reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

porannakawa jak ja Ciebie rozumiem.... ja też płakałam i mam kluchy w gardle gdy widzę znajomą w ciąży.
mamuśka33 ja również mam 2 synków i wcale nie myślę, że 3 tez musi być chłopcem, bo skoro mam dwóch to za pewne trzecie dziecko będzie tej samej płci. Teraz jestem na wyższym etapie i chociaż startowałam z ogromną chęcią bycia mamą córeczki to teraz najważniejsze jest mieć zdrowe dzieciątko.
Moja babcia miała 2 synów trzecią urodziła dziewczynkę i czwartego syna
moja teściowa ma 2 pierwszych synów, potem córka, potem mój mąż, a potem jeszcze 2 córki( rozbujali się z teściem hehe)
Jak widać nie ma reguły a nie wierzę , żeby robiły to co my tutaj aby zaplanować płeć.
W mojej rodzinie przeważnie są parki, więc ja byłam swięcie przekonana, że drugie dziecko to będzie dziewczynka. U męża jest jedna parka, jedna dziewczynka ( in vitro - podobno częściej są dziewczynki) i wliczając nas 4 razy po dwóch chłopców:tak:
A mój brat jedyny ma córke jedyna zresztą
 
reklama
Ja też jestem z parki :-), tzn mam brata. Ale muszę przyznać, że teraz, w dorosłym życiu bardzo chciałabym mieć jeszcze siostrę. Tak sobie myślę, że fajnie, że mam dwóch chłopaków bo będą się w przyszłości lepiej rozumieli niż brat z siostrą, choć tak w zasadzie na nic nie ma reguły. Parka to dobra opcja dla rodziców, ale niekoniecznie dla rodzeństwa.
Nigdy nie myślałam o trójce dzieci. Zawsze twierdziłam, że będę miała dwoje. Gdybym miała chłopca i dziewczynkę pewnie moje starania by się skończyły, a tak mam ciągle wahania czy nie spróbować. Gdybym trafiła 6 w Totka to nie miałabym dylematów. Poszłabym na żywioł. :-)Co będzie to będzie. To nawet po parce postarałabym się o kolejnego szkraba. Fajnie jest mieć w przyszłości liczną rodzinę. Gdy jest do kogo zadzwonić, odezwać się, gdy nie siedzisz w Wigilię sama przy pustym stole.
Wiadomo, że najważniejsze, aby maluch był zdrowy. Teraz gdy lecą te wszystkie spoty związane z przekazaniem podatku na chore dzieciaczki to aż mi się łza w oku kręci i cieszę się, że mam zdrowych chłopaków. Ale zawsze jakieś pragnienie co do pewnej płci pozostaje. Wiem jak jest być mamą chłopca, lecz teraz chciałabym zobaczyć jak to jest być mamą dziewczynki. Ale czy jest to mi pisane?!

Dziewczyny z czwórką chłopaków
. Zawsze jest nadzieja na dziewczynkę. Zobaczcie na panią Danutę Wałęsę. Najpierw 4 chłopaków, później 4 dziewczyny ...
 
Tak czytam o tym, czy jeśli dwoje pierwszych to chłopcy to kolejne dzieciątko tez musi być chłopcem...
Moje dwie ciotki mają po 2 synów i najmłodsze trzecie córki więc nie koniecznie trzecie dziecko jest tej samej płci co dwa potrzebne.

Znajomy ma 4 córki, już dalej nie ryzykował :-p ale np kolega z pracy ma 9 braci i jego rodzice jeszcze ryzykowali... wiec ma też jedna siostrę :tak: Nie mówię, że macie aż tak się rozpędzać, ale dziesięciu chłopaków i jedenasta dziewczynka to idealny przykład, że nie zawsze muszą być chłopcy :-)
 
Dziesięciu chłopaków i jedenasta dziewczynka, nieźle :-) Choć gdyby było jedenastu chłopaków to byłaby cała drużyna piłkarska :-D

