reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Jak juz o porodach mowa to moj pierworodny wazyl 4050kg i 56 cm a drugi 4070 i 52 cm przyczym mial o 1 wieksza glowe.
Ja jestem szczupla a takie klocki sie urodzily i to wmiare szybko bo o 18 odeszly mi wody a 21:15 synek byl na swiecie bez znieczulenia a drugi smieje sie ze go tydzien rodzilam bo jak byla na wizycie w szpitalu juz mialam regularne skurcze co 10 minut a dzien przed porodem co 6 min w nocy co 3 i pojechalam bo wody nie odeszly a do spitala mialam 40 minut drogi i tak o 6 rano bylam na miejscu a o 10:20 synek juz byl.To co 3 bedzie wazyc 5 kilo?:angry:mam nadzieje ze nie !:baffled:
 
Ann co do tego pójścia do przedszkola i narodzin dziecka, to się zgodzę. Nie w jednym czasie. Za dużo stresu dla starszego dziecka. Moja koleżanka miała teraz taki problem. Synek nie rozumiał czemu musi iść do przedszkola i raz zapytał, czy dlatego, że mama ma nowego dzidziusia? Odpuściła mu na 3 miesiące to przedszkole i później już problemu nie było.

Piraniu co do zazdrości, to już pisałam kiedyś. Krzysiowi tłumacz, ale jednak troszkę ulegaj. Daj mu wybór, co chce oddać Kajusi. Jej jeszcze jest wszystko jedno, a on potrzebuje czasu na pogodzenie się z sytuacją. Zobaczysz, że z czasem sam zrozumie, że jej zabawki wcale nie są bardziej atrakcyjne. Inna sprawa, nie zmuszaj go na siłę do oddawania czegoś, co bardzo lubi. Poproś, by dał jej na chwilkę, jak już się znudzi. On jeszcze nie umie sobie sam do końca poradzić ze swoimi emocjami i ciężko wymagać, by zrozumiał to wszystko od razu. Bo wbrew pozorom, 6 miesięcy, to mało dla dziecka na oswojenie się z faktem, że musi się dzielić wszystkim, skoro 2 lata wszystko było tylko jego;-)

Myszka powodzenia w starankach! Miejmy nadzieję, że będziesz kolejną, która potwierdzi, że to działa:-)


Tasha mnie tu właśnie dziwi, że oni owszem, robią ktg jak się coś dzieje i sprawdzają, czy są skurcze, ale już nie myślą o tym, czy spojenie da radę, bo może faktycznie lepiej dać coś na rozwój płucek. Mam nadzieję, że dam radę, bo na prawdę mocno się staram:sorry2:
 
Piranha, teraz już bywa, że się bawią, ale różnie to między nimi bywa. Dużo czasu ze sobą spędzają - jak młody jest w domu, bo ma szkołę i zajęcia po. Młody całą ciążę - od pierwszych dni wiedział, że będzie dzidzia, że będzie starszym bratem i bardzo to przeżywał. Na początku był zakochany, potem mu przeszło. ;-) Ale dają radę.
 
czarodziejka - moje koleżanki ze studiów mieszkają zatem w Twojej okolicy (spotykamy się nadal) i właśnie kolejką całkiem dobrze się im jeździło. I szybko.
Szukałam w Twojej okolicy - a właściwie to dalej, bo rejony Świdra, Józefowa działki dla nas na pobudowanie domku na weekendy i na marchewkę swoją - ale ceny nie zupełnie mi odpowiadają jak na marchewkę ;P
Koliber
no właśnie ja się zakochalam w Wawrze...w naszych okolicach..radosc..miedzylesie.w strone józefowa...Tu są takie piekne tereny...i wszystko w lasach zatopione..
Zawsze marzyłam zeby mieszkac w takim miejscu:))))
Uwielbiam jak przychodzi wiosna...ja są wakacje bo jest tu zielono i pięknie...
Chcielibysmy jednak kupic tutaj dzialke i sie pobudowac wolnostojąco...bo teraz w bliżniaku...
tez jest cudownie ale dom wolnostojący zawsze był naszym marzeniem:))) poza tym chodzi o wiekszą dzialkę:))))
..no a marzenia sie spelniają...:))))

Piranho
magiczne 6 miesiecy...zobacz jak to zlecialo!!!!
usciski dla Kajusi!

MissBella
No tak to jest z maluszKami...czlowiek czasem chodzi jak zombie:)))
ale to mija...i to szybKo:)
Trzymaj sie:)

ann
pieklas je z mojewypieki.pl?
super ci wyszły!!!!
i powiedz zrobilas dokladnie wg przepisu i takie ładne jasne wyszły?????

Widze dziewczynKi ze wspominacie swoje porody:)))
Jesli juz o tym mowa to ja mam bardzo miłe wspomnienia..obydwa porody szybkie...chociaz z maksiem to był expres...chlopcy jeden:3360 drugi 3400 wiec sredniaki:))))
 
mam takie pytanko kiedys ktos tu pisal o jakims chyba zelu na zabkowanie z uk ? potrzbuje cos dla colina bo mu na dole jedynki wyzynaja sie i bardzo mi dzis marudzi i ma goraczke to mu dalam sropek , w polsce dawalam camille byla super a tutaj nie wiem co jest dobre na zabki a nie chce w ciemno kupowac ;/
 
Tasha, kupiłam dziś Kai butelki Avent Narural (to jest nowość), są rewelacyjne! A Ty jakich używasz?

Myszka, ja Ciebie dobrze pamiętam :-) Życzę by teraz spotykały Ciebie same dobre rzeczy. Ja też zaczęłam działać jak synuś skończył roczek :-) Co do odstępu to Tamara z in-gender pisała, że nie ma znaczenia albo ma niewielkie, raczej to jeden z mniej istotnych czynników. A czy po staraniach wystarczy Sylk - niestety musisz sama to sprawdzić gdyż na każdą kobietę te zakwaszacze działają inaczej, jednym mocno i na długo obniżają pH, innym mocno ale na krótko, jeszcze innym słabiutko albo nawet mogą podwyższyć pH, trzeba koniecznie to sprawdzić. Lepsze by były paski co mierzą po 0,4, te 1-14 są fajne przy planowaniu synka.

Maggie, moje suwaczki też przestały odliczać i musiałam zmienić, też miałaś na suwaczek.pl?

Magda, często idę na łatwiznę i jak mocno coś chce to mu to daję, Kaja nie robi problemu a liczę, że Krzyś z tego wyrośnie :-) Też mi się wydaje, że dobrze by było jakbyś dostała na wszelki wypadek coś na rozwój płucek Marcelka.

Daria, może chodzi o Orajel?

Andziak, cudne zdjęcie, oj jak ja bym chciała by tak Krzysiu z Kają pogadali :-)
 
Daria w de masz dentinox, nawet w dm dostaniesz,poszukaj na polce z kosmetykami dla maluszkow, kolo roznistych masci i kremow na brzuszek. ewent w aptece ale tam 2 czy nawet 3 euro drozej.
u nas po orajgel byl mega placz,widocznie cos mu nie pasilo ze skladu :(
 
reklama
Do góry