reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

3. Moment, w którym kobieta zachodzi w ciążę

Kobieta wcale nie musi zajść w ciążę w dniu zbliżenia jak większość z nich sądzi. Owulacja

występuje od 3 do 4 razy w miesiącu, gdzie komórka jajowa wybiera plemniki z chromosomem X

Do zapłodnienia dziecka dochodzi w wyniku połączenia żywej komórki jajowej i żywego

plemnika. Warunkiem poczęcia jest również płodny śluz szyjkowy. W dniu owulacji dochodzi

do pęknięcia pęcherzyka Graafa i do wydostania się dojrzałej komórki jajowej. Komórka

jajowa zostaje schwytana przez strzępki jajowodu i przedostaje się do bańki jajowodu gdzie

czekają na nią plemniki. Zapłodnienie ma miejsce w jajowodzie. Plemnik musi przejść długą

drogę przez kanał szyjki macicy gdzie przedostaje się przez śluz płodny i tam ostatecznie

dojrzewa. Następnie przechodzi przez macice i przedostaje się jajowodami do bańki jajowodu.

Ciężką drogę plemnika zastąpiono in vitrem, które może być w 100% skuteczne.

Zakładałem, że kliniki in vitro będą chciałyby współpracy z układami cyfrowymi, ponieważ mieliby

100% gwarancji powodzenia nie tylko odnośnie płci dziecka. Problem tkwi w tym, że klinikom in vitro

wcale nie zależy na jednym podejściu, im więcej prób tym więcej pieniędzy, jakież to znane myślenie!

W momencie zapłodnienia w kodzie genetycznym wpisane są skłonności do pewnych

chorób. Wspomniałem już na wstępie, że dzięki układom cyfrowym taką mapę opracować można

już w momencie poczęcia dziecka.

Dziedziczenie szans na urodzenie syna lub c
 
reklama
Daria wg mnie ta osoba która to pisze skrytykowała wszelkie metody (nawet tą którą my tu stosujemy czyli wapń i magnez na dziewczynkę czy też kwaśne irygacje po stosunku), a robi to w celu aby zapłacić mu 200zł za wskazanie totalnych bzdur jak dla mnie. Takich naciągaczy jest mnóstwo i gdyby to naprawdę zależało tylko od gwiazd to każdy by sobie sprawdzał i wyliczał.
Ja nigdy bym takiej osobie nie zaufała w 100% żeby zaplanować płeć

KOLIBER ja także trzymam kciuki za 4 grudnia , oby jak najwięcej sie wyjaśniło i oby pomogli jak najszybciej znaleźć przyczynę
 
nullka ja mu np wierze bo mimo ze stoswalam diete zakwaszanie odstep i maz diete a jednak byl syn a on mi mowil od poczatku ze gdyby owulacja wystapila do 9 grudnia to by byla corka a tak nie mam zadnej szansy na corke jesli byla po 9 grudnia i mi sie sprawdzilo .:) to tak samo jak ja bym mogl powiedziec ze ieta ph nic nie daje bo wiesz u mnie ph caly czas gora 4,5 dieta rok i nie udalo sie ;p to jest tak samo 50 na 50 :)
 
A mi gdy sie nie uda i będzie trzeci chłopak to powiem że nie wierzę w żadną metodę , a już w gwiazdy to na 1000% :-)
Albo inaczej gdyby u mnie metoda niskiego Ph nie zadziałała to raczej zwalałabym winę na plemniki mojego M że po prostu ma więcej męskich i tyle.
A jednak metoda naszej Piranhi jak na razie ma dużą skuteczność i nie wierzę że akurat każda z dziewczyn tutaj miała taki super układ gwiazd.
Tak samo jesli byłaby teraz dziewczynka to u mnie owulacja była zaraz po pełni - i wtedy kolejny byłby mit do obalenia


Dobra zmykam bo chyba jestem uzależniona - robota w domu czeka a ja na forum sobie siedzę
 
