reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Matik, ja już kciuki zaciskam i nie puszczam!

meg29st, pęknięcie pęcherzyka i uwolnienie komórki jajowej to ten sam moment, należy odliczyć 8-20h (najczęściej przyjmuje się 12h) od momentu owulacji czyli od momentu pęknięcia pęcherzyka Graafa i uwolnienia z niego komórki jajowej, możesz liczyć na moje kciuki :-)
 
Pytanie na dzis ;) Dlaczego podczas staran o dziewczynke powinno sie utrzymywac niski poziom cukru? (bo przy staraniach o chlopca chyba tez)
 
Myfanwy, bo cukier zmniejsza wchłanianie wapnia (minus przy staraniach o dziewczynkę) i zakwasza (minus przy staraniach o chłopca) :-) Chodzi tu o spożywanie cukru bo jest jeszcze zasada dotycząca poziomu glukozy we krwi, wysoki rano sprzyja poczęciu chłopca a niski - dziewczynki.
 
Matik trzymam i nie puszczam &&&&
dziś mi kciuków braknie, bo jeszcze trzymam za tą kolezankę co w 4-tym mcu jest i mała na problem z nerkami- jutro jedzie na konsultacje ;) Musi być dobrze
Myfanwy a na dziewczynke to nie czasem niski poziom cukru trzeba utrzymywac tylko rano ? Bo ja takie cusik wyczytałam i z tego powodu nie jadłam śniadań
 
Myfanwy, bo cukier zmniejsza wchłanianie wapnia (minus przy staraniach o dziewczynkę) i zakwasza (minus przy staraniach o chłopca) :-) Chodzi tu o spożywanie cukru bo jest jeszcze zasada dotycząca poziomu glukozy we krwi, wysoki rano sprzyja poczęciu chłopca a niski - dziewczynki.

Dziękuję! A czy jesli sie zje czasem cos slodkiego, ale iles tam godzin po przyjeciu wapnia to jeszcze jakos ujdzie? ;) I czy jesli starania dziewczynkowe beda wieczorem (rano odpada ze wzgledu na prace), to tez brac pod uwage utrzymywanie niskiego poziomu glukozy rano, czy wtedy lepiej utrzymywac niski poziom na iles godzin przed serduszkowaniem po prostu?
 
Ostatnia edycja:
Airfix, no ja wlasnie tak rozkminiam... bo np. jasne pieczywo, ryz i rozne takie, to w sumie tez weglowodany proste, a wolno je jesc... A sniadan tez nie jadam, bo przewaznie rano nie mam nawet ochoty...

Wybaczcie, że tak draze rozne duperele, ale to silniejsze ode mnie... No i szukam usprawiedliwienia dla jedzenia czekolady, bo niestety nie zawsze potrafie sie powstrzymac... ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mamawczesniaka mysle ze u Ciebie lepiej dmuchac na zimne. Bede trzymac kciuki w czwartek. Powodzenia!

Mi bardzo podobaja sie te hustaweczki ale osobiscie jestem wrogiem hustania i bujania od niemowlaka. Bede uzywac zwyklego lozeczka i zwyklego lezaczka z palakiem do zabawy, wiadomo jak dziecko fika to go potrzesie :) Mam nadzieje ze da to taki skutek (jak z Zuza) ze dziecko bedzie od malutkiego zasypiac samo bez godzinnego bujania itd. Wiem dziecko i dziecko nie rowne ale niektorym bobasom wystarczy podac palec a wezma cala reke, nie oszukujmy sie ;-)

Ewelin no ciuszkowa wyprawde prawie mam skompletowana. Musze jeszcze kupic cos w rodzaju sweterka badz bluzy bez kaptura pod kombinezon i czapeczke. Tyle. Z kosmetyków Oliwke Johnson i chusteczki nawilzane. To nakupilam nie? :-D Napewno kupie krem przeciw odparzeniom Nivea, swietnie mi sie sprawdzil z corka, nigdy nie miala odparzen, smarowalam po kazdej zmianie pieluszki bo lepiej zapobiegac niz leczyc. Stosuje go z reszta do dzis i chwale sobie. Jakas emulsje do kapieli, kremik do ciala, pieluszki. Nie wiem, co tam jeszcze, powoli trzeba kupowac. Ja kupie tez jakies butelki, smoczek, kilka pieluch tetrowych...
 
Do góry