reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

no ja od dawna piszę, że odstępem od owulki sobie nie zaprzątałam głowy. Bo mi szkoda było jej nie wykorzystać, w końcu pierwsza porządna, na maksa potwierdzona owulka nam się trafiła ;)
więc działania były przed i po ;)

zresztą serio popytałam u koleżanek i misz masz jest, są synkowie sprzed owulki i córeczki z samej owulki...więc myślę że jak ph jest ok, śluzu typowego bj nie ma, to można działać na dziewczynkę i w owulkę ;)

zobaczymy jak to u nas będzie, czy Rybcia jest Miśkiem czy panienką ;) tak czy siak nie żałuję że tak się zbliżyliśmy do owulki :)
 
reklama
no mi pani gin mówiła, że jak chce dziewczynke to przed owulacją tak ze 2 dni, jak śluz pomału zaczyna sie gęstrzy robić, ale to nie reguła i nic pewnego że będzie dziewczynka.
 
Daria, piękne zdjęcia i śliczne dzieciaczki!

Noemi
, implantacja w okolicy 10 dpo to wcale nie późno. Jakoś bardziej mi pasuje 15 dc bo tempka od tego dnia cały czas pnie się w górę no i miałaś wtedy bóle podbrzusza. Jeśli pH było niskie przed staraniami i po nich to szanse są bardzo duże! :tak: Kiedy idziesz na pierwsze USG?

Ewcik, a ja jakoś mam przeczucie, że któryś z pęcherzyków jeszcze urośnie i będziesz mieć późną owulkę jak to zazwyczaj w Twoich cyklach, rób więc nadal testy a ja kochana nie puszczam kciuków!

Żonka
, witaj, życzę pięknego plusika 10 października. Podobno odstęp od owulki ma niewielkie znaczenie, poczytaj sobie tutaj: https://www.babyboom.pl/forum/stara...ecka-chlopiec-dziewczynka-1147/index4182.html (zielona czcionka).
 
Żonka ja jednak jestem zdania, że łatwiej właśnie chłopca zaplanować. Mi owulka zawsze wypadała w inny dzień cyklu, a cykle bywały skrajnie różne, więc nie wiem, czy gdybym próbowała ustrzelić dziewczynkę, to bym dała radę zachować odpowiedni odstęp od owulki. Jestem z tych, co odstęp od owulki biorą pod uwagę, choć nie uważam, że jest to czynnik determinujący. Powodzenia Ci życzę i zaciskam kciuki bardzo mocno, bo z obserwacji tu, na forum widzę, jak ciężko jest dziewczynom planować babeczki;-):-)


Truskafffka
ja jestem żywym przykładem na to, że odstęp od owulki się sprawdza:-) Być może jest to czysty zbieg okoliczności, bo obie wiemy dzięki naszej Pirani, że ten pogląd został już dawno obalony:happy:
 
Nulko i Noemi gratulacje:-D
Przeczytałam wszystkie posty i mam nadzieję, że wreszcie znajdę czas żeby do Was dołączyć.
Wszystkim dziewczynką przesyłam buziaki.:happy:
 
Co do odstępu od owulki to zacytuję Tamarę z in-gender:

Many studies say that Timing does not work. However 3 newer studies say it may. Because of the new studies I have left Timing in the sway factors.

Pisze, że wiele badań wskazuje na to iż odstęp nie ma znaczenia ale jakieś 3 nowe badania wykazały, że może mieć znaczenie, dlatego umieściła odstęp jako jeden z 7 czynników, zaznaczała jednak kilka razy na forum, że ma on najmniejsze znaczenie :-) ...a być może nie ma go wcale ;-) Ja nie zachodziłam w ciążę nawet przy odstępie 2 dni a że bardziej zależało mi po prostu na 2 ciąży niż córeczce i wierzyłam w to, że decydująca jest dieta, pH i suplementy (sprzyjał mi też nów :-D i kilka innych czynników, m.in. hormonalnych) to z premedytacją zadziałałam około 24h przed owulką :-)
 
Pirania nic dodać, nic ująć:tak: Być może za kilka lat dowiemy się jak to jest na prawdę. Wystarczy zobaczyć ile zmieniło się na przestrzeni lat w tym temacie, czytając to właśnie forum. Kto wie, co odkryjemy jeszcze?
 
9941.jpg


sms od Patrycji:
DZISIAJ O GODZ.2:10 URODZIŁAM CUDOWNEGO SYNUSIA O WADZE 3600 I WZROŚCIE 56
SIŁAMI NATURY.ANIOŁEK CIĄGNIE CYCUSIA JA ZMĘCZONA ALE
BARDZO SZCZĘŚLIWA.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
patrysia gratulacje kochana, witamy na świecie Marcelka

dziewczynki dziękuję Wam za wsparcie, wszystkiego mi się odechciało po wczorajszej wizycie... ciągle kłody pod nogi.. kiedy w końcu usłyszę jakąś pozytywną wiadomość?? ehhh.. nie będę smęcić z rana, idę suszyć włosy i zbieram się do pracy, miłego dnia kochane
 
reklama
Do góry