reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dzień dobry :-)

Dziękuję wszystkim serdecznie za życzenia :tak:

Kończe dzisiaj 30 lat i mam jakiegoś doła i łzy w oczach. To chyba te ciążowe hormony tak działają bo nie wiem co się ze mną dzieje...
Dostałam piekne prezenty od mamy i siostry do nowej kuchni, na popołudnie planuję małe przyjęcie, lody z bitą śmietaną i malinami, kawka i Martini. Ze względu na to, że nie mogę pić alkoholu dużej imprezy nie będzie :-)

Kochane życzę Wam miłego dnia, u nas trochę pogoda się popsuła, niebo zachmurzone, od czasu do czasu pada i stąd ten mój zły humor może...:cool:
 
reklama
Daria, dlatego napisalam do ciebie, bo ty chyba najbardziej jestes obcykana w wozeczkach :-) Jak mi sie kiedyyyys uda miec baby, to kupie sobie cos podobnego. Aby zajmowal malo miejsca i z nadstawka na foteliczek. Ja mialam fotelik osobno, a teraz taka wygoda. Wyciagasz fotelik dostawiasz do wozka i luz .... a ja sobie przypominam,,,, dziecko z fotelika do wozka, pozniej znowu tak samo... no ale co tam,nie bylam pierwsza ani ostatnia, ktora tak robila

ja kupilam fotelik be safe bo sa bardzo bezpieczne a wzielabym izi go ale ze mieszkam za granica i sa podroze dalekie do polski to wzielam rozkladany na plasko i to jest najwiekszy fotelik w swojej klasie :)
 
Jestem po wizycie no niestety tak jak przypuszczałam zero reakcji na CLO, brak pęcherzyka dominującego. Endo piękne ale nic mi po nim...
Załamana nie jestem chyba ostatnio szok przeżyłam bo po CLO myślałam, że cuda się dzieją. Ginek chciał mi dać podwójną dawkę CLO, ale wspomniałam o leku femara i powiedział, że też może być, że nie uposledza endo tylko bardzo drogi, ale na listki można kupować. Pytałam czemu u mnie się tak dzieje że nie ma owu powiedział od razu, że zablokowana psychicznie jestem i mam zająć się czymś innym jak ciążą;-) i zasugerował żebym bez stymulacji jeden cykl spróbowała, zgodziłam się i spytałam czy może anty włączyć na ten miesiąc powiedział, że to też jest dobre rozwiązanie i dostałam yasminelle na 3 miesiące, ale powiedział że dobrze jakbym chociaż ze 2 miesiące brała. Zastanawiam się nad tym bo w 1 ciążę zaszłam po 1 miesiącu brania anty zaraz po odstawieniu. Także narazie nic nie biorę czekam na @ i zaczynam anty będę raczej brała miesiąc i po odstawieniu staramy się z bromkiem 1/4 bez mierzenia liczenia, zostawiam tylko dietę, sylk i gynoflor. Reszta idzie w odstawkę, także testy owu mogę komuś podarować jak któraś z Was chętna jest;-) ;-)Trudno się mówi i walczyć trzeba;-)

Mama dzięki ale mnie zawstydziłaś:-p my na urlopie jesteśmy to więcej sił mamy:-) Poradziłabyś mi coś na temat anty??
 
Dzien dobry :happy2:

Miss wszystkiego najlepszego z okazji zurodzin :-)

Mama, kochana dziekuje bardzo :-**************** Tak sie zastanawiam nad tym zabiegiem wybielajacym bo mam duzo przebarwien, szczegolnie na czole :-( Takze ja bez podkladu ani rusz z domu :no:

Kasiu glowa do gory :-) :-)corcia napewno bedzie miala cudowne wspomnienia z wakacji :tak:
a nie mialas ochoty tez leciec do Polski?