Ostatnia edycja:
na meza plemniki tez nie moge zwalic winy bo jednak raz mu sie udala corka ;p
u mnie z pelnia sie nie psrawdzilo ani u colina ani u nadii :) ani dieta ani ph ani odstep ani zakwaszanie ;p ale jednak to co powiedzial ten koles tak moze miala szczescie ale sie sprawdzilo ;p
 
a tu metody betka 78
to tak jak ja bo ja juz od dawna zmienilam diete bardziej obfita w wapn,
kalendarzyk chinski pokazuje do listopada dziewczynka ale w to akurat nie wierze
sex przed owu ale tylko w dni z kalendarzyka metody Salnes
a dzis bylam u gina na usg i powiedzial ze za 3 dni powinna byc owulacja i w dodatku pecherzyk
jest w lewym jajniku a to ponoc na dziewczynke a w prawym na chlopca. hihi
powiem wam ze jak patrzyc na to z gory to jakas fobia
no ale zawsze sprobowac mozna ja bedzie chopczy to przynajmniej bede wiedziala ze probowalam

Smyki.pl - Metoda Selnas
dziewczyny a slyszalyscie o tej metodzie planowania plci Metoda Selnas moze to i jakas sciema ale moja znajoma zaplanowala sobie tak corke. Ja zakupilam kalendarzyk na 6 miesiecy i w wiekszosci miesiecy wychodzi mi ze przed i w owulacje to dni na chlopca !!! jedynie w przyszlym miesiacu przed i w owulacje wychodzi dziewczynka i bede probowac.
Jak tylko sie uda dam wam znac
tu jest link do kupienia kalendarzyka i mozna przeliczyc na zlotowki
www.babybygender.com
to moze jakies logiczne wytlumaczenie dlaczego te dziewczyny co poczely dziecko przed owulacja maja chlopcow ?


a to co jest w tej ankiecie to ten gosciu pytao to samo tylko bez grupy krwi ale jeszcze date meza
 
Ostatnia edycja:
Maggie
przykro mi bardzo :( :*
duzo sil Ci zycze


Daria
ja Ci mowie, ze u Ciebie winnowajca to ta omega 3:p
a Ty nie lubisz chlopcow,ze chcialas druga dziewczynke?

mnie sie wydaje,ze z tymi gwiazdami to o tyle trudno bo tam chodzi konkretnie o zaplodnienie komorki jajowej-w zaleznosci w jakim znaku zodiaku jest ksiezyc (co 24h sie zmienia). trzeba dokladnie znac owulke,zeby sie tym sugerowac plus te wszystkie uwzgledniania dotarcia plemnikow do jajeczka.chyba z tym ksiezycem to nic innego jak jonizacja....lepiej kupic lapme solna ze 4 bransoletki magnetyczne, kota,chodowac orchidee i ksiezyc kompletnie nie bedzie mial znaczenia :-D
 
Maggie
przykro mi bardzo :( :*
duzo sil Ci zycze


Daria
ja Ci mowie, ze u Ciebie winnowajca to ta omega 3:p
a Ty nie lubisz chlopcow,ze chcialas druga dziewczynke?

mnie sie wydaje,ze z tymi gwiazdami to o tyle trudno bo tam chodzi konkretnie o zaplodnienie komorki jajowej-w zaleznosci w jakim znaku zodiaku jest ksiezyc (co 24h sie zmienia). trzeba dokladnie znac owulke,zeby sie tym sugerowac plus te wszystkie uwzgledniania dotarcia plemnikow do jajeczka.chyba z tym ksiezycem to nic innego jak jonizacja....lepiej kupic lapme solna ze 4 bransoletki magnetyczne, kota,chodowac orchidee i ksiezyc kompletnie nie bedzie mial znaczenia :-D



ta omega 3 napewno nie wplynela na to bo beata ja brala a ma corke ;p
lubie chlopcow ale chcialam miec dwie dziewczynki i pozniej chlopca zeby sie ze soba bawily i byla mala roznica , ale bede za 3 razem probowac;p a parka nie zawsze sie dogaduje bynajmiej malo ktora a jednak plci te same to troche wiecej je laczy niz dziewczynke z chlopcem i nie pogadaja ze soba o wszystkim :)
 
reklama
Daria
Mi sie wydaje,ze nie ma reguly, chyba badziej zalezy od charakteru dzieci niz od plci.
z ciekawosci sprawdzilam ten cennik-masakieroz za pol roku 500pln <wow>

ps a ta Beata jaki stosowala odstep od owulki?

ja mam brata i uwierz gadamy ze soba o wielu sprawach. wlasnie mysle, ze mieszane rodzenstwa moga powiedziec drugiej stronie wiele o plci przeciwnej:) ehhh wszystko ma swoje plusy i minusy. laski zwlaszcza jako nastolatki naogol kloca sie o ubrania i kosmetyki
 
Ostatnia edycja:
Do góry