reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

czesc dziewczynki. ja tez troche nie w humorze jak zmierzylam temperature i ani troszke nie drgnela w gore :-(
coraz bardziej zaczynam wierzyc w to ze moje cykle sa bezowulacyjne i ze cos jest nie tak. no bo jak przy takim wykresie jest szansa na ciaze?

u nas tez nie bylo wczoraj przytulanek bo maz padl jak mucha :wściekła/y: a mialam ochote :tak:
no widzicie dziewczynki ja znowu nie mam problemu z Ph (caly czas w granicach 4-5) no ale znowu cos innego jest do d..y :-(

Gal kochana tule cie mocno i domyslam sie co czujesz. mi czasami tez przechodzily takie mysli zeby juz spasowac, ale cigla sobie wmawiam ze w nastepnym cyklu napewno sie uda. i sama widzisz jak jest. nie jest latwo kiedy sie widzi to slodkie krolewny no ale czlowiek ciagle zyje nadzieja ze kiedys tez wstawi zdjecie swojego spelnionego marzenia :tak:
 
reklama
Cześć wszystkim!

Gal, rozumiem Ciebie doskonale ale nie wyobrażam sobie tego forum bez Twojej osóbki ...tym bardziej, że mi bardzo przypominasz samą siebie ze swoją precyzją i analizą problemików :tak: Powrotem do pracy i ciążą bym się tak nie przejmowała, moja siostra zaszła w ciążę, potem siedziała z synkiem w domu do końca urlopu macierzyńskiego, kiedy wróciła do pracy to bardzo szybciutko zaszła w drugą ciążę, z której ma obecnie 4-letnią córeczkę. Nikt nie miał do niej żalu i nawet dostawała podwyżki na kolejnym urlopie macierzyńskim i wychowawczym, takie rzeczy się po prostu zdarzają i nikt nie ma prawa pomyśleć, że zrobiło się to specjalnie. Do pracy wróciła znów dopiero po wykorzystaniu całego urlopu macierzyńskiego i wychowawczego i jest tam bardzo lubiana i szanowana. Jeśli zatem masz umowę na stałe to nic się kochana nie martw! A wypadła Ci już @, że ten cykl spisałaś na straty? Przytulam z całych sił i jednocześnie Ciebie rozumiem a z drugiej strony strasznie mi smutno i nie wyobrażam sobie żebyś zniknęła z naszego forum, strasznie Was dziewczyny polubiłam!

natusia, też mi się wydaje, że owulka mogła być dopiero wczoraj. Spadek tempki wcale nie oznacza, że w ogóle jej nie było gdyż skok następuje do 3 dni po, u mnie najczęściej był po 1-2 dniach od owu. Co do silniejszych środków zbijających pH to wypróbuj może Rephresh (przed staraniami) i Replens (ilość na palcu po staraniach). Należy jednak wcześniej upewnić się czy te preparaty nie podnoszą pH (a zdarza się u niektórych osób). Oto przepis "babydust" z in-gender (która to skutecznie zaplanowała córeczkę): od okresu poleca używać cały aplikator Rephresh co 3 dni. 12 godzin przed staraniami zaleca użyć 1/2 aplikatora (lub 1/4 aplikatora gdy dzień wcześniej użyty był cały aplikator) Rephresh. 5 minut po staraniach zaleca sprawdzić pH, jeśli jest wyższe jak 4,5-5 to zaleca użyć Replens na palcu. Należy sprawdzać pH przez 4 godziny co 30 minut i w razie co używać małą ilość Replens na palcu. Na koniec smaruje małą ilością Rephresh u wejścia (wiadomo gdzie :-D) i idzie spać. Gal jest już naszą forumową ekspertką od stosowania różnych zakwaszaczy, jej chyba najbardziej służyły irygacje z roztworu wody z limonką.

Mama
, widzę, że tempka dalej w niebiosach :tak: Udanych i owocnych zakupów w sklepie ogrodniczym (pochwal się potem koniecznie pięknościami, które zakupiłaś), uwielbiam chodzić po takich sklepach.

Marzycielko, a masz możliwość podskoczenia na USG by lekarz zobaczył co jest grane z pęcherzykami na jajnikach?

Ja dziś koło 12-tej wybywam do teściów gdyż to moja ostatnia okazja na jakiś czas, wracamy późnym wieczorkiem więc wszystkim Wam życzę miłej soboty!
 
