reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piranha nie zawsze po starankach sprawdzałam ph bo czasami po starankach aplikowałam gynoflor a czasami chwilkę przed starankami a on baaardzo obniżał mi ph i pomimo gynofloru aplikowałam sylk. Pamiętam raz po starankach kiedy już przypuszczałam że są te dni okołoowulacyjne zbadałam zaraz po starankach i było 4,5 kurcze mogłam jednak bardziej ph pilnować...
 
reklama
Noemi, ale gynoflor aplikowałaś od razu po starankach? Z tego co piszesz to szanse są ogromne, już nie mogę się doczekać Twojego i nullki USG w nastym tygodniu :-) ...no i połówkowego Truskafffki :-D
 
Piranha aplikowałam zaraz po starankach albo przed zależy też jak M pracował. A czemu o to pytasz??
Wiesz co ja sobie myślę, że jeżeli owulacja była 15dc to staranka były wieczorem i wtedy owulacja byłaby nad ranem czyli staranka na kilka godzin przed i rano były 16dc czyli na 0+12 to nawet z tym odstępem nie jest tak źle co?? A ph naprawdę byłam ździwiona może i dlatego obsesyjnie go nie pilnowałam bo miałam niskie....nawet tego 16dc chciałam rano też zaaplikować rano gynoflor ale zbadałam ph i byo 4,5 po starankach więc nie aplikowałam bo nie chciałam przesadzić z zakwaszaniem...Piranha ale Ty chyba też nie pilnowałaś aż tak ph??Kurcze ostatnio z M rozmawiałam i najprawdopodobniejto nasze ostatnie dzieciątko i chciałabym żeby się spełniło nasze marzenie bo M też pragnie córeczki...
 
Natusia, pomysł świetny, bardzo mi się spodobał ...ale z Krzysiem nie da się na razie takich zasad ustalić, jak próbuję to on się zachowuje jakby nic z tego nie rozumiał, czasem jak bumerang wraca do mnie zasiane ziarno niepokoju w postaci ZA, czuję pewną barierę w kontaktach z synkiem i aż nie umiem tego opisać :-(, miałaś kiedyś w klasie dziecko z ZA?

Andziak, pamiętasz jacy byli Twoi synkowie w wieku Krzysia?
 
Noemi, pytam bo w takim razie szanse są naprawdę duże, prawdopodobnie pH po staraniach było niskie jeśli gynoflor tak na Ciebie działa a pierwsze 4 godziny podobno są bardzo ważne, oczywiście niskie pH należy utrzymać aż do samej owulacji a u Ciebie tak właśnie było, oj będzie z tego na pewno śliczna dziewczynka :tak: Ja nie pilnowałam aż tak restrykcyjnie pH bo mi w pewnym momencie zależało bardziej na drugim dziecku niż córeczce, zrobiłam zatem sporo ale mogłam zrobić jeszcze więcej ;-) Starania na kilka godzin przed owulką zalecane są przy planowaniu synka ale jeśli zadbałaś o niskie pH, brak EWCM, stosowałaś restrykcyjnie dietę i łykałaś suplementy to odstęp od owulki nie miał znaczenia, wiem, że najgorsze jest to czekanie i zapewne tygodnie będą Ci się dłużyć ale ja czuję, że usłyszysz magiczne słowo "dziewczynka" :-)
 
No już jest dzieciatko pod moim sercem i będzie kochane niezależnie od płci:-) nie ukrywam że czekanie jest ciężkie teraz też czekam na wizytę bo już bym chciała usłyszeć serce maluszka. Wydaje mi się że dużo zrobiłam żeby zwiększyć szansę na dzieczynkę ale wiem też jaki jest najważniejszy punkt planowania :-) Bóg i On wie co dla nas najlepsze nawet jeżeli czasem nam się wydaje inaczej, więc czekam;-)
 
hej dziewczynki, wpadłam się tylko z Wami przywitać

martucha wiedziałam, że Ci się uda w tym cyklu, czulam to

noemi nie stresuj się, na pewno piękną dzidzię nosisz pod sercem, a to najważniejsze

pirania Skarbie, współczuję Ci tych codziennych zmagań, szkoda, ze nie mogę Ci pomóc i jakoś odciążyć

mama ciekawe, jak tam po rozmowie

tasha jak tam w domku? Maleńka już w pełni zdrowa?

truskafcia ale ten czas leci, Ty już 15 tydzień prawie

natusia, marzycielka, kinga nam też kiedyś się uda dziewczyny

pirania wymyśliłam taki plan na następny cykl-będę brać to cholerne CLo, a jak skończę, zacznę pić zioła do ewentualnej owu-myślisz, że to nie za dużo?

madzia jak się czujesz? odpoczywasZ?

miłego wieczorku Wam życzę
 
Noemi, ślicznie to ujęłaś, nic dodać, nic ująć :tak: Ja jak już byłam w ciąży i zobaczyłam na USG bijące serduszko to pokochałam tą istotkę a płeć przestała mnie stresować, zżerała mnie tylko i wyłącznie ciekawość :-)

Ewcik, to w tym cyklu nie pijesz już ziółek? Ja bym piła w tym cyklu mieszankę nr 3 a w przyszłym nie mieszałabym jednego i drugiego, tym bardziej, że dostaniesz (dobrze pamiętam?) podwójną dawkę CLO, mówi się często, że ziółka nie mogą zaszkodzić ale to nie prawda bo to też substancje chemiczne jak leki.
 
Ewcik kochana dziękuję:* wiem że to najważniejsze i tego będziemy się trzymać a mój lekarz jest taki że jak nie jest zbyt pewny to nie mówi jaka płeć szczególnie przy dziewczynkach więc mam nadzieję, że się naczekamy :-) a maluszka już kocham jak to truskafcia napisała Moja Niuńka i bardzo mi się to spodobało:) A za Ciebie kochana trzymam z acałych sił kciuki i bardzo wyczekuję momentu kiedy podzielisz się z nami cudowną wiadomością:*

Piranha no pozostało tylko czekać:) a myślę sobie ze tyle rzeczy zrobiłam na + a u mni był problem z owulacją niestety i nie mogłam jej określić w żaden sposób niestety...a też nie chciałam stracić znów cyklu...więc liczę, że się udało i tyle plusików dziewczynkowych a jeden chłopczykowy to pozytywnie myślę:) no a jak będzie chłopczyk to spryciarz jeden przechytrzył mamusię:)
 
reklama
Do góry