reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
marzycielko, słonko głowa do góry!!! Mój m się smieję, że jak ON zechce to będzie od razu strzał w dziesiątke:-Di tak sie zastanawiam-czy on jednak nie jest JESZCZE gotowy na drugie baby?? My chyba jesteśmy za wygodni po prostu... Mały samw szytsko zrobi sam itd....
Zrób ten test i daj znac!!!;* Jestem ciekawa co wyjdzie- a narazie nawet cień się nie pojawił? a śluz jaki?
 
witam dziewczyny!!!
nadal mam problemy techniczne z netem, ale w miarę możliwości postaram się wpadać i Was podczytywać:-)

Noemi - metoda 0+12 wyszła spontanicznie, M przyzwyczajony do codziennego seksiku po 2 dniach abstynencji już tak przytruwał, że machnęłam ręką i poszło...:-D, pomyślałam, że i tak pewnie te wtorkowe plemniczki zadziałaly, ale teraz nie wiem czy te z wtorku czy z piątku? nieważne, ważne, że się udało, ale na pewno nie było 7 dniowej abstynencji
Samana - ja mam duży problem ze spojeniem łonowym, rozłazi się okropnie i strasznie boli, bolą te kości w kroku, a ból promieniuje do kręgosłupa, kolan i bioder, czasem tak boli to spojenie, że ciężko zrobić kilka kroków:no:
Natusia - a dlaczego nie możesz iść prywatnie na monitoring cyklu??? wiem, że to kosztuje, a my nauczyciele raczej dużo tej kasy nie mamy, ale cel uświęca środki, ja za monitoring cyklu płaciłam 50 zł i polecam, bo przynajmniej wiadomo kiedy brać się do roboty;-)
Pirania - współczuję przygody ze stelażem do wózka, różnie z allegrowiczami bywa, kiedyś kupiłam telefon w stanie idealnym a miał tak porysowany ekran, że musiałam całą obudowę wymienić, żeby coś zobaczyć na wyświetlaczu a jak napisałam do sprzedawcy, że tel miał być w stanie idealnym to mi odpisał, że JEGO zdaniem jest w stanie idealnym i oczywiście kasy nie oddał:wściekła/y:
Andziak - trzymaj się kochana cieplutko, spróbuj się nie denerwować, choć na pewno masz na głowie masę problemów a mąż nie zawsze staje na wysokości zadania:-(
Ewcik, Marzycielka, Noemi, Truskafffka - wielkie &&&&&&&&&&&&&& za owocne staranka i moc ciążowych fluidków Wam przesyłam z różowego worka ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

życzę udanego dłuuugiego weekendu!!!
 
Czesc dziewczyny ciagle was
podczytuje i gratuluje nowym mamusia!:) i tym ktore juz znaja plec!:)odpuscilam sobie starania bo mojego synka czeka zabieg sprowadzenia jadra do moszny i nie chcialam w tym okresie byc w ciazy z powodu takiego ze bede miala ogromny stres, ale zmienilam zdanie bo zorzumialam ze moja ciaza nic nie zmieni i znowu zaczynam diete itp

chcialabym was zapyc poniewaz macie juz doswiadczenie w diecie a mnie ona zalamuje troche bo ja uwielbiam jesc duzo warzyw i owocow bialy ryz... a tego w diecie dziewczynkowej zabardzo nie mozna , czy kusicie sie czasem na ananasa,jablko?seler? no i czy mozna jesc kasze jeczmiennao ,gryczana ,manna??ogorki kiszone czy tez kapustke???jak wy sobie radzicie z ta dieta ??

PIRANHA tez mi sie podoba ten Quinny i planuje go kupic:) mi sie wydaje ze powinna ci oddac pieniadze jezeli ten wuzek naprawde jest w srednim stanie:) ja kupuje czesto na ebay i problemow nie mialam raczej:) wyczytalam ze mozesz miec problemy z zakrzepica , objawia ci sie juz jakos czy poprostu te wyniki niepokojace? podobno duzo ruchu i plyny oraz zimne oklady i prysznice pomagaja oraz unoszenie nog do gory no i jakies cwiczenia w ktorych pracuja lydki ale to ty pewnie wszystko wiesz :) dbaj o siebie!:)
 
Ostatnia edycja:
andziak jejku, znowu jakies smutasy u Ciebie:( widze ze to usg zdominowalo wszystko. ale wierz mi po usg bedzie juz tylko lepiej. jezeli potwierdzi sie to synek to napewno bedzie Ci smutno i przykro ale z kazdym dniem bedzie Ci latwiej bo juz nie bedziesz zyla zludzeniami, marzeniami, tym ciaglym napieciem, tym ciaglym doszukiwaniem sie sygnalow ze to moze byc coreczka... Wiem jakie to uciazliwe. ja dopiero po fakcie uswiadomilam w jakim stresie i napieciu zylam od 13tc do 20tc.
i wierz mi nie chcialam slyszec od nikogo ze to napewno synek, tylko lapalam sie tych opinii ktore dawaly mi nadzieje na corke. dopraszalam sie historii o pomylkach;-)a potem po fakcie to bylam zla ze ktos robil mi zludne nadzieje, bo ja nie umialam i nie mialam szans wczesniej z tym faktem pogodzic..
Dlatego ja Ci robic nadziei nie bede i nie bede przekonywac ze to napewno corka, ale trzymam kciuki zebys miala nieprawdopodobna niespodzienke 11 czerwca. w koncu zdarzaja sie czesem takie pomylki:tak:
o ktorej masz to usg? jak nie urodze do tego czasu to bede caly dzien w napieciu oczekiwala na wiesci od Ciebie:tak:


dziewczyny czy znacie jakies skuteczne sposoby na przyspieszenie porodu?;-) kurcze wlasnie maz otrzymal propozycje wyjazdu sluzbowego za granice 18 czerwca na 5 dni. jest to naprawde propozycja ktora nie zdarza sie czesto ( a wrecz nie zdarza sie wcale). gdyby maz skorzystal bylaby to ogromna sznasa dla nas. no ale nie wyobrazam sobie zeby maz musial wyjechac kiedy ja bede rodzic , badz kiedy bede np. 3 dni po porodzie. wiadomo ze to jest czas dla rodziny.chcialabym zeby maz byl przy mnie przynajmniej pare dni po porodzie. potem to moja mama i tak bierze urlop zeby mi pomoc wiec juz nie byloby takiego problemu.
termin mam na 15 czerwca, ale poki co nic sie nie zapowiada bym mogla urodzic wczesniej. okna juz umylam, codziennie spacerujemy, codziennie sprztam, a wczoraj nawet byly przytulanka i NIC!
 
Tasha no a ja dopiero zaczęłam pracę stałą i kończę staż więc sama wiesz jaka to suma... a tak miałam dorywczo-zastepstwa itd więc nie jest ciekawie...
Do mojej gin rejstr się w styczniu i mam termin na koniec sierpnia!!!!! szok co.... ale to na książeczke a tak czeka sie ok 2 tyg ale 130zł kasuje...dla mnie to chore moze juz nie o kase chodzi ale odciągają mi z ubezp. ponad 700zł co mies i z jakiej paki mam z wszystko płacic?;(((

No a teraz jk idziesz na prywatn wizyte to badania tez sa płatne...horror...i w szpitalu tylko przyjmuje - 15km ode mnie i tyle bym musiala jezdzic na monit.
A u nas w ośrodku nie ma nikogo specjalnego...zapisałam się do nas na pierwsza polowe sierpnia.... niby robi usg na wizycie ale czy jest mozliwosc monit.? nie wem zapytam za 2 miesiące...chyba , że wczesniej w ciąże zajde;))


Dbaj o siebie, dużo odpoczywaj!!!;**
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kosmo, a miałaś jakieś skurcze przepowiadające już? jeszcze sa te herbatki z liści malin, duuużo sexu:)) ale myślę, że maluch jak bedzie gotowy to i tak sam zadecyduje kiedy chce wyjsc;) Podobnie jest z ta płcią, juz wmamy zapisane kto to bedzie w brzusiu i kiedy sie urodzi;))
A ty pierwszy poród miałaś sn? Juz miałaś ostatnią wizyte u gin?
 
natusia wizyte mialam w poniedzialek i szyjka dluga i zamknieta. skurcze przpowiadajace mam juz od 2 miesiacy i to tak czeste ze myslalam ze naprawde urodze grubo przed terminem. a teraz kiedy juz moge bezpiecznie rodzic to wszystko ustalo:wściekła/y:
pierwszy porod mialam sn, ale tez mi wywolywali oxytocyna bo 4 dni po terminie mialam skurcze a rozwarcia brak.
teraz tez nie chcialbym zeby mi wywolywali bo to jest bardziej bolesne.nawet mi polozna z kliniki w ktorej chce rodzic potwierdziala ze po oxytocynie bardziej boli. nastepna wizyte mam 15 czerwca i lekarz powiedzial ze jak nic nie bedzie do tego czasu to prawdopodobnie bedzie indukcja. a ja tak bardzo bym nie chciala:no:
 
ojej Kosmo, dziwne te skurcze ja miałam ok 2 tyg przed porodem, ale tez wywoływany oxty. katastrofa....
szkoda, że propozycja meża akurat jest w okolicach porodu bo bedziesz się podwojnie stersować.... Oby ten poród poszedł szybko i gładko ;****
A jak macie ustalone organizacje porodu? Gdzie synek bedzie? Mąż przy Tobie oczywiście?:)Pranha , a jak u Ciebie plan porodu wygląda?:)

Moze Ewcik, pomoże co by pomogło na przyspieszenie porodu?:)
 
reklama
natusia, u mnie owu występowała zawsze około 24 godziny po pozytywnym teście, ale skoro test robiłaś rano to równie dobrze pik LH mógł być w nocy a owulacja może być wieczorem albo najbliższej nocy, może tez być jutro rano jeśli Twój organizm ma owulację np. 36h po pozytywnym teście. Tempką bym się nie sugerowała bo bardzo często skok jest dopiero 2 doby po owulacji a to już za późno na starania. A masz jakieś objawy owulacji czy u Ciebie zazwyczaj przebiega w sposób utajony i bezobjawowy? Pytam bo może skusisz się na metodę O+12? :-)

Andziak, jejku, to już w poniedziałek! O której masz wizytę? A Twój M niech się opamięta, teraz nie wolno Ci się stresować :-( Co do starań Kosmo i Darii, Kosmo sama pisała, że jej dieta nie była restrykcyjna, że nie sprawdzała pH i nie łykała suplementów w takich dawkach jak teraz dziewczyny ...dopiero jak się zsumuje wszystkie 7 czynników i restrykcyjnie wprowadzi je się w życie (co naprawdę jest bardzo trudne) to można zwiększyć szanse do 80-90% ...no i podobno metoda O+12 ma skuteczność 90%. A Daria niech sama opisze jak bardzo restrykcyjne były jej planowania i ile z tych 7 czynników zastosowała :-) Zresztą planowanie (nawet najlepsze) nie daje 100% i trzeba mieć to na uwadze starając się o kolejne dzieciątko ...no i też chyba wierzę w to, że czasem mamy coś po prostu zapisane i nic nie wskóramy. Trzymaj się kochana a my w poniedziałek hurtowo będziemy trzymać za Ciebie kciuki (a takie wsparcie ma naprawdę dużą moc :tak:), nastaw się na synka tak jak radzą dziewczyny ...zresztą z tego co piszesz to już jesteś na niego nastawiona.

Czarodziejko, no to już niedługo sobie odpoczniesz od dźwięku wierteł, jejku, jak ja nie lubię dentysty :-)

Ewcik, też bym na Śnieżkę poszła :-D Co do metody O+12 to jak najbardziej możesz ją wypróbować gdyż stosujesz ją po pozytywnym teście i nieregularność cykli w niczym nie przeszkadza ...tylko się niestety dużo natestujesz żeby nie przegapić owulki. Będę we wtorek trzymać kciuki za monitoring! Ja we wtorek z samiutkiego rana lecę na badanie krwi, po południu muszę odebrać wyniki, w środę wizyta w szpitalu i konsultacje z anestezjologiem a w czwartek wielki finał mojej ciąży.

Marzycielko
, tempka rośnie od 3 dni przed do 3 dni po owulce, najczęściej 1-2 doby po owulacji. Trzymam kciuki!

Tasha, jejku, współczuję z tym spojeniem i według mnie poród SN to dla Ciebie zbyt duże ryzyko, czytałam, że czasem trzeba być aż na 3 miesiące unieruchomionym w szpitalu więc to nie żarty :-( Szkoda, że wizytę w tej sprawie masz dopiero 22 czerwca (dobrze pamiętam?). Oby wszystko sie dobrze skończyło, odpoczywaj jak najwięcej i w żadnym wypadku nic nie dźwigaj.

Kosmo, faktycznie straszny pech z terminem wyjazdu i porodem. Ja coraz częściej mam bóle podbrzusza jak przed @, nawet w tym momencie mnie boli, oby nic nie zaczęło się dziać przed czwartkiem. Jejku, Ty już zaczynasz 40 tydzień! To prawda, że skurcze po oksytocynie są podobno bardziej bolesne. A czy pierwsze ciążowe skurcze są znośne? :-) Pytam gdyż przed cesarką podadzą mi oksytocynę a ja nigdy nie miałam okazji odczuć jak to jest ...a panikara ze mnie :-D Znalazłam takie sposoby, może coś się przyda:

1) Szałwia - jest to olejek, który może spowodować bardzo silne skurcze, można go stosować do masażu.
Olejek do masażu:
10-15 kropel olejku szałwii
1 kieliszek olejku migdałowego
Dokładnie wymieszać, masować tak długo jak wygodnie.

2) Wiesiołek - najczęściej dostępny w kapsułkach. Pomaga w osiągnięciu rozwarcia szyjki macicy co sprawi, ze poród będzie postępował szybciej. Najlepiej brać maksymalnie 5 kapsułek dziennie od 38-go tygodnia ciąży. Czasem położne zalecają stosowanie wiesiołka dopochwowo.

3) Olej rycynowy - może nie najprzyjemniejszy ale skuteczny sposób wywołania porodu. Oto kilka sposobów na "przełknięcie" tego specyfiku:
- 3/4 szklanki soku pomarańczowego lub napoju imbirowego + 1/4 szklanki oleju rycynowego, wymieszać dobrze i wypić natychmiast
- 1/4 szklanki oleju rycynowego, mięta lub sok do popicia.

4) Spacery - jak również wchodzenie po schodach. Pomaga w osiągnięciu rozwarcia (jeśli poród się nie zaczął). Jeśli już przyszły skurcze, wówczas przyspiesza cala akcję.

ladies, można jeść kasze a także ogórki a czasem kapustę :-) Ja owoców nie jadłam (teraz nadrabiam w ciąży :-), strasznie mnie do nich ciągnie) ale jak skusisz się na jakiegoś to nie ma problemu, ważne by w okolicy starań i owulki być bardziej restrykcyjnym. Fajniutkie są te wózeczki Quinny Buzz a do tego leciutkie i zwrotne, będę bez problemu pchać taki wózeczek jedną ręką gdy synek będzie mnie trzymał za drugą :-) A babka nie odpisała czy zgadza się na odesłanie i zwrot pieniążków a jedynie, że jej przykro ...a ja nic niemiłego w mailu nie napisałam, grzecznie, kulturalnie i uprzejmie wyjaśniłam z czego nie jestem zadowolona i zaproponowałam zwrot, handel to nie miejsce na obrażanie się ;-) Ja mam za sobą 1300 transakcji na Allegro i 50 na eBay i 99,99% to bardzo udane zakupy i sprzedaże. Co do zakrzepicy to zaniepokoiły mnie wyniki a do tego od dłuższego juz czasu mam straszne duszności, lekarz w szpitalu jednak jakoś nie zaniepokoił się moimi D-Dimerami, oby po ciąży spadły bo są monstrualne.

natusia, ja poprosiłam teściową by przyjechała do mnie (a mieszka 80 km od Wrocławia) w przeddzień cesarki (czyli w środę) i została w dniu CC z synkiem a M zawiezie mnie rano do szpitala. Teściowa szaleje za Krzysiem i sama się dopomina by móc się nim zająć, jest to dla mnie strasznie miłe gdyż moja mama w ogóle nie czuje potrzeby spędzania czasu z wnukiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry