reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej! Przeczytałam tylko 2 ostatnie strony i to bardzo pobieżnie (czasu brak) więc sorry jeśli pominęłam jakieś pytania :-(

Karola, słodycze zakazane gdyż cukier zmniejsza wchłanianie Ca.

rosetyler
, witaj! Karmienie piersią sprzyja poczęciu córki (prolaktyna obniża testosteron). Co do kawy to po prostu nie pijcie z M na kilka godzin przed staraniami (kofeina dodaje "kopa" plemnikom Y).

Ewelin
, ja piłam "kawę" zbożową z magnezem i dużą ilością mleka.

Elmo, pisałam o płynach ale musiało Ci umknąć :-) Potrzebujesz 2 płyny do kalibracji (o PH 4 i 7), roztwór do namoczenia i przechowywania elektrody i najlepiej jeszcze roztwór do czyszczenia. Do kalibracji używasz cały czas te same płyny ale wiadomo, że lepiej nie wyjmować elektrody z płynu o pH 4 i wkładać od razu do pH 7 ;-) bo się zanieczyści a pH obniży, należy przemyć w destylówce i osuszyć.

Eden
, dlatego po działaniach należy stosować Replens dość płytko by obniżył pH bez bezpośredniego kontaktu z plemnikami. Irygacja w bezpośrednim kontakcie też może zabić plemniki gdyż ma bardzo niskie pH, plemniki zamraża niskie pH a nie irygacja sama w sobie. Sudafed możesz brać np. raz dziennie (przed owulacją kiedy zaczyna się pojawiać EWCM) a w okolicy owulki nawet co 4 godziny. Testy kupowałam na Allegro tutaj: TESTY OWULACYJNE- 50szt TEST OWULACYJNY-EXPRES! (2959457542) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

krystianmartin, bromegron obniży prolaktynę a prolaktyna obniża progesteron - jest więc to na rękę przy staraniach o córkę. Dziewczyny stosują różne globulki zakwaszające, trzeba sprawdzić czy nie podnoszą pH i jak długo utrzymują niskie, trzeba mieć pewność, że są bezpieczne dla plemników.

Muszę kończyć, dzieci marudzą.
 
reklama
pirahna wytlumacz mi jedno bo sie zamieszalam;p te mleka slodzone to na dziewczynke lepiej nie bo duzo cukrów tak ? a slodycze mozna ? kiedys mowilas ze na dziewczynke tak;/ albo ja zle przczytalam;/
 
Daria słodyczy na pewno nie mozna jeść, tylko nie pamietam czy dlatego że wypłukują wapń z organizmu, czy zwiększaja poziom glukozy :confused: najlepiej niech Piranha odpowie :)
Zreszta to napisała juz w poście powyżej do Karoli :-)
Wygląda na to, że tylko słodziki nam zostały, żurawina suszona też jest słodka :)

Piranio jesli po staraniach mozna uzyc replens, a w nastepnych dniach już nie to czym najlepiej wtedy obniżać ph? Oczywiscie przy staraniach przed owulacją. Wspominałas też cos o kremie z progesteronem z zawartością wild yam. Co to jest i w jakim celu go stosowałaś?

Aha, jak można pić colę light bezkofeinową, to czy to jest ta ze srebrna etykietą? I czy trzeba ją najpierw wygazować?

Mamo kubulki, Ty chyba masz ten Sylk od Pirani, sprawdź proszę skład z tym co podałam wczesniej. Bo opakowania się różnią ale nie wiem jak skład.
 
Ostatnia edycja:
Daria, pisałam, że słodycze niby zakwaszają ale nie są wskazane gdyż cukier zmniejsza absorpcję wapnia, zalecane są jedynie produkty dosładzane aspartamem. Tak jak pisze Eden trzeba też zadbać by mieć jak najniższy poziom glukozy we krwi, polecane więc produkty o niskim IG.