Justynie Steczkowskiej po dwójce chłopaków wyszła w końcu dziewczynka. W trzeciej ciąży jest także Karolina Malinowska (żona Oliviera Janiaka). Ciekawe czy u nich także do grona chłopaków dołączy mała królewna :-)
 
WITAM :-)
Ja tak ostatnio malo pisze ale caly czas czytam ;-)

Jutro powinnam dostac @ mialam zaczac starac sie od czerwca ale ja juz chcem juz :rofl2: boje sie ze sie rozmysle, korci mnie zeby juz zaczac staranka bo jak znowu bym z 6 misiecy sie starala :eek: kurcze mam metlik w glowie tak jak WY nawet moj M ostatnio przypomnial o starankach ze juz by chcial.
Tylko z drugiej strony jak by sie udalo za 1 razem to bym rodzila znowu na koniec grudnia lub poczatek stycznia a ja chcialam na wiosne tak na marzec,kwiecien rodzic bo u nas juz wiosna :-p

Moj maz ma 4 rodzenstwa bylo ich 2 chlopakow, 3 dziewczyna i 2 chlopakow, ja mam tylko brata a i jego brat ma 3 synow drugi ma parke no i on ma 2 synow wiec sie boje ze u nas tez po 2 bedzie syn :confused2:
 
cześć dziewczyny!
podczytuję Was już jakiś czas a dokładnie od października 2012. dopiero niedawno skończyłam czytam całe forum praktycznie co do strony (no może parę stron ominęłam :biggrin2: ). jak się domyślacie strasznie marzy mi się córka która powoli staje się moją obsesją... nie ma dnia żebym nie myślała jak bardzo jej pragnę i co muszę jeszcze zrobić żeby zwiększyć szansę by ją mieć :tak: wszędzie dookoła widzę mamuśki z wózkami w których są różowe księżniczki. jeszcze zanim zaszłam w ciąże to już zwracałam uwagę tylko i wyłącznie na małe dziewczynki, jakoś chłopcy nie wydawali mi się tacy fajni i nie dopuszczałam do siebie myśli że w ogóle będę mamą chłopca. jak zaszłam w ciążę w sumie mogę powiedzieć że od razu w pierwszym cyklu starań to czułam że będzie dziewczynka i bardzo się na nią nastawiłam, sama nie wiem czemu. nie mogłam wytrzymać do usg połowkowego żeby poznać płeć... jak się okazało że prawdopodobnie będzie chłopiec czar prysł i kilka dni chodziłam załamana. nadal wierzyłam że to pewnie błąd że nie jest jeszcze pewne na 100% ale powoli docierało do mnie że nie będzie tej wymarzonej dziewczynki. potem się tylko potwierdziło że to synek i jakoś przestałam myśleć o córeczce i nadal cieszyłam się ciążą. wiem że bliscy liczyli trochę na dziewczynkę ponieważ i u mnie w rodzinie i u M rodzą się prawie sami chłopcy. No i mam synka który ma 22 miesiące i jest najwspanialszy na świecie. czasami mi głupio że tak zareagowałam będąc w ciąży na wieść że to chłopiec. mimo że jest chłopcem to myślę że ma charakter dziewczynki ponieważ jest bardzo grzeczny i spokojny :tak: ja i M nie widzimy świata poza nim! dziadkowie również ;-) teraz bardzo się cieszę że pierwszy jest synek bo jakoś tak fajnie mieć starszego brata (sama mam). oczywiście pragnienie córki nadal pozostało i to bardzo silne dlatego przeglądając różne strony na temat planowania płci trafiłam tutaj. dzięki temu forum (szczególnie wiedzy Pirahni) zamierzam po wakacjach postarać się o drugą dzidzie- dziewczynkę :-D . jak na razie spisałam sobie wszystkie ważne rzeczy dotyczące planowania dziewczynki i kompletuję powoli suplementy i nie tylko :tak: jeszcze niedawno wydawało mi się że mam tyle czasu zanim zaczniemy staranka a tu praktycznie pozostało 5 miesięcy gdzie za ok 2-3 zamierzam wprowadzić dietę i suplementy. mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona i będziemy mogły wspólnie planować i się wspierać
 
