reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA:szok::szok::szok:

no nie da sie wyluzować w tym domu!!!!!
:huh:
Dominik przyniósł z przedszkola piosenkę
UWAGA!!


tatuś i mamusiaaaa
obiecali mi dzidziusiaaaa
prawdziiiiwegoooo

:cool::eek::confused2::shocked2::unsure::unsure::oo2::huh:

Fajna może coś w niej jest :-) może prorocza :-) oby oby życzę Ci z całego serca :-D
 
reklama
hejka

ja dziś w domu...wolne mam i co kobiety robią jak mają wolne..? Nadrabiają porządki domowe:-D
także od rana latam, ale chata już lśni, pranie się wietrzy, nawet lodówkę rozmroziłam...zjedliśmy obiadek i zaraz mleko z kawą sobie zafunduje iiii truskaawki:-p

lece nadrabiać

Mama zero litości, nawet w przedszkolu:-D
no to trza dziergać dalej:-D
 
heloł dziewczynki:-)
wpadłam tylko na chwilkę poczytać co u Was-to chyba uzależnienie:-D

daria my polecamy naszym pacjentkom z takich metod niefarmakologicznych łagodzących ból porodowy właśnie Dianatal albo żel Natalis /w komplecie można kupić żel do masażu krocza na 6-8 tygodni przed porodem, zel do porodu i żel regenerujący pochwę po porodzie-cena 320zł/.. te żele zmniejszają tarcie podczas porodu, skracają czas trwania I okresu porodu o 30%, minimalizują ryzyko pęknięcia krocza, bo zmienjszają opór tkanek.. super sprawą jest tez Mama Tens, czyli elektrostymulacja zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za ból porodowy..także trochę opcji jest:tak:

tasha, pirania jeśli chodzi o poduszkę dla dziecka, to tak, jak Pirania mówi-najlepiej się wstrzymać jak najdłużej. Na pytanie, kiedy dziecku dać poduszkę, Zawitkowski odpowiada-jak samo o nią poprosi:tak:
 

niezłe historie porodowe ;)



kosmo stresior, panika przy porodzie to normalka. Ale przyjdzie taki moment porodu że będziesz już bardzo chciała urodzić:-Dzresztą wiesz:-D
a potem mam nadzieję że stresu będzie jak najmniej ;)
Ja przy młodym na samym początku-jak zostaliśmy sami-miałam ustawiczne poczucie niepokoju, stresu, że nie będę wiedziała co kiedy zrobić...ale wsparcie rodziny i czas..pozwoliły mi się ze sobą uporać.
Mam nadzieję że przy drugim małym będę bardziej wyluzowana:-D
Czarodziejka WOw to niezły poród miałaś, też tak chcę:-D
Mamo sorki ale na tekst "dobij mnie łopatą" padłam hehehe
gratuluję, wzruszyłam sie opisem jak to mały wielki książe pojawił się na świecie :sorry2:
Monico fajną datę ma dziś niunia :) 3 miesiące 3 dni :)
Tasha no prosze, jak tatuś dba o córusię :-D
Daria biedny mąż:-D
Kinga miłego wypoczynku po pracy ;)
Piranha jej współczuję tych skurczów, koszmar, jak mnie taki dopadał, to taki ból że wytrzymać nie mogłam, od razu sobie myślałam, że porodu bym nie przeżyła:-D
Misia no baa uda sie wydziergać córeczki :p
przykro mi z powodu oczka synka :(
Marzycielka no to ph ładne, do roboty!!:-D
Andziak jej koszmarny pierwszy poród miałaś, aż gęsia skóra mi się zrobiła
wysłałaś mi może przesyłkę? ;)
Ewcik olalala chyba się uśmiechnę przed porodem do ciebie o porady ;)
 
ttruskafffcia Ty sie nie śmiej, to już po prostu zboczenie zawodowe-jak się nawija o tym prawie codziennie:-D
 
heloł dziewczynki:-)
wpadłam tylko na chwilkę poczytać co u Was-to chyba uzależnienie:-D

daria my polecamy naszym pacjentkom z takich metod niefarmakologicznych łagodzących ból porodowy właśnie Dianatal albo żel Natalis /w komplecie można kupić żel do masażu krocza na 6-8 tygodni przed porodem, zel do porodu i żel regenerujący pochwę po porodzie-cena 320zł/.. te żele zmniejszają tarcie podczas porodu, skracają czas trwania I okresu porodu o 30%, minimalizują ryzyko pęknięcia krocza, bo zmienjszają opór tkanek.. super sprawą jest tez Mama Tens, czyli elektrostymulacja zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za ból porodowy..także trochę opcji jest:tak:

tasha, pirania jeśli chodzi o poduszkę dla dziecka, to tak, jak Pirania mówi-najlepiej się wstrzymać jak najdłużej. Na pytanie, kiedy dziecku dać poduszkę, Zawitkowski odpowiada-jak samo o nią poprosi:tak:


stosowalas moze ktores z tych rzeczy ktore sa naprawde fajne ? ja tak myslalam o tym zelu zeby nie trzeba bylo nacinac to te szwy porazka siedziec nie moglam dosc dlugo a nie wspomne o noszeniu normalnej bielizny;/ tylko w tych siateczkowych luźnych chodzilam i ciagle na kółku siedzialam :-Dczytalam o tym mama tens nawet mozna bylo u nas w szpitalu wyporzyczyc za drobna oplata :) a tu w niemczech ponoc te zele maja ale nie wem jak bedzie;/ niedlugo mam spotkanie z polozna to sie moze czegos wiecej dowiem :)
 
Mała szanowna cała wywoskowana:cool2:płodziciel zapowiedział dzis wizyte :-p:-D

Truskafffka no teraz jak sobie przypomnę to też padam ze smiechu-ale wtedy ...:sorry:chciałam skrócić swe cierpienie:tak:a że ja ogrodniczka to łopata mi do głowy przyszła:sorry:


Ewcik to Ty jako połozna pracujesz????:-)


Truskaffka,Misia no niech se chłopak śpiewa ,ale ...w nocy ciąża mi sie śni...w dzień syn mi taka piosnkę śpiewa-no nie ma odpoczynku od tematu...
 
daria pacjentki sobie chwalą, jeśli chodzi o Mama Tens, to można albo kupić albo wypożyczyć. Mówią, że działa jak najbardziej tak do 8 cm, później zaczyna denerwować i zdejmują sobie.. ale tak myślę, że 8cm to i tak dużo, prawie cały poród za nimi;-) co do żeli dziewczyny ciężarne warto od 32-33 tygodnia masować sobie krocze żelami do masażu krocza, np ten Natalis albo z Weledy, zwiększają podatność krocza i jego rozciągliwość.. jest też takie coś, jak Epino, wkłada się to do pochwy i pompuje do momentu uczucia, ze już więcej się nie może.. jest to w stanie rozciągnąć krocze nawet do 10cm:tak: oczywiście, ćwiczenia Kegla non stop, czy to się jest w ciąży, czy nie...
co do żeli porodowych, to koleżanki z porodówki też sobie chwalą, że nie raz nie zdążą nawet całego wykorzystać, no bo siłą rzeczy dziecko zsuwa się jak na zjeżdżalni..

o rany, przystopujcie mnie, bo o położniczych sprawach to mogę nawijać i nawijać:-D

p.s. Pirania, Kosmo macie plany porodu wypełnione????
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ewcik-się ie ma z czego śmiać :-pmąż wychodził do pracy,klepnął mnie w tyłasa i mówi-zajżę do ciebie maleńka wieczorem:cool2:
cóż było robić-trza było rwać:-D
 
Do góry