Marzycielka -czyli telefon w dłoń i dzwoń do gina...
powiedz ,że kilka cykli mierzysz tempkę,robisz test i z obserwacji wynika ,że owu brak i poproś o monitoring..

ja zaczynałam chodzić w 10d.c. i tak co 2 dni do 16d.c....
jesli nie stwierdzi owu to pewnie przepisze Clo i po kłopocie kochana:tak:

głowa do góry:)


Pirania no tempka sie trzyma...
tak myślę od poniedziałku zacząć brać lutkę i pewnie skończy sie mierzenie..
miłego dnia dla Ciebie :)
 
Piranha niestety nie bo wiesz jakto jest tutaj w Anglii. jak chcesz sie zapisac do lekarz musisz czekac conajmniej kilka dni. trudno poczekam do wakacji.
zycze udanego wypoczynku u tesciow :tak::-)
 
Czesc Dziewczynki
papa.gif

I u nas jakas ta pogoda niemrawa...Niby cieplo ale pochmurno
583.gif

no ale pranie wywiesilam na zewnatrz...najwyzej bede łapać jak zacznie padac:)

Gal- Kochanie smutne to co piszesz. Zawsze mi przyKro
cry.gif
kiedy tak fajne osoby jak Ty odchodzą z forum, z drugiej zaś strony staram sie rozumiec decyzje. Podobnie jak dziewczyny uwazam ze nic na siłe, musisz zyc pelnią zycia wolna od tych regul..a jak Pan Bog da to ta dzidzia bedzie bez wzgledu na wszystko. Praca nie masz sie co przejmowac. Ja sama po pierwszym dziecku wracalam do pracy w 5 miesiacu ciazy z widiczna ciążą i choc niektorzy "gadali" to nie przejmowalam sie bo nikt nie jest mna, nie zna mojej sytuacji, nie uczestniczy w moim zyciu a juz napewno nie jest w mojej glowie. Dlatego olać ludzi!!!!!
Jedyne co moge "powiedziec" to kieruj sie sercem..i Zaufaj..Wszystko co jest Ci pisane- otrzymasz!!!!
Mega mocno Cie przytulam i dzieKuje ze zaistnialas rowniez w moim zyciu:)))))
zpapa.gif


Natusia Kurcze nie mam jeszcze zdjec:( tez czeKam..
th_0girl_hysteric.gif


mama- no jak rozmawiasz z roslinkami to urosna do nieba:))))))
A jak dzis dzionek spedzasz??????
jak dzieciaczki?

piranha
- Skarbie juz tuz tuz...WielKie odliczanie trwa:))))) Ciekawa jestem Twojej "myszki"
loveit.gif


Andziak Glowa do gory:))) Kidy Usg..jakos teraz?????
oczko.gif

bedzie dobrze...Musi!!!!!!!!!!!!!