Noemi powodzenia w starankach. masz racje trzeba troszke sie wyluzowac i napewno wkrotce sie uda :tak:

Natusia my czekamy na wyjazd do Pl :-) a chlopcy jak to chlopcy. czasem ladnie sie bawia ze soba, a czasami to musze troszke pokrzyczec po nich ;-)
chyba wole jak jest rok szkolny. jakos wtedy te dni bardziej sa zorganizowane :-)

Ide sobie zrobic kawke bo jeszcze dzisiaj nie pilam :szok:
 
Dziewczyny wiem że nie mierzy się tempki w ciągu dnia ale mnie tkneło i zmierzyłam i wyszło 37 czy to normalne że od rana(36.59) jest taki skok ??
 
Hejka!

Misia
, spadek tempki nie wskazuje na owulację (dopiero skok i utrzymująca się wyższa temperatura w kolejnych dniach, jedna z 3 tempek po skoku powinna być wyższa o minimum 0,2 w stosunku do najwyższej z 6 tempek przed skokiem) ale najczęściej wskazuje na wzrost estrogenów i estrogenowy pik, który inicjuje po 8-38h pik LH. A nie chcesz się wspomóc testami owulacyjnymi? Trzymam kciuki bo zapewne owulka tuż tuż :tak: ...może się też zdarzyć, że owulka już była (choć raczej nie skoro tempka leci w dół a odczucia co do śluzu wskazują na duży poziom estrogenów) gdyż skok może nastąpić do 3 dni po owulacji, bardzo by sprawę uprościły testy owulacyjne.

Noemi, aż się wierzyć nie chce :-(, przecież wykres wygląda tak owulacyjnie i test jest pozytywny, ja bym jednak działała, Ewcik zaszła w cyklu, który lekarz ocenił na monitoringu jako bezowulacyjny. A może nie było pęcherzyka dominującego bo już pękł? Co do skoku to jeśli tempka startuje z tak niskiego poziomu to nie osiągnie od razu dużych wartości, wzrost poziomu progesteronu podniesie tempkę o dany poziom a nie do danej wartości i pewnie tempka będzie dalej piąć się w górę w kolejnych dniach.

MissBella, wszystkiego najlepszego i spełnienia wszystkich marzeń!

Kinga, a może owulka się wcześniej szykuje? Ja na wszelki wypadek robiłabym testy. Wykres wskazuje na wzrost estrogenów a estrogeny produkują wzrastające pęcherzyki jajnikowe, trzymam zatem mocno kciuki! Tym razem MUSI się udać!

Ewcik, rozumiem Ciebie i jestem taka sama jak Ty czy natusia - wszystko zawsze mocno przeżywam, jestem myślami cały czas z Tobą! A jak mi opisujesz płacz synka to mi samej chce się płakać, bardzo źle znoszę płacz dzieci. Zakupiłaś sobie już ziółka nr 3 na owulkę?

Kate, śliczna fryzurka i prześliczne dzieciaczki!

Daria, muszę wypróbować z tą wodą :-)

Kasiu, rozumiem Ciebie bo ja dosłownie wariowałam z tęsknoty kiedy byłam po CC w szpitalu 4 dni bez Krzysia, co noc śniły mi się głupoty, dopiero człowiek jak sam ma dzieci to rozumie miłość do nich i tęsknotę za nimi. A Twój wykres dalej przepiękny i książkowy :tak: Ja bym na wszelki wypadek nie drinkowała :-) bo implantacje zdarzają się już w 5 dpo a ten skok na wykresie ... :-)

Czarodziejko
, dzięki kochana, że pytasz. Córcia mnie dziś zaskoczyła bo bez cyca spała prawie 7 godzin! Coraz fajniejsza się robi, uśmiecha się i mniej płacze :-) ...i co było do tej pory dla mnie abstrakcją to potrafi w nocy zasnąć po prostu odłożona obok, leży sobie, oczka się kleja aż w końcu odpływa w krainę snów, z Krzysiem było to nierealne :-) ...żeby jeszcze w dzień dobrze spała ale niestety decybele wytwarzane przez braciszka skutecznie jej to utrudniają ;-)

Mama
, dziś M ma urlop więc pospał z Krzysiem a tym samym Kaja miała rano więcej spokoju i dłużej pospała. :-) Czyżby u Ciebie też były burze, że nie ma prądu? U mnie całą noc grzmiało i lało a od rana niebo zasnute chmurami.

