reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

dzień dobry

ja jeszcze w piżamie...hihi w łóżku hihi Mati został ze mną w domu, bo nie chciało nam -czyt. mamusi- wstawać rano do przedszkola:sorry2: no ale w końcu jeszcze wakacje mamy:-p

Piranha a to ci Krzysio uparciuch, szkoda że nie udało się przemycić owoców w mleku, pozostaje chyba co jakiś czas podsuwać mu jakiegoś owocka z nadzieję że będzie chciał spróbować ;)
jak tam nosek?
Czarodziejka udanego dnia z dzieciakami :)
Nullka kurka wodna..niestety ciało pod wpływem stresu może nieco fiksować :( ale trzymam mocno kciuki żeby owulka jednak wystąpiła i żeby udało się w tym cyklu z maluszkiem
Natusia no, toż to szok, jak nam te szkraby rosną :)
niedawno w ciąży z Matikiem chodziłam.. :p
Mam nadzieję że Marcelek już swoje odchorował i teraz już z górki będzie, trzymam mocno kciuki
Magda ale się fajnie czyta o waszej radości :D
mnie głowa -odpukać- w tej ciąży raczej nie męczy. Za to cycki mnie zaskoczyły, bo przy młodym nic nie bolały, a teraz dały mi nieźle w kość na początku:-p
podpisuję się nogami i ręcami pod tym co napisałaś o docinkach na temat kolejnych dzieci, tej samej płci :) Ludzie są okrutni, nieraz powinni się ugryźć w język...a jak nie umieją, to kij im w oko
no właśnie, różnie jest z tymi psikuśnymi plemiczkami ;) dlatego jestem gotowa psychicznie i na synka i na córą i z obu będziemy się równie mocno cieszyć :)
Czarna &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& ;)
no i właśnie...Martika nam zaginęła...mam nadzieję że zajrzy do nas :)
Mama wiesz, u mnie samopoczucie w kratkę, więc L4 też by musiało być w kratkę hehe, a serio, teraz w pracy sporo się dzieje, nie chciałabym koleżanki samej z tym wszystkim zostawiać :) więc daję radę :)
no i dobrze że hurtowo będą rodzić, pomyśl ile nowych miejsc dla staraczek powstaje:cool2: będzie znów hurtowe zaciążanie ;)
to ja ślę fluidki
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kasia smerfetka zaraz będzie w domu, nacieszycie się sobą :)
a mój smerf lata wesoło po domu :p
Patrysiak zobaczysz cc nie takie straszne :) czekamy :)
Patrysia to już prawie gotowa jesteś :)
trzymam kciuki, żeby udało się pościel disneya kupić ;)
Martucha tempka nadal wysoko :) i niech tak już zostanie
Edi zaciskam&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
reklama
Mnie tylko narazie podbrzusze pobolewa ale test owu o 10 negatywny nadal bladzioch prawie niewidoczny :(
Za to ph skoczylo na 6,5-7,0 i zdecydowałam sie na irygacje bo zorientowalam sie że replens mi sie skończył

Truskafffka dziękuję i trzymaj trzymaj kciuki - też bym chciała żeby sie udało
 
Kurcze dziewczyny ja ze starankami niby odpuszczam tzn oficjalnie luz ;-) ale nie oficjalnie robię swoje ALE WAM TA ZAZDROSZCZĘ TYCH DWÓCH II UPRAGNIONYCH I TYCH DOLEGLIWOŚCI I BRZUSZKÓW ŻE SZOK ale liczę po cichutku że nie długo do was dołączę :tak:
 
misia , mo że to i dobre podejście , ale głowy to ty chyba nie oszukasz:-p

edi , wiesz z tą betą to różnie jest , niekiedy nawet jak pięknie przyrasta to i tak dupa blada , a niekiedy niby mizernie idzie do góry a jest mimo to dobrze , nie przejmuj sie tak . &&&& jednak trzymam za mega przyrost :)

dzieki truskaweczko za ogrom kciuków :)

Martucha , jeszcze spokojnie masz zapas tej tempki , powindowała wysoko to teraz troszkę spadła


ktoś pytał o temp przy owulce .... ja czytałam że gdy temp spadnie to uwalnia się jajko i gdy ono sobie wędruje to automatycznie podnosi tempkę
 
czesc kolezanki:-) czy ktos mnie jeszcze pamieta?;-)

piranha wielki podziw dla Ciebie ze przy 2 dzieci znajdujesz czas zeby tu zagladac:tak: widzialam ze piszesz ale nie czytalam wszystkiergo. jak Kaja i jej koleczki? macie to juz za soba? a jak Krzys teraz sie zachowuje w zwiazku z nowa sytuacja?
moj starszy synek juz przyzwyczail sie do braciszka, juz nie ma histerii z zazdrosci, ale zrobil sie taki nieznosny i niegrzeczny ze czasami mam ochote wyslac go w kosmos;-)
za to mlodszy synek to isty slodziak:tak: to chyba nagroda za rozczarowanie ze nie bedzie wymarzonej coreczki. do tej pory glownie jadl i spal. teraz juz sie robi bardziej kumaty i potrzebuje miec coraz czesciej mame przy sobie, na nia patrzec , usmiechac sie i gaworzyc:tak::-) ale nie narzekam- spi dlugo, nie placze, jedynie marudzi jak cos mu nie pasuje albo chce jesc. naprawde to dziecko daje tyle radosci ze szok. z mezem smiejemy sie ze gdyby pierwsze dziecko bylo takim aniolkiem to z pewnoscia zdecydowalibysmy sie na drugie duzo szybciej. w ogole jestesmy w szoku ze malenkie dzieci nie sa az tak bardzo wymagajace:tak:
mialyscie racje ze zazwyczaj to drugie dziecko jest duzo spokojniejsze i da odetchnac rodzicowm:tak:

pomimo tego ze mam w domu takiego slodziaka to marzenie o corce nie wygaslo.... Wrecz nachodza mnie coraz czesciej smuty i doly ze moje marzenie o corce nigdy sie nie spelni. bylam pewna ze po porodzie na "chwile " zapomne o tym pragieniu, ale jest wrecz przeciwnie...
maz nie chce miec definitywnie wiecej dzieci. twierdzi ze chcialby w koncu wychowac dzieci i zaczac korzystac z zycia.z jednej strony rozumiem go i tego samego chce ale z drugiej strony nie umiem pogodzic sie ze tej corki miec nie bede...
no nic, zobaczymy co bedzie siedzialo w mojej glowie za np. 3 lata;-)

a jak tam inne straczki? a jak ciezarowki? za wszystkie trzymam kciuki i pozdrawiam
aha jak bedziecie mialy 100% metode jak spodzic corke to dajcie znac hahahhah
 
Hallo Moje Kochane!!!
Dziękuję Wam za kciuki!!! Dziś prawie całą noc nie spałam, oprócz przyczyn naturalnych, czyli bólu bioder, chrapania mojego M, i wiercenia małej Gwiazdy, strach mnie zaczął zżerać!
Posprzątałam, teraz jeszcze włosy umyje (nie wiem czemu, ale mam nadzieję jak będę w miarę super wyglądać, na ile to jest możliwe w 9 miesiącu, to doktor zrobi CC;-)) i o 13 wychodzę:szok:
Przepraszam, że tak o sobie, ale nie mogę myśleć normalnie!
Buziaczki dla wszystkich!!!!!
 
kosmo , no wszelki duch ! super że chłopaki się dotarły , i że mały taki fajniutki i grzeczny , może i na córeczkę czas przyjdzie .... fajnie że jesteś

axarai , powodzenia kochana i nie daj się tam !
 
jestem na chwilę ..
poszlismy na spacerek z Bono..teraz czas na rowery..


Truskafcia..no to skoro samopoczucie w kratę to pół biedy bo daja mdłości i inne atrakcje odetchnąć :))

Kosmo-no wszelki duch!!!
milusio,że wpadłas :)
prosze wycałowac synów swych:-D
i zaglądaj jak czas pozwala--->ciesze się ,że Gracjanek taki słodziak :)i daje odpocząć :)

Nullka walcz z ph:-D



dobra ..napilismy się ..Bono zostaje a my idziemy w świat:-p
 
a my tworzymy myszki z papieru:-p

na spacer pewnie popołudniu pójdziemy ;)

Kosmo super że si odezwałaś :) ze starszakiem coraz lepiej będzie, a niebawem chłopaki będą się super ze sobą bawić :)
no i mały...słodziak :) super :)
Axa jesteśmy z Tobą i czekamy na Aduśkę :)
 
reklama
Hello! Nadgonić Was graniczy z cudem :-D

nullka, no jasne, że tak może być skoro pęcherzyki u Ciebie tak późno pękają, trzymam kciuki i działajcie by nie było za dużego odstępu od owu :-)

Magda
, ja bym nie ryzykowała ze staraniami powyżej O+8, nawet jeśli podniesiemy pH (a z niskiego poziomu ciężko je podbić) to śluz i tak będzie gęsty i niesprzyjający męskim plemnikom. Co do ostępu od owulki to najlepiej zrobić tak jak Ty czy ja i określić kiedy po plusie na teście występuje owulka (ja obserwacje prowadziłam od stycznia do września, u mnie były to 24 godziny), wówczas najlepiej zadziałać 12h przed owulką ...niestety nie wszystkie dziewczyny odczuwają owulkę a wówczas ciężko to wyliczyć. Tutaj Positive OPK TTC boy...when do we BD? - In-Gender.com dziewczyna pisze, że 12 godzin temu miała test pozytywny i pyta kiedy się starać, Tamara (największy autorytet w planowaniu płci) odpisała, że teraz czyli 12h po pozytywnym teście. Tutaj Boy sway ?'s - In-Gender.com dziewczyna chce się upewnić czy ma się starać o synka 12h po pozytywnym teście czy czekać dłużej i oto odpowiedź:

Typically yes its 12 hours after, but that depends on how long after your first positive opk that you actually O. Some women it's 24 hours after, some it's 30-36 after. You should wait 12-15 hours after so that you BD just before you O, and not after when your body starts to make changes like less ewcm, more acidic etc. And yes, all calcium should be avoided if at all possible. I havea big weakness for ice cream and had some on occassions during my sway Embarrassed, but I hope i did enough to counter it because I kept my ph really high.

Czyli zazwyczaj należy się starać 12h po pozytywnym teście, zależy to od tego kiedy po plusie następuje owulacja. U niektórych kobiet są to 24h po po pozytywnym teście a u innych 30-36 godzin. Należy zatem odczekać 12-15 godzin aby starania były jeszcze przed owulacją ale w niewielkim odstępie od niej. Nie należy współżyć po owulacji kiedy to organizm poczyna już takie zmiany jak zmniejszenie EWCM, spadek pH itd. Potem autorka postu pisze o unikaniu wapnia, w tym lodów ;-)
Tak więc u Ciebie te 24h po owulce były ryzykowne ale zrobiłaś tyle, że musiał być z tego malutki chłopczyk! :-) Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy, dużo zdrowia, szczęścia i miłości Wam życzę!

Ewcik
, wszystkiego najlepszego z okazji Waszej rocznicy, zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń ...w tym tego jednego o ślicznej, zdrowej córeczce!

Kasiu, najniższy spadek nie oznacza owu a po prostu duży poziom estrogenów, pik estrogenowy zazwyczaj wywołuje pik LH a ten z kolei owulkę (choć nie zawsze i czasem może być w cyklu kilka pików LH). Owulację potwierdza dopiero skok tempki powyżej 0,2 w stosunku do najwyższej z 6 tempek przed skokiem i utrzymująca się wyższa PTC. Skok jednak nie wskazuje dnia owulacji gdyż może nastąpić od 3 dni przed do 3 dni po owu. U Ciebie ten spadek być może wynika z wyrzutu estrogenów jaki następuje w okolicy 4 dpo. Ja tam nie skreślam jeszcze tego cyklu ale tak na wszelki wypadek może zrób np. dziś test owu? Kciuki za jutrzejszy wzrost tempki! Bierzesz dupka?

Axarai, trzymam kciuki najmocniej jak się da!!!

Edi, pochwal się nam tu jak najszybciej piękną betą! Ja czytałam, że właśnie w pierwszych tygodniach ciąży beta powinna przyrastać o minimum 66% a potem dopiero jest to różnie.

patrysiak, no jasne, że będziemy tam całą bandą z Toba tak jak pisze Mama, z taką obstawą musi być dobrze!

natusia, Mama, ano Kaja kiepsko spała (zwalam na to, że M nie kupił Delicolu a się skończył) a do tego synuś obudził się wczoraj o 1 sam, ja nie mogłam podejść do niego w tym momencie :-( a M był w łazience, wyszedł po minucie ale synek zdążył już od płaczu zwymiotować na łóżko, długo nie mógł się uspokoić, cała pościel była brudna, no masakra jakaś!

Martucha, jaki tam spadek, nawet teraz jest szalenie wysoka bo aż 0,2 powyżej linii pomocniczej! Masz prawdopodobnie bardzo czuły ośrodek termoregulacjo więc duże wzrosty tempki pod wpływem progesteronu i duże spadki pod wpływem estrogenu, będzie dobrze!

Truskafffka, z noskiem bez zmian (ani lepiej, ani gorzej) a ja zestresowana czekam na rozwój sytuacji.

Kosmo, no nareszcie jesteś! Z brzuszkiem Kai już lepiej, Krzysiu już nie jest zazdrosny ale zainteresowania siostrą też nie przejawia, czasem poda jej smoczka, raz napoił herbatką, próbował nawet dać jej swojego resoraka :-) Krzysiu też daje mi często popalić ale zwalam na bunt dwulatka, najgorszym utrapieniem jest dla mnie to, że Kaja przysypia na kilka minut i się budzi, trze oczka i ziewa, zasypia znów na kilka minut i tak w kółko, jak mnie nie ma na widoku to płacz więc łatwo sobie wyobrazić, że nic prawie nie mogę zrobić (tak więc jest odwrotna sytuacja jak u Ciebie i dokładnie to czego się obawiałam ;-)). Strasznie się cieszę, że z Gracjanka taki aniołeczek, ucałuj słodziaka ode mnie!

Strach pomyśleć ile w międzyczasie postów się pojawiło jak to pisałam :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry