reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Pirania - dzięki kochana, chyba się zdecyduję na ten kosz, bo jest bajeczny:-) a koszt w sumie nawet trochę niższy niż w przypadku tej dostawki, gdzie trzeba by było dokupić jeszcze materacyk i komplet pościeli, a tutaj jak piszesz jest już wszystko co niezbędne dla dzidzi:-); mnie wczoraj zaskoczył potworny skurcz w lewej łydce, więc wiem jaka to przyjemność:tak:, a Tobie twardnieje brzuch??? magnez biorę cały czas, ale nospy nie toleruję, bo straszne mam po niej wymioty...
Daria - a ja już sama nie wiem czego się boję, chyba wszystkiego:-D, porodu, pępowiny owiniętej wokół dziecka, nacięcia, skurczy porodowych i wstawania zaraz po porodzie:-D, ale jak weszło to i wyjść musi, nie ma rady:-D, a jak byłaś w ciąży z Nadią i miałaś twardy brzuch to też mówili, że to normalne? w Polsce wtedy byłaś czy już w Niemczech?

z Nadia to nawet tak na to uwagi nie zwracalam bo to moja pierwsza ciaza i myslalam ze moze tak ma byc ;/ a teraz jak bylam na tym weselu poszlam go polskiego gina i ona mi kazala brac te leki ale nic to i tak nie dalo;p a tutaj mowia ze tak ma byc;p wiec ciezko cos powiedziec;p
 
reklama
Tasha, no to faktycznie lepiej chyba zakupić ten kosz a po tych kilku miesiącach przełożyć córcię do łóżeczka, te kosze świetnie się sprzedają (również używane) więc bez problemu go potem sprzedaż z niewielką stratą :tak: Mi na szczęście brzuch nie twardnieje, często o tym słyszę i zawsze się zastanawiałam jak to się odczuwa. Wiem, że przy częstych twardnieniach brzucha niektóre dziewczyny biorą Fenoterol i Isoptin. Hehehe, ale się uśmiałam z tego że jak weszło to i wyjść musi :-D Ja łykam 3 razy dziennie Magne B6 ale coś mam jakieś niedobory skoro mnie takie skurcze nóg łapią. Dziś chyba odbiorę wyniki badania krwi to zobaczę czy Biofer Folic pomógł na moją lekką anemię.
 
mama opis porodu niezły...Oj jak ja tez chcialam zeby mnie dobito...Jednak nic sie nie da porownac do tego jakie emocje i ból towarzyszy podczas porodu. Ogolnie stwierdzam ze moje obydwa porody byly ok, przy czym pierwszy trwal dluzej ale ze znieczuleniem, drugi niecala godzina ale bez znieczulenia.
Pamietam tylko moje przerazenie jak chcialam znieczulenie a polozna do mnie ze juz za pozno ze za chwile bedzie dziecko! i ten jest tekst" przeciez najwaznijesze zeby dziecko bylo zdrowe"...a ja w myslach :co ona pitoli....ja chce znieczulenie.
Ale faktycznie bylo za pozno...zanim by zalozyli welflon dawno bylo by po sprawie:)))))
Dlatego przyszle rodzace nie martwcie sie..wsio bedzie ok!!!!
Jedyne co bardzo polecam to rodzic z umowioną polozną:)))
 
czesc dziewczyny
Tasha nie bój sie porodu a zwłaszcza znieculenia, ja tez miałam pierwszy poród tragiczny, tez 15 lat róznicy miedzy dziecmi, a nastepne były ok, juz Ci chyba kiedys pisałam i u Ciebie teraