reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

natusia maz oczywiscie bedzie rodzil ze mna- innej opcji nie ma:no: gdy ja zaczne rodzic to do synka ma przyjechac tesc bo on najblizej mieszka- ok 10 minut drogi od nas. moi rodzice mieszkaja w innym miescie. ale na czas mojego pobytu w szpitalu ma przyjechac moja mama. potem wlasnie ma wziasc dodatkowo urlop gdybym tego potrzebowala.
 
reklama
Wizyta o 16.15 ale tam zawsze jest poslizg z godzinke.Ja tez.restrykcyjnej diety nie mialam.Ja pierwszy porod mialam wywolywany nic mnie nie ruszalo.A kolejne tak jak pisalam.po tej szyjce peknietej modlitwa aby do terminu dotrwac.
 
Piranha, no strasznie mnie jajniki kłują dziś, ale wgl mam ostatnio częste takie bóle i chciałabym właśnie ta metodę, ale chyba bym się skusiła na sex jak ten śluz ciagnący się zaniknie???ale boję się, że może być za późno...

Kosmo, widzisz nasza Kochana Piranha juz pomogła;**** A plan porodu super, jej zazdroszcze Ci...ale to stres wiem....:***

Piranha,a brzoskwiń z puszki tez pewnie nie można?:) Mam taka ochote, że się skusze hehe, ja to wgl straszny smakosz oowoców, warzyw i słodyczy jestem i boję się nieraz samej siebie;)))
 
Piranha no to napewno nie jest zle skoro lekarz sie nie martwi :) po porodzie najbardziej musisz na siebie uwazac i przejsc pare kroczkow jak bedziesz na silach bo w okresie pologu wlasnie czesto wystepuje ta zakrzepica, u mnie w rodzinie kazdy prawie ma problemy z zylakami o zakrzepicy nic nie wiem ale i mnie czesto bardzo boli noga juz od 2 lat i pojawilo sie kilka pajaczkow i zyla stala sie widoczna pewnie i mnie czekaja zylaki:(...powiem o tym lekarzowi tez wrazie czego,

wozek jest rewelacyjny i tez napewno go kupie:) dziekuje ci za odpowiedz:) a herbatki tez lepiej unikac?:) kawy nie pijam ale herbate z mlekiem bardzo lubie ale jak trzeba odstawic no to dam rade:)no i czy mozna z suplementow na ph brac tylko witaminke c a dokladnie rutinoscorbin bo musze przyjmowac rutyne na te naczynia krwionosne czy konieczna zurawina) tez? no i juz wkoncu ostatnie pytanie(i daje ci spokoj)hehe czy te witaminy B 100 mg moge brac ciagle polowke tabletki czy lepiej zwiekszyc?:) zeby miec pewnosc i brac cala tabletke?

n
te rutinoscorbin ma mala dawke witaminki c bo 100 mg ale ja biore kolo 3-4 tabletek dziennie no i moje b complex maja Wit c-30 mg wiec wydaje sie wystarczajaco ?
 
Ostatnia edycja:
Natusia - wiem, też byłam na stażu i wiem jakie to pieniądze, poza tym też mnie krew zalewa, że co miesiąc tyle forsy potrącają na te zusy, składki rentowe, emerytalne i zdrowotne plus jeszcze co miesiąc ubezpieczenie w pzu a jak przyjdzie co do czego to za wszystko trzeba płacić, bo na nfz terminy kosmiczne!!! też całą ciążę chodzę prywatnie, więc za wszystkie wizyty i badania musiałam płacić, ale teraz idę do innej kliniki też prywatnej ale tam będę objęta opieką w ramach nfz wizyty, usg i ktg co tydzień nieodpłatnie, własnie tam idę w sprawie spojenia i wizytę mam w ramach nfz, ale rozumiem Cię doskonale:tak:
Pirania - tak, dopiero 22 czerwca, ale z uwagi na to, że między wizytami będzie ponad 2 tyg odległości to będzie też możliwość sprawdzenia czy i w jakim tempie rozchodzi się to spojenie, też myślę, że to się skończy cesarką, wczoraj znalazłam post dziewczyny, która miała rozejście na 1,5 cm i wywołali jej poród w 8 mies przez cc, potem leżała 6 tyg w szpitalu na wyciągu spięta jakimiś klamrami a potem jeszcze pół roku chodziła w pasie ortopedycznym, przestraszyłam się nie na żarty, bo z dwojga złego już bym wolała teraz leżeć w szpitalu niż później kiedy już malutka będzie na świecie...mam nadzieję, że 22 czerwca będę wiedziała co dalej ze mną...mam też nadzieję, że będziesz zaglądała do nas na forum w wolnych chwilach...a 14 czerwca wszystkie będziemy myślami z Tobą i mocno trzymały &&&&&&&&&&&&
 