Witam się z rana z herbatką
Po pierwsze Mamuśka ja napewno nie powiem Ci że dziewczynki nie są fajne. Są fantastyczne! Nie mam porównania bo nie mam syna, ale jestem przekonana że tego porównać nie można. Dzieci każdej płci są cudowne i ja zapewne jak każda matka uważam że moja Zuza to najlepsze co mi się w życiu przytrafiło. Jest świetną i śliczną dziewczynką. I myślę że każdy układ jest na swój sposób fajny, dwie siostry, dwóch braci, dwie siostry i brat, 4 braci...
Elle witaj i rozgość się :tak: każda z nas tu ma takie marzenie :tak:
Porannakawa nie smutaj się.
Na poprawę humoru przesyłam moc buziaków i fluidków dziewczynkowych ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Myszka to co działasz ze mną w maju??? :-) A powiedz przygotowujesz się juz jakoś? Łykasz suplementy, stosujesz diete?

Dziewczyny ja jeszcze dzis w pracy i wreszcie będę mogła zacząć przygotowania do Świąt.
Miłego dnia!

PS. Jeśli chodzi o Justynę Steczkowską to ma tyle siana że zapewne cały sztab ludzi pracował nad tym aby to była córka. Stawiam że żona Oliwiera Janiaka też będzie miała córke.
 
Ostatnia edycja:
Witam z rana :)
tak szybciutko bo z tel. pisze

przede wszystkim witam nowe staraczki i cieszę się ze nas przybywa :)))

Elmo, ja tez myśle, ze ci tzw. celebryci coś kombinują przy wyborze płci bo prawie wszystkim rodzą się dziewczynki ostatnio. Teraz Socha i Gardias ta pogodynka są w ciąży i obstawiam ze bedą miały córki. Zreszta ta druga się wypowiedziała ze wolałaby córkę. Zobaczymy ;)

Mam w rodzinie dziewczynę która miała in vitro ze względu na to ze długo nie mogła zajść w ciążę. I od początku była pewna i mówiła ze bedą dwie córki, co się potwierdziło. Zastanawia mnie skąd miała ta pewność ?? ;)
Dodam, ze jest dobrze sytuowana...
 
Witam
Oby spełniły się nasze marzenia :tak:
Elle witaj tutaj zawsze znajdziesz wsparcie. Ja je znalazłam i bardzo się z tego cieszę, ze w świecie niezrozumienia są osoby które mają podobny problem i dzielą się radą i dobrym słowem.
DZIĘKI WAM KOBIETKI:-D
Na razie 5 dc jestem na odwyku , wystrzegam się termometru i testów owu. to naprawdę będzie trudne. Zamówiłam sylk ale nie wiem czy zdąży przyjść hehe. Znając moje szczęście za 3 tygodnie będę pisać jak to przyszła wredna@ i .... ale to nie istotne musze się wyluzowac.
Dzisiaj przyjeżdża M i będzie juz do 9 kwietnia jupiii. Moze remoncik sypialni zrobimy.. wyluzować, nie myślec.. kurde ja ciągle myślę...
Elmo ciesze się z tobą że będziesz mogła odpocząć od pracy i spędzic czas z Zuzia i M
 
reklama
eden77 oglądałam kiedyś program na polsat cafe pewnie już tu wspominałyscie o tym, były tam przedstawione 4 kobiety, które pragnęły obsesyjnie mieć córke.. i tylko jednej się udało.. tej najbogatszej, która pojechała do innego kraju aby zrobić invitro i wybrac płeć dziecka ( nie we wszystkich krajach jest to dozwolone) urodziła 2 córki, pozostałym się nie udało, jedna zaszła w ciąże i był 5 syn, drugiej in vitro się nie udało, a 3 miała bodajże 9 synów i lekarz powiedział jej że nie ma szans na córkę
 
Do góry