Eden, ale dlaczego w następnych dniach już nie? Replens możesz używać przed staraniami (ale nie bezpośrednio przed, to nie lubrykant) oraz po nich, ponadto kilka godzin od staranek (kiedy to plemniki X są już bezpieczne) możesz używać irygacje, u wielu dziewczyn najdłużej utrzymują niskie pH. Stosowałam taki Naturalny Progesteron w Kremie od Sarati ORYGINAŁ (2976014230) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. krem by podnieść poziom progesteronu w fazie lutealnej (krem używa się by podnieść stężenie tego hormonu i wyregulować cykle). Cola musi być light (słodzona słodzikiem) i bezkofeinowa (Coca Cola light BEZKOFEINOWA 1litr - SklepDukana.pl), ja bym nie odgazowywała gdyż ten rozpuszczony w wodzie CO2 (kwas węglowy) zakwasza ;-)
 
Hale jest tam kto??
Hejka witam sie baaaaaaaaaaaaaaaardzo serdecznie dawno mnie nie było i cieżko was nadrobić ale z tego co podczytuję to temat ph jest na topie :-) albo cos mi umkneło :-) kurka przydało by się tak mieć te wszystkie info w jednym miejscu a nie takie porozrzucane ja osobiście gubie niektóre informacje i potem mam problem z odnalezieniem odpowiedzi a głupio ciągle was pytać o to samo więc mam pytanie czy któraś ma jakąś kopię dotyczącą planowania dziewczynki np dieta, suplementy, preparaty do pilnowania ph i co ostatnio szczególnie mnie nurtuje irygacja jesli tak to bedę baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo wdzieczna za przesłanie na prywatny meail :-)
 
Piranio wyczytałam w starych watkach cos takiego odnośnie stosowania Replensu po i potem do owulacji :
[FONT=&quot] Replens before BD instead of lime? Tamara, is this OK? - In-Gender.com, w którym dziewczyna pyta Tamarę czy może stosować Replens pół godziny przed staraniami i Tamara odpisała, że jeśli Replens nie podnosi jej pH to jak najbardziej tak. Zaraz potem inna dziewczyna zaleciła by Replens stosować nie pół godziny a godzinę przed staraniami a potem 5 minut po nich. Pisze, że można go potem używać co pół godziny do 4 godzin po staraniach ale do samej owulacji trzeba już obniżać pH innymi sposobami, np. poprzez picie CL (o tym poniżej) lub soku żurawinowego oraz poprzez restrykcyjne trzymanie się wymogów diety aż do owulacji. Pisze, że Replens zabija plemniki ale użyty w małej ilości na palcu zabije tylko część z nich. Zaleca użycie Replens 5 minut po staraniach, jak nie zajdzie się w ciążę to potem 30 minut po, potem odpowiednio w kolejnym cyklu po godzinie lub zupełnie z niego zrezygnować, pisze, że jednak wiele kobiet zachodzi w ciążę stosując go 5 minut po. Tak więc wygląda na to, że Replens nie jest taki cacy dla plemników i można go używać tylko przez 4 godziny po staraniach. Po stosunku pH wzrośnie pod wpływem bardziej zasadowej spermy i to po to się aplikuje wtedy Replens by obniżyć podwyższone pH. Często po staraniach do zbijania pH aż do owulacji polecane są tabletki żurawinowe, sok żurawinowy i napój CL (o nim poniżej) ....a Replens jak już to dosłownie tylko malutka kropla na palec. Podobno zakwaszenie śluzu godzinę przed staraniami może spowodować odpowiednią polaryzację komórki jajowej. Co do O+12 to Tamara zaleca by przed tą metodą nie stosować żadnych zakwaszaczy gdyż mogą zaburzyć obraz śluzu i ciężej będzie wyczuć moment O+12 (czyli kiedy śluz zmienia się na gęsty i lepki)[/FONT] .

Na razie musze zobaczyc jak będą przebiegały moje cykle i czy uda mi się wyznaczyć w miare dokaldnie owulacje. Chciałabym jednak spróbować metody O+12. Po pierwsze ph jest wtedy niskie i nie trzeba go już tak długo pilnować. Po drugie daje większą szansę poczęcia dziewczynki. Z tego co widziałam to Nullka i Noemi (w swoich opisach i wykresach) szczęśliwie zaszły w ciążę właśnie tą metodą :)
Czyli coca-coli light bezkofeinowej w Tesco jednak nie kupię...? Ta, którą kupiłam nie ma na etykiecie zaznaczonego, że jest bezkofeinowa, tylko, że nie posiada wartości energetycznej :confused:

Daria, uzywałaś już tego miernika? Jesli tak to czy jestes zadowolona? Czy duzo śluzu potrzeba do zmierzenia ph?
 
reklama
Do góry