Witajcie:-)
Andziak nie jesteś sama ja też mam doła:confused2: we wtorek miałam mieć @ a tu dziś w śluzie krew więc pewnie wcześnie przylizie małpa, do tego brzuch napitala dziś mocniej, i jak tu się nie podłamywać. Porażka jakaś. Co tam szkoda gadać.


Samana a tobie gratuluje szczęściaro:-)
Kosmo jeszcze w dwupaku:-) ale przed tobą ostatni tydzień.

Mimo wszystko miłego czwartko- niedzieli.
 
Piranha ja mialam wywolywany porod nie mam porownania jak jest naturalnie ale bolalo niesamowicie no ale jak to porod chyba przyjemnie nigdy nie jest :no:... rodzilam rowniez bez znieczulenia takze no czulam wszystko ,teraz tez mam nadzieje bez znieczulenia rodzic no ale tym razem mam nadzieje ze obedzie sie bez wywolywania :))
 
reklama
natusia, ano brzoskwinie odpadają, a już zwłaszcza te z puszki :-) bo dużo cukru mają ...ale mi smaka narobiłaś na takie brzoskwinie :-DPodobno w momencie O+12 śluz zmienia się na gęsty i lepki, pH spada a szyjka zamyka się, spróbuj wyłapać ten moment i do dzieła! Mówi się O+12 ale podobno zalicza się tu przedział od 8 do 20 godzin po owulce ...trzeba mieć chyba jednak wyjątkowego farta by zajść w ciążę 20h po ;-), w końcu plemniki potrzebują jeszcze kilku godzin by podlec procesowi kapacytacji a komórka jajowa żyje przeciętnie 24h.

Andziak, no i super! Najgorsza jest ta niepewność i w poniedziałek nareszcie będziesz mogła odetchnąć, to już będzie zaczęty 18 tydzień więc nie ma mowy o pomyłce.

ladies, no właśnie boję się zatorów po porodzie, tym bardziej, że po CC ryzyko jest jeszcze większe. Ja na szczęście problemów z żylakami nie mam (na razie :-)) ale np. u siostry bliźniaczki pojawiły się na nodze. Co do herbat to jedyną bezpieczną jest podobno herbata miętowa. Oczywiście można brać tylko witaminę C bez żurawiny, jeśli sama witamina C da radę to nie ma potrzeby łykać innych zakwaszaczy ...żurawina jest jednak dość skuteczna. Jednak im więcej suplementów zakwaszających tym większe szanse, że sobie poradzą z obniżeniem pH i "zamrożą" ogonki męskim plemnikom :-) Ja tam bym zwiększyła witaminę B6 do 100 mg, przy planowaniu córeczki zalecana jest właśnie taka dawka na in-gender. Zalecana dawka witaminy C to około 500-1000 mg więc te 3-4 tabletki dają prawie dobrą dawkę :-) ...jeśli jednak odpowiednio Ciebie zakwaszają (a sprawdzałaś pH?) to nie ma potrzeby łykać więcej. Pytaj kiedy chcesz i o co chcesz, wcale mnie nie zamęczasz :-)

Tasha, dzięki kochana! No jasne, że będę do Was zaglądać w miarę możliwości, nie wyobrażam sobie nie wiedzieć co się u Was dzieje i nie kibicować Wam.

Dziewczyny, jakie są te pierwsze skurcze po oksytocynie, bolesne czy znośne? :-) Nigdy nie odczułam skurczy porodowych a tym razem przed CC podadzą mi oksytocynę.
 
Do góry