natusia
, ależ Ty masz pamięć, o wszystkich zawsze pamiętasz! Ja jakoś mam od dłuższego czasu wybitną sklerozę i nie mam głowy do niczego. Dzisiejsza nocka była chyba najlepsza odkąd Kaja pojawiła się na świecie :-), Krzysiu już po wizycie, jest zdrowy i nie ma żadnej szkarlatyny, odstawiam dziś Ceclor. Rób testy bo mi B-Complex skrócił bardzo pierwszą fazę, sprawdziłam przed chwilą w zapiskach i owulki miałam w okolicy 16 dc, po B6 były w 12-14 dc.Ci

Ciekawe co u Gal ale pewnie już do nas nie zagląda :-(
 
Jagienko, a co Ci kochana dolega? Boli cie pbrzusze czy u góry żoładek? Bo ja mam taki problem , że pod żebrami, mam skurcze, lekarka mówi, że to skurcze jelit...a oprócz tego starsznie boli mnie podbrzusze, też tam nieraz mnie zakłuje,i czuje jakby ciągły ucisk, jakby to byl ból owulacyjny tylko, że przez caly cykl... mówie Ci katarstofa... tez robilam test kału ka rew utajoną i na pasozyty-było mi to potrzebne do alegrii i wybiki ok... jakis czas temu robłam bad.krwi na helikobakter czy cos takiego i wyniki ok... teraz najlepiej jakbym zrobiła gastrosk.-ale jestem przerazona tym badaniem;(( i kolonoskopie, żeby sprawdzic jelita....nie wiem czy sie odwazee i to zrobie...ale lekarka baaardzo miła mówila, że mam iść i miec to za soba i wiedziec co jest nie tak....:(( jak wyniki beda ok mówiła, że może tez byc to np.nerwicowe.... jestem załamana jednym słowem:(((....

Natusiu,a miałaś usg jamy brzusznej?
Mnie włąsnie od ok.6 tygodni boli prawe podżebrze,promieniuje na lędźwie,myślałam że to nerki ale na usg wyszło że mam cyt:"pogrubione ściany końcowego odcinka jelita krętego,kątnicę i zatoke Bauhina do 5mm oraz lekko powiększone węzły chłonne krezkowe do 12mm" lekarka mnie zapewniała że wg usg widzi wszystkie cechy zapalenia,teraz trzeba dojśc co jest powodem,ona obstawia pasożyty a konkretnie lamblie...oddałam już kał do badania ale nie wiem na co konkretnie (bariera językowa) chociaż wszystko im przetłumaczyłam,wszystkie zalecienia z pl...
Ból nie ustał,do tego mam biegunki z bólami brzucha ale nie częste,1-2x dziennie, cały czas czuję jakby taką przeszkodę pod żebrami po prawej stronie...
Co do badań to kolonoskopia odpada bo ona daje obraz tylko jelita grubego,gastroskopia-górnych dróg pokarmowych po żołądek i dwunastnicę a jelita cienkiego nie da się zbadac...tak mi powiedziano więc nie wiem jak bedę leczona? Mam cichą nadzieję że coś wyjdzie z tych badań któe miałam do tej pory...
Jesli nie miałaś usg brzucha to zrób sobie najpierw,da ci to obraz czy z jelitem grubym dzieje się coś niepokojącego,z tego co wiem kolonoskopia jest bardzo nieprzyjemnym i często bolesnym badaniem więc jeśli jest szansa wykluczyc problemy tam a co za tym idzie oszczędzic sobie tego badania to ja bym się nie zastanawiała,wiadomo że jak trzeba to nie ma zmiłuj ale jak w usg wszytsko będzie ok to sama rozumiesz...
Gastroskopię warto moim zdaniem zrobic,nie nalezy ona co prawda do przyjemnych ale wiele wnosi...
Życzę Ci kochanie,podobnie jak u siebie-końca poszukiwan,trafnej diagnozy i efektywnego leczenia....nie ma chyba nic gorszego jak niewiedza...mnie już wszyscy traktują przez to jak hipochondryczkę :-(

Przepraszam za off top...to uż ostatni raz...
 
reklama
Do góry