu kiedy byl u Nas wyszlo szydlo z worka :laugh2: na wizycie u weterynarza, ale bylo juz za pozno. Urodzily sie trzy kociaki.Jeden trafil do starszych panstwa, drugi- kotka trikolorowa do naszego kolegi , a trzeci - Gafcio ( w tej chwili 2 lata ) zostal z Nami. A wiec Garfield jest synem Desperada. No i potem Nasz kolega zadzwonil ze nie dopilnowali kotki tri i tez im sie okocila - niestety strasznie dziwni ludzie jak sie okazalo, chcieli za wszelka cene wydac juz 3-tygodniowe kociaki, byly dwa. Wzielismy dziewczynke, wykarmilismy butelka od malenkosci i tak oto jest z Nami Bungee ( 1 rok) - prawdziwy maly terrorysta :wściekła/y:A wiec idac tym sladem - Bungee jest wnuczka Desperada, Gafcio jest jej wujkiem :laugh2: Wszystkie trzy kastraty - Gafcia kastrowalismy od razu kiedy byl juz gotow, a Bungee jak skonczyla 8 miesiecy.
Od kwietnia do konca pazdziernika maja staly dostep do balkonu, mamy osiatkowany, ale na zime siatke sciagamy i zakladamy karmnik ( wtedy to jest Raj na ziemi dopiero jak siedzac za oknem mozna sie podniecac na widok wrobla :wściekła/y:). Czym karmimy. Testowalam wiele karm, i powiem Ci, ze nauczylam czytac sie to co maja w skladzie. Karmy typu whiskas, kitekat to jedno wielkie swinstwo, boze jak mozna w ogole do karmy z wolowina dawac 5% wolowiny ( to w przypasku whiskasa ), kitekat zawiera 0,5% :no::eek: Od roku karmimy je
purina-one-sterilcat-800g.jpg
pomieszana z
Perfekt_Fit_In-Home_karma_dla_kotow_750g795.jpg
tylko tu kupujemy rozne - dla sterylizatow, dla leniuszkow kanapowych, czasem dorzucamy troszke dla juniorow, bo zawiera najwiecej skladnikow.
Jesli chodzi o mokre - uwielbiaja Felixa, zreszta uwazam te karmy za na prawde fajne i tanie. Ale najbardziej lubia i tu uwaga - zarcie Rossmanowe. Ale powiem Ci, ze na prawde warto mimo wszystko je kupic. W zaleznosci od rodzaju zawiera od 8-12% miesa w saszetce, ale wybor smakow masz na prawde duzy, a jedna saszetka czy pasztecik to koszt 1zł :happy: do tego raz w tygodniu troche swiezego mieska ( watrobka, serduszka), 1x w tygodniu miseczka smietany.
Jak trzeba bedzie porady, walcie smialo, bo o kotach wiem chyba wiecej niz o ludziach :-Dzreszta wszyscy o mnie mowia 'kocia mama'i cos w tym na pewno jest, bo gdyby nie Ł. to mialabym pewnie kociarnie w domu :wściekła/y:
Co do maluszkow, nie probowalas zgloscic ich do najblizszej dzialajacej u Was Fundacji na Rzecz Bezdomnych Zwierzat ?Zima idzie, kurcze szkoda zeby maluszki marzly :/Alem sie rozpisala !! :szok:Wariatka !!
 
Ostatnia edycja:
Nuuśka a mojego księciunia Młoda przyniosła spod kościoła !!! Chodziła na różaniec i pewnego wieczoru przyniosła pod bluzą małą poklejoną , wystraszoną kuleczkę ....oczka miał jak ten kot ze Shreka...bałam się że mąż się nie zgodzi i kociak zamieszka w garażu...ale ZAKOCHAŁ SIĘ !!! Tak grzecznego , kochanego , czystego kota nie widziałam nigdy !!! Nigdy nie chodzi po stole, blacie. Nie drapie mebli, nie wykopuje kamyczków z kwiatów, nie wiesza się na firankach. Wykastrowałam go jak skończył 6 miesięcy-ciężko to przeszedł...wybudzał się kilka godzin ...ogólnie ciężkie dni to były !!!

ZMYKAM SIĘ KIMNĄĆ BO ŁEB MI PĘKA
 
kocury... brrrr. Jak ja nienawidze kotow!! A to wszystko przez to, ze jakies jeb..e kocury sraja mi do ogrodka. Najgorsze, ze to nie sa przybledy bo w UK nie ma takich kotow. W nastepnym roku kupuje psa i bedzie wojna!
 
Dorcia Nasze tez powiem Ci w tych kwestiach wychowane, nie powiem, choc zawsze powtarzam, ze sa grzeczne jak widzimy, ale jak bede miec zbedna gotowke, zainstaluje jak Bozie Kocham kamere w domu po to tylko zeby zobaczyc co robia kiedy Nas nie ma :wściekła/y: a takie wlasnie znajdy, sa najukochansze, nie mam nic do rasowych zwierza, ale jestem zdania ze te nierasowe kochaja zawsze calym serduchem :happy:

matik Ty to moglbys zoo otworzyc :-Da teraz macie jakies zwierzaki ?:)

Wrzucam pare zdjatek na mily wieczor :D Od poczatku

BUNGEEbungee 7.jpgbungee 16.jpgbungee 9.jpgP17-02-13_10.24[02].jpg
GARFIELDGarfi 5.jpgGafcio 9.jpgGafcio 8.jpgGafcio.jpgDESPERADODesperado 12.jpgMiś 1.jpg

Nie wiem dlaczego, ale nie potrafie wgrac wiecej zdjec a chcialam Wam pokazac jeszcze drapak o ktorym pisalysmy.
 

Załączniki

  • bungee 7.jpg
    bungee 7.jpg
    38 KB · Wyświetleń: 22
  • bungee 16.jpg
    bungee 16.jpg
    29 KB · Wyświetleń: 17
  • bungee 9.jpg
    bungee 9.jpg
    32,9 KB · Wyświetleń: 17
  • P17-02-13_10.24[02].jpg
    P17-02-13_10.24[02].jpg
    21,8 KB · Wyświetleń: 34
  • Garfi 5.jpg
    Garfi 5.jpg
    20,9 KB · Wyświetleń: 20
  • Gafcio 9.jpg
    Gafcio 9.jpg
    24,5 KB · Wyświetleń: 21
  • Gafcio 8.jpg
    Gafcio 8.jpg
    22,8 KB · Wyświetleń: 24
  • Gafcio.jpg
    Gafcio.jpg
    37 KB · Wyświetleń: 23
  • Desperado 12.jpg
    Desperado 12.jpg
    40,1 KB · Wyświetleń: 25
  • Miś 1.jpg
    Miś 1.jpg
    16,5 KB · Wyświetleń: 33
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry