reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

agagsm wlasnie polozna mi mowila ze nie bedzie nacinac ze lepiej niech samo peknie tylko wlasnie nie wiem jak z tym szwami ;/ ja w polsce nadie jak urodzilam od razu mnie nacieli a nadia byla drobniutka 2930 i moim zdaniem nie bylo takiej potrzeby ale oni od razu nożyczki naszykowane juz mieli ;/ ale to tak jest jak nie mialam swojego lekarza w tym szpitalu;/
W PL to zależy od wszystkiego - szpitala, położnej, ect. ect. Ja miałam swoją położna, wiec się wysilała, ale mnie to kosztowało niestety sporo, bo jeszcze znieczulenie brałam :dry: przy 2,9kg to tam gdzie rodziłam by cię raczej na 99,9% nie nacięli nawet jakbyś nie płaciła ani położnej ani lekarzowi - wkurza mnie taka rutyna, a nie podchodzenie indywidualnie do każdego przypadku - ta polska rzeczywistość. Teraz masz szansę na normalny poród skoro nie w PL::tak: - myślę, że dasz radę urodzić bez większych pęknięć, a już standardowych nacięć to w ogóle -a pękniecie nie boli - ani w trakcie, ani po - siedzieć można w każdym razie:) a szef założą tylko wtedy jak jest na tyle mocne, że trzeba, bo jak otarcia i pęknięcia delikatnie to samo się zagoi i nie trzeba będzie szyć - także nie martw się na zapas :)

Edi: jak przyrasta to bym się nie martwiła - trzeba czekać, może taki twój urok, że wolniej przyrasta?
 
reklama
wiesz co mnie to czekanie na wyniki bety doprowadzają do szału. Zadzwonię jeszcze do lekarza ale ostatnio mi mówił ze najistotniejsze żeby rosło. 15 września mam wizytę chyba spróbuje dac na luz i poczekam... bo i tak nic nie zrobię a będę się ino zamartwiać....
 
dzwoniłam do lekarza, powiedział że on w większości spotyka się z takimi przyrostami. ustaliliśmy że widzimy się 15wrzesnia- chyba że coś się u mnie niepokojącego wydarzy.Więc kobitki zaciskajcie nadal&&&&&&&&a ja daję na luz. Bo nawet jeżeli coś będzie nie tak to i tak nie mogę tego zmienić.
 
Ale sie dzis wkurzylam.Bylam z Kuba po adidaski do przedszkola.I weszla do sklepu taka moja dalsza ciotka.A ona do Kuby i co Kubus idziesz do przedszkola? a on tak ide.A ona no widzisz jyz wszyscy tacy duzi to sie matce i ojcu jeszcze dziecka zachcialo jakby malo mieli.Myslalam ze ja szczele.
Kosmo co do uczucia po porodzie znam to .U mnie tak bylo po drugim i po trzecim.Mimo ze Kuba to byl taki sliczny kochany skarb to zdarzaly sie dolki ze dlaczego mi sie nie udalo.Wiec boje sie co bedzie teraz.I nie chce tak myslec ale...
A u mnie z czasem to pragnienie sie nasilalo.A wiem ze w moim przypadku byloby glupota sie znowu starac/Wiec moje marzenie zostanie niespelnione.
 
EDI staraj się edytować posty żeby tak jedno pod drugim nie było ;) co do bety ja sie nie znam nigdy nie robiłam...po prostu test a potem gin ;)
ANDZIAK yyy ta ciotka jakaś nie halo :/ też teksta dała i to do dziecka?:/nie przejmuj się :*
 
Edi, podobno Beta-hCG w ciagu 48h powinno wzrosnąć o około 66% ale im ciąża późniejsza, tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale od 1200 mIU/ml do 6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml czas ten może być jeszcze dłuższy. Faktycznie chyba lepiej nie sprawdzać i się nie stresować bo stres w ciąży niewskazany :-), ja nie robiłam bety w żadnej z 2 ciąż. Swoją drogą co gin to inna opinia ;-)

Andziak, ale niektórzy mają tupet! ...tylko im współczuć, nie przejmuj się głupim gadaniem.
 
co prawda rodzilam w dobrym szpitalu itp tylko minus byl taki ze nie mialam tam lekarza ani poloznej i nikt niczym sie zajac nie chcial nawet jak chcialam zaplacic za znieczulenie to powiedzieli mi ze nikt nie chce wziac za to odpowiedzialności bo nie mam tu lekarza;/
teraz mam dobra polozna ale przeciwniczkę znieczulenia ale o to juz sie nie martwie bo nie wiem czy i tak bym sie zdecydowała na znieczulenie ;p jak bedzie zle to chce korzystac z wanny :)
 
boze Andzik ty to masz chyba nerwowa ta ciaze;/ ja mam duza roznice wieku do mojego taty mowili ze to moj dziadek :-Da moja kolezanka miedzy swoja siostra a nia ma prawie 20 lat to co ona ma powiedziec;p ludzie chyba niektorzy przesadzaja to tak jak masz uz 3 dzieci to wiecej nie bo po co ;/ co to kogo interesuje ;/ ja jak jezdze w gory tam jest taka kobieta co ma ponad 20 dzieci juz nawet nie wiem dokładnie ile bo co roku dochodzi kolejne :) maja takie swoje wlasne przedszkole :)
 
co prawda rodzilam w dobrym szpitalu itp tylko minus byl taki ze nie mialam tam lekarza ani poloznej i nikt niczym sie zajac nie chcial nawet jak chcialam zaplacic za znieczulenie to powiedzieli mi ze nikt nie chce wziac za to odpowiedzialności bo nie mam tu lekarza;/
teraz mam dobra polozna ale przeciwniczkę znieczulenia ale o to juz sie nie martwie bo nie wiem czy i tak bym sie zdecydowała na znieczulenie ;p jak bedzie zle to chce korzystac z wanny :)
heh ja właśnie miałam położną po to głównie, że mi się wymarzył poród do wody. Moja szwagierka tak rodziła i zachwycona :tak: a jak zaczęłam rodzić i m. mi zrobił kąpiel z muzyka i świeczkami, to myślałam, że skonam w tej wannie, tak mi tam źle było:-D:-D:-D zanim dojechałam do szpitala to już jak mantrę powtarzałam, ze chce znieczulenie, a z tym nie można rodzić do wody...no i tak się skończyły moje marzenia o porodzie w wodzie, ale nie powiem czułam się lepiej ze świadomością, że położna jest "nasza"- ale jak Tobie będzie woda pomagała to ci pozazdroszcze, bo sobie mówię, że może przy drugim w końcu to marzenie o porodzie do wody mi lepiej pójdzie:tak:
 
reklama
Wow 20?jak to możliwe? :p chyba ze bliźniaki się pojawiali?

No cóż tak to juz jest masz więcej niż 2 to jesteś na celowniku ;))
 
Do góry