reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Hej ho. Ja pół dnia na księdza czekałam, ale już był, jest po Kolędzie i fajnie. Wreszcie mogę zajrzeć co u Was. Piranha to już wiem czemu mam dwóch chłopaków :-D żłopałam jak głupia tą herbatę. Dzięki za info. potem wstawię listę Piranhii z produktami zakwaszającymi bo kiedyś znalazlam i sobie spisałam co nieco. Teraz lecę bo mały nie śpi, czkawka go męczy i się wkurza.
A Kaja superaśna. Fajnie jej w niebieskim.
 
eden ja chce zaczac od lipca sie starac w czerwcu jedziemy na wakacje to po wakacjach :) i do wrzesnia :) colin we wrześniu będzie miala akurat roczek moze sie uda w takim krótkim czasie zajsc :)
 
Hej dziewczyny.
Śliczne te wasze dzieciaki.
Magda dzieki za rady. Bardzo bardzo chciałabym synka. Boje sie ze nie uda mi sie namowic mojego M na te wszystkie wspomagacze bo jak on pierwszego chcial miec syna tak teraz zakochany w córce i nie chce slyszec o chlopcu :wściekła/y: no i tak.
Piranha no wiem ze sama temp nie wystarczy. Niestety obawiam sie ze nie bedzie mi latwo obczaic owu :-( jeszcze kilka lat temu wszystko bylo o wiele wyrazniejsze, okropne bole owulacyjne (ból @ byl przy tym pikuś), mega duzo sluzu, ale nie wiem czy przez to ze wiecej o tym mysle czy co, ale mam wrazenie ze z miesiaca na miesiac objawy sa o wiele lagodniejsze a nieraz wogole kiepskie. Fakt nie mam juz 20 lat, w tym roku skoncze 31. Tzn. ogolnie zawsze wiem kiedy mam czas owu, ale w trakcie tych kilku dni nigdy nie wiem jak byc pewna ze to wlasnie "te" moment. Dajcie linka jak ktos ma na dobrej jakosci paski owu.
A od 1 lutego rzucam kawe i pije 5 zielonych herbat dziennie ;-)
Milego sobotniego wieczorku zycze.
 
Dobry wieczór :-)

Kochane poradźcie mi co mam robić bo moja Laura siódmy dzień kupki nie zrobiła. Nie widać żeby ją to męczyło, czasami trochę pociśnie i puszcza dużo bączków. Wszędzie się naczytałam, że nie ma powodu do zmartwień ponieważ mój pokarm najwidoczniej wchłania się w 100% ale ja zaczynam się denerwować... Miałyście kiedyś taki problem ze swoimi maluszkami ??:baffled:
 
Dobry wieczór :-)

Kochane poradźcie mi co mam robić bo moja Laura siódmy dzień kupki nie zrobiła. Nie widać żeby ją to męczyło, czasami trochę pociśnie i puszcza dużo bączków. Wszędzie się naczytałam, że nie ma powodu do zmartwień ponieważ mój pokarm najwidoczniej wchłania się w 100% ale ja zaczynam się denerwować... Miałyście kiedyś taki problem ze swoimi maluszkami ??:baffled:

Ja miałam podobnie z moim 2 synkiem i faktycznie on załatwiał się rzadziej niż 1 (który był na butelce) poczekaj jeszcze ze 2 dni powinno się coś ruszyć a jak nie w co wątpię to można zaaplikować czopek glicerynowy.
 
MissBella ostatnio czytałam bodajże w "Dziecku", że brak kupki u niemowlaka przez kilka dni to norma tak samo jak kilka kupek dziennie.

Mnie dziś tak brzuch bolał jak w czasie okresu. Myśle, że niedługo @ zawita bo mały już nie tylko na cycku, aczkolwiek najbardziej go toleruje. Kaszka jest blee, owocki też, dobrze że chociaż zupki je. Ze względu na anemię musimy już porządnie dietę rozszerzać.

Dla dziewczyn planujących dziewczynki lista produktów silnie zakwaszających:
słodziki, budyń,kisiel, galaretka dżem,sól stołowa, piwo, drożdze, słód, cukier, kakao, biały ocet, ser topiony, lody, wołowina, homar, bażant, jęczmień, olej z nasion bawełny, orzechy laskowe, włoskie, brazylijskie, soja, napoje bezalkoh. szczególnie Cola.

Produkty średnio zakwaszające:
gałka muszkatołowa, proteiny mleka, biały ser, mleko sojowe, wieprzowina, cielęcina, kalmary, kurczak, kukurydza, kasza owsiana, żyto, otręby owsiane, orzeszki pistacjowe, olej kasztanowy, palmowy, zielony groszek, orzeszki ziemne, rośliny strączkowe, ciecierzyca, żurawina, granaty

To tak mniej więcej wygląda. Facet też musi dietę zmienić czy tylko kobiety?

Miłego wieczoru. Lecę się myć. Starszemu poczytać i spać. Padam dziś na twarz.
 
Miss bella nigdy nie mialam problemu, zeby moje dzieci nie zrobily kupki az przez 7 dni, co najwyzej 4 i wtedy juz aplikowalam czopek glicerynowy. 7 dni to juz niebezpieczne jest, mala moze dostac skretu jelit. Sprobuj podac czopek, tylko nie caly a 1/3. Uformuj z tej czesci czopka kuleczke (wczesniej zamocz palce zeby lepiej sie ukulala) i zaaplikuj corce. Powinno pomoc.
 
reklama
Daria a uda Ci sie w czasie urlopu utrzymac odpowiednia diete? Bo chyba co najmniej 6 tygodni potrzeba przed starankami. Ja wlasnie z tego powodu zastanawiam sie jak to rozegrac, wyjazd mam najpierw na poczatku maja, potem na poczatku sierpnia. Wiec dieta albo po powrocie w maju i staranka w lipcu, albo poczatek diety po powrocie w sierpniu i starania od pazdziernika..:hmm: Bo napewno podczas urlopu, bede jadla lody, gofry, pila piwo i co ino :-)

Milla21 dzieki za liste, wyglada niezle. cola, piwo..hmm a jesli chodzi i jogurty, kefiry itp. czy moga byc owocowe, czy lepiej naturalne?
 
Ostatnia edycja:
Do góry