reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
ja jak zaszłam z chłopakami to robiłam sobie taką dietę ze jadłam dużo jajek na twardo i grejpfrutów schudłam fajnie ale za moment ciąża i lipa z diety ;-) ale te grejpfruty kto wie czy nie pomogły ,sama jogurtów tez nie jadałam raczej mało białkowa prócz tych jajek a mąż wcześniej samo białko wcinał bo myślał ze mu mięśnie urosną, nie nie żartuję ale chodził długo przed mną na siłownie i wiadomo używał te swoje specyfiki wysoko białkowe itp. odżywki dla sportowców :tak:
a teraz poświęcił się całkowicie a tu taka lipa problemy same
 
Ewelin alez swietne wiesci na ingender :tak: super super! No mysle kochana ze chyba mozesz sie juz pocichutku cieszyc! Ale super ;-) Ale ulga dla Ciebie!
Matik Ewelin dziewczyny z ingender mialy zdanie ze to chlopiec ale kilka mowilo tez ze jest za wczesnie na ocene i 50/50. To jednak bylo niespelna 12 tyg ciazy. Ja na dzien dzisiejszy juz sama nie wiem co widzialam...
Porannakawa no co Ty, przeciez sama prosilam Cie o opinie. Zdaje sobie sprawe ze to moze byc jednak dziewczynka i staram sie z tym oswoic. Nub na usg byl ewidentnie fiurgajacy i sterczacy w gore ale to bylo bardzo wczesnie, ponoc u dziewczynek na tym etapie moze to wygladac tak samo. Nub Ewelin na tym etapie (2tyg pozniej niz ja mialam usg) jest zdecydowanie latwiejszy do oceny. No coz, zobaczymy. Mna sie nie przejmuj ;-) szczerosc to podstawa. Nie oczekuje ze ktos bedzie mowil ze to chlopiec mimo ze widzi dziewczynke, naprawde :)
Agulek zrobilas bardzo duzo! Trzymam kciuki za coreczke i podziwiam ze tak dlugo wytrwalas w diecie!
 
Ostatnia edycja:
wiedźma, godzinę przed to chyba za długo, ja aplikowałam najdalej 30 minut przed seksem. Dodałam 4 szczypty sody do Preseed, 20 minut po seksie zaaplikowałam sodę na palcu do środka (uważaj aby nie dotknąć szyjki), potem aplikowałam sodę co 4 godz aż do 24 godz. po owu.
 
axarai to pewnie poslaliscie syna do Vorschulklasse wiesz cos ci powiem na temat tej szkoly ogolnie na form jak sobie poczytasz nikt tego nie chwali tam w ogole na dzieci obcojezyczne nie zwracaja uwagi i praktycznie niczego tam sie nie ucza ;/ tylko maluja itp ogolnie ludzie pisali ze lepiej jak dziecko chodzi dwa lata do 1 kl niz do tej szkoly. moja nadia np duzo z przedszkola pamieta i duzo rozumie . ale powiem ci moj kuzyn teraz syna bedzie bral do niemiec ma 6lat i idzie do
Vorschulklasse bo nigdzie go nie przyjeli bo nie umie niemieckiego nawet mu korepetycje zalatwili ale tez nic nie umie i ta szkola ma byc niby dla niego rozwiazaniem i jak sie dowiedzial ze tam kompletnie nie ucza to zaczal sie zastanawiac co robic ;/ a np nie proponowali twojemu synowi logopedy zeby sie uczyl slow bo nam rok temu proponowali zeby niemiecki umiala ale ja jej nie poslalm szybko jej wchodzi niemiecki bardziej sie martwie o polska wymowe;/
 
Vorschulklasse dokladnie tutaj mowia ze to jest wlasnie szkola taka przygotowawcza przed pierwsza klasa i dla tych co sie wlasnie troszke gorzej ucza nie chca ich rzucic od razu na gleboka wode bo tutaj w 1 kl jest bardzo rozwiniety material jak mi siostra mowila :)
 
elmo tak ciesze się że dziewczyny na in-gender widzą X. Ale nie mogę przestać o tobie myśleć, czekam na czwartek jak na szpilkach.
agulek nie sadze abym więcej zrobiła. przecież robiłas irygacje, uzyłas sylku(wg.nie jest bardzow wazny), po 3,5 vitagyn c. warunki bardzo sprzyjające Plemnikom X. No i kefiry, maślanke piłaś. A kiedy był sex przed owu czy może po?
 
Daria Kaci poszedł do Vorklasse, i to zerówka w normalnej szkole jest. Oni nam ją zaproponowali, że w 1 klasie sobie nie poradzi, ale musu nie było, tak że Twój kuzyn może posłać do 1 klasy bez kłopotu. Do logopedy Kaci nie musi chodzić, bo wymowę ma bardzo dobrą, ewentualnie jak nie będzie sobie radził (czyt. bedą mieli go w doopie) poślą go na dodatkowy kurs. Ja nie uważam, że moje dziecko jest tępe, głupi Noddy więcej go po angielsku nauczył, niż nauczycielki w szkole:baffled:
 
reklama
Jeśli możecie, to pomóżcie mi proszę z odpowiedziami na kilka pytań odnośnie starań o dziewczynkę - żeby ułatwić sprawę, spróbuję ująć wszystko precyzyjnie:

1) Dieta
Położę teraz nacisk na jogurty naturalne, mleko, jajka, sery żółte, płatki owsiane, produkty pełnoziarniste, pastę sezamową...
I tu pytanie na co jeszcze oraz czego unikać? Wiem, że mięsa, bananów, soli... ale pewnie jest tego więcej...
I jak to jest ze słodyczami? (no bo niby zakwaszają, ale też podnoszą poziom cukru), owocami, orzechami i warzywami? Na co zwracać uwagę?

3) Napar z pokrzywy
Piję litr dziennie (z 2 saszetek), zamiast herbaty... Działa on oczyszczająco (moczopędnie) oraz zapobiega anemii. Doczytałam się też, że jednocześnie obniża poziom cukru we krwi, a to jest chyba wskazane przy staraniach o dziewczynkę? Czy może z jakiegoś powodu lepiej z niego zrezygnować?

4) Karmienie piersią
Otóż jeszcze trochę karmię pierworodną piersią. Z tego co kojarzę Piranha pisała chyba, że to też sprzyja w staraniach o dziewczynkę, ale szukam informacji w jaki sposób? Czy to podwyższony poziom prolaktyny jest w jakiś sposób korzystny?

5) Suplementy
Magnez, wit. C i kwas foliowy...
Jakie to dokładnie powinny być dawki? I czy partner też powinien coś z tego stosować?
Czy jeśli nie mogę znaleźć cytrynianu wapnia, to wystarczy wapń z pożywienia?

6) Jonizaja
Dysponuję oczyszczaczem powietrza z opcją jonizacji (-) i zakładam, że to też będzie pomocne :)

7) Jak to jest z teorią, aby starać się tuż po miesiączce, przed owulacją?

Będę wdzięczna za weryfikację...
 
Do góry