reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

ewelin moze najpierw sprawdzmy, moze da sie sciagnac z jakiegos chomika ;) jesli masz chwile czasu moglabys poszukac? bo a dopiero w przyszlym tyg bede miec wiecej czasu, bo w pt egzamin
mam ksiazke elektroniczna "jak zaplanowac płec dziecka, chłopiec czy dziewczynka" jakby ktos chcial to podesle

elmo z orgazmami masz super ;) myślalam o tym, ze moze mam samych chlopców przez to, ze mam z 10 orgazmów za kazdym razem, wiec przy takiej ilosci pH niezle poszło w góre;/
 
reklama
Witajcie!
Na wstępie pragnę napisać, że ten wątek to skarbnica wiedzy!
Zanim zaszłam w pierwszą ciążę też czytałam trochę o planowaniu płci i pomagałam sobie zlepkiem różnych informacji: łykałam magnez, stosowałam lactovaginal, starania rozpoczęły się tuż po @ + (ale to akurat przypadkiem) mocno niskokaloryczna dieta (choć nie do końca pokrywająca się z zaleceniami "na dziewczynkę", bo jadłam mało nabiału, a do tego przez kilka miesięcy pochłaniałam po 2 banany dziennie, a te jak wiadomo są bogate w potas) i unikanie soli... ale równie dobrze mógł to być fart ;)
Jakoś koło jesieni planujemy starania o rodzeństwo dla pierworodnej (po cichu chcielibyśmy dla niej siostrę ;)), więc będę tu zaglądać regularnie, dokształcać się i dopingować :)
Pozdrawiam!
 
Dodam jeszcze, że już teraz zmieniam stopniowo dietę na bardziej zakwaszającą i zaczynam łykać codziennie:
1x Folik
2x Mg+B6
3x wit. B compositum
wit. C 1000mg

Mam też 2 pytania:

1) Czy któraś z Was orientuje się może jak ma się do planowania płci karmienie piersią? (dziecko ma 16miesięcy, a chciałabym karmić mniej więcej do ok. 2 r.ż.)
2) Jak to jest z piciem kawy? Ponoć zakwasza organizm, ale czytałam, że przy staraniach na dziewczynkę należy jej unikać... Dlaczego? (Dodam, że mam niskie ciśnienie i pijam jedną dziennie bo bez niej nie jestem w stanie się dobudzić, poprzednio też nie unikałam)
 
Witaj elmo
Witaj rokestyler ja tez nie wyobrażam sobie dnia bez kawy tym bardziej ze pije ok 3 dziennie.(I mam pytanie czy można ja zastąpić kawą zbozową z cykorią, czy to będzie to samo).
mamo kubulki postaram się jej poszukać.
 
Rosetyler witaj :) ja bede z Toba wspolpracowac po warunkiem ze zmienisz zdanie i jednak bedziesz chciala chlopca ;-) nie wiem jak to z ta kawa do konca, ja odstawilam bo mnie zakwasza wiem to napewno (a ja na chlopca mam tego unikac). Wiem ze w przypadku mezczyzn kawa moze dodac kopa plemnikom a za tym idzie zmajstrowanie syna.

Daria heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp!!! Przyszedl mi ten elektroniczny miernik, ale ja oczywicie nie mialam bladego pojecia ze teraz musze miec jakies plyny zeby go zkalibrowac. Skad mam je wziac? Gdybym wiedziala to od razu bym je zamowila ale skad mialam wiedziec wrrrrrr Gdzie tego szukac? Nie mam w okolicy zadnego sklepu chemicznego ani akwarystycznego.... a w aptece?
 
hejka dziewczyny,

Daria, Andziak, Milla, Czarna perło gdzie sie podziewacie?

Elmo Ty w wogóle masz fajnie, duzo więcej możesz jeśc w diecie chłopczykowej, a jak przyjdzie wiosna i młode ziemniaczki....mmmmm ale ja tez jeszcze będe je jadła ;-) Jak tam twój miernik, udało Ci się go skalibrować? Zrobiłas juz pomiar? Ciekawa jestem ile tego sluzu trzeba nałożyc na tą głowicę żeby pokazał odczyt ph??? Zamówiłam kiedyś takie zwykłe paski do mierzenia ph na allegro, ale pokazują mi cały czas ph między 4,5 a 5. Dla sprawdzenia zrobiłam test na wodzie no i wskazał 7, ale te paski sa i tak od 4 do 7. Więc nie wiem czy mam takie niskie ph po prostu czy tzw "low ionic strenght" jak pisała Piranha. Kupie jeszcze te patyczki do ph z Mercka, a jak dalej nie będe pewna to zainwestuję w ten miernik. Juz nawet cena mnie nie odstrasza tylko ta kalibracja :confused:

Piranio, napisałaś mi, że zamiast irygacji po, wybrałabyś Replens. Ale ten zabija plemniki, tak? I czy może je uszkodzić? Boję się, że mogłby taki plemnik uszkodzony dotrzec do jajeczka... aż starch pomysleć co by się mogło wydarzyć... W celu obserwacji przed staraniami, zastosuję oczywiście ten żel w bezpiecznym czasie, zobacze jak radzi sobie z moim ph. Wiem natomiast, że irygacje tylko "zamrażają" plemniki męskie nie uszkadzając ich. ? Odnośnie Sudafedu, bo nikt mi nie odpisał, ile dziennie trzeba go brać, i tylko w garnicach owulacji? Czyli np. 3 dni przed i 3 po, tak?
Aha, a gdzie kupowałaś testy owulacyjne bo na allegro tych one step ovulation test nie ma?

Dostałam właśnie Sylk. zamówiłąm taki:Sylk naturalny lubrykant 50 ml - Apteka Internetowa Apo-Discounter. Apteka wysyłkowa z niskimi cenami
dziewczyny, które miały ten od Pirani, prosze sprawdzcie, czy skład się zgadza, bo zdaje się Wy miałyście troszkę inne opakowanie; Water, Kiwifruit polysaccharide Gum, Vegetable Glyceryne, Grapefruit Extract, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Citric Acid, Potassium Sorbate.

Mamo kubulki, ciążówka jak zdrowie? Ja piłam w ciązy na przeziębienie syrop z cebuli i czosnku własnej roboty. Ohyda... ale cóz nie ma za dużo specyfików w takim stanie, niestety.

Ewelin, dobrze jest pic kawę Inka z mg.

Witam nową staraczkę :)
 
Hejka wszystkim
Dzisiaj jadę do gina. Pewnie dostanę bromergon. Czy on może wpłynąć na zmianę hormonalna? No wiecie skoro wszystko robi się na dziewuszkę a tu leki.... Zresztą jedyna metodę, którą mogę zastosować to 2-3 dni przed owu. Następna szansę na zaciążenie będę miała dopiero w czerwcu:dry:. A lata gonią :tak:. Zobaczymy jak to będzie.
 
Eden narazie to jestem zła :-) niby wiedziałąm o tej kalibracji ale myslalam ze to jest prostsze a tu tyle zachodu... hehe wyslalam meza do sklepu chemicznego bo akurat jest w "wiekszym miescie", trzeba kupic 2 plyny, jeden o pH 4 drugi o pH 7, dopiero po kalibracji mozna uzyc miernika. No i potem raz na jakis czas kalibrowac. Ciekawe czy bedzie mozna uzyc tych samych plynow czy bede musisla kupowac nowe :no: Ale jak juz bedzie dzialal to bede mierzyc pH wszystkiego hahaha no i tam pisze ze nalezy zanuzyc elektrode na 4 cm w roztworze ktorego pH chcemy zbadac. Chyba musialabym zbierac sluz z calego miesiaca do jednego pojemniczka zeby tyle nazbierac :-D 4 cm :szok: hahaha :szok: no wiec nie wiem jak ja bede to robic. Dario oswiec mnie :-p Pewnie pozniej to bedzie prostsze ale Eden moze lepiej narazie zainwestuj w te paski MERCK :-D
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a czytałyście o lekach zawierających pałeczki kwasu mlekowego? Np Folargyn pomaga utrzymać w pochwie pH w zakresie 3,8-4,5. Kosztuje 25 zł i można kupić go bez recepty. Piszę o tym bo teraz mi to wpadło ale Wy pewnie o tym już dawno wiedziałyście. Bo jeżeli na dziewczynkę musi być kwaśno, a różnego rodzaju infekcje wynikają z mniej kwasowego środowiska.. tak głośno myślę, to można go zastosować w staraniach... Czy dobrze rozumuje?
 
reklama
Do góry