Patrysiu- Pozdrawiaski....Jak chlopcy?????

~~~~~~~~~~~~~~
Ąle tu pusto:))))
Ja w domku tez sama. Małż zabral chlopcow zawiezc towar do jakiejs firmy. Dla nich przejazdzka duzym autem to mega atraKcja..zawsze z tatą jada a ja mam chwile:))))
oGarnelam dom, pranie, obiad i mam luz:)))
gwizdze.gif
 
hej kochane moje:-)

wczoraj nie miałam nawet kiedy wpaść, bo prosto po pracy pojechałam rowerem do żłoba po Marcepana, potem do domu dokończyłam malować kartkę urodzinową dla córeczki sąsiadów i poszliśmy do nich na imprezę, przebrani oczywiście wszyscy w stroje narodowe:tak:

ale postów natworzyłyście:szok: widzę, że wczoraj na wątku dominowały emocje piłkarskie;-)

gal no coś Ty kochana, nie zostawiaj nas:-( rozumiem, że masz już dość tej walki... ale kurcze-my wszystkie też walczymy.. odpuszczasz definitywnie starania czy tylko forum??

pirania kochana, Ty się jeszcze nie spakowałaś?:szok::-D nie załapałam się na zdjęcie Twojego brzunia:-(

mama ja też uwielbiam wycieczki po sklepach ogrodniczych, jednak nie mogę szaleć, bo ogrodu nie mam, tylko alkon srednich rozmiarów..

truskafcia piękną owu miałaś, szybko w tym cyklu ;-) trzymam mocno &&&&&&&&&&&&&

marzycielka a pijesz ziółka na owu??

pirania a jaką Ty oliwką się smarujesz, bo chyba nie doczytałam:zawstydzona/y:

daria ja miałam serię kosmetyków Bubchen przy Marcelinku, jak był mały, super były:tak:
 
Piranha myślisz, że takie globulki były by dobre:
VITAGYN C przywraca odczyn pH pochwy APTEKA (2378864386) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jakieś tabl doustne są jeszcze:
Lacto Lady 30tabl. probiotyk ginekologiczny (2372609155) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo taki żel obniżający ph:
MULTI-GYN ActiGel 50ml (2337382724) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

A paski do pomiaru ph takie? (bo mi się już kończą)
VITAGYN C przywraca odczyn pH pochwy APTEKA (2378864386) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Dziewczyny taki irygator fajny znalazłam:
Tantum Rosa irygator 500 ml (2360759448) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Tak siedzę i szukam czym by jeszcze zbic to ph.... a dieta raczej nie podnosi mi ph b uważam co jem, a wczoraj przez ten ból głowy prawie nic nie jadłam, chyba , ze rosół na obiad?:)

Jakbyście były takie kochane to pradźcie co warto kupic lub co wy używacie?


czarodziejko, fajnie że tak mozesz sama pobyc i odpocząć;))

Mama , jak tam zakupy ogrodnicze?:)

Ewcik, ale super minął Ci wczoraj dzionek, a jak tam staranka?:)

Piranha, a ile musicie km pokonac do teściów? Podziwiam, że masz jeszcze siły na jazde:)) Ale Ci zazdroszczę tej córeczki... (pozytywnie oczywiście) No, ale co ma być to będzie... Tylko jak tu sobie poradzę bez Ciebie a teraz Gal nam ucieka.... ;((
Myślisz, że wczoraj była owu?

Andziak,
jak dziś samopoczucie??

Miss
???????
 
Tyle sie napisalam i nic...
Gal rozumiem ja tez jak sie dowiedzialam o synku chcialam zrezygnowac i nie zagladac zeby sie nie smucic ale jakos nie umiem.
Mnie znowu alergia dopadla.
Ja sie nie smuce.Brzuszek rosnie dzidzia kopie niedlugo polowa za mna szok.
Ja zazdroszcze ale nie corek tylko tego mojego niespelnionego marzenia.Zawsze jak zobaczylam dwie kreski to dawalo mi nadzieje na spelnienie marzenia.Ze uslysze na usg corka ze bede szalec z rozowa wyprawka i ze napisze i zadzwonie po porodzie mamy corke.I kazda kolejna ciaza te nadzieje dawala i zabierala.
Nadzieja matka glupich.
I na kazdym usg bylam szczesliwa patrzac na dziecko bez wzgledu na plec jedynie smutna ze marzenie sie nie spelni.
A uwierzcie ze z kazda ciaza coraz trudniej.
Teraz sie nie tyle smuce co denerwuje.Jak z dzieckiem co z szyjka i jak zareaguje na siurka.
A przed porodem troche spokoj moze mi zaklucic wiadomosc o plci dzidzi szwagierki jak im sie corka uda.
Ja pomimo tylu znakow na ziemi i niebie na corcie wiem ze to synek A i mama i czarodziejka mi corke wrozyla...
 
Ostatnia edycja:
Ewcik nie biore zadnych ziolek. jedyne co biore to Castangus (u nas w UK to sie nazywa Agnus Castus). kolezanka mi mowila ze tez poprawia cykle jezeli sa jakies zaburzenia.

Natusia ja zakupilam sobie fajne paski na eBay, tanie i jest ich duzo 160 pH Indicator test Strips 1-14 Paper Litmus Tester Urine & Saliva
no i stosuje tylko sylk przed starankami. takze nie mam pojecia o innych wspomagaczach.
powiem ci ze ja jeszcze przez pare dni przed owulacja nie pilam wogole kawy, tylko herbate mietowa i zielona. nie wiem czy to mialo jakis wplyw na to :confused:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Andziak nawet nie wiesz jak ja ci zazdroszcze tej wpadki :tak: zawsze chcialam byc w ciazy tak z zaskoczenia i nie bylo mi to dane. u ciebie juz prawie polmetek a u mnie coraz bardziej pod gorke. czym wiecej robie tym wiecej przeszkod widze :-( juz pojutrze wszystko bedziemy przezywaly ten dzien razem z toba :tak:
 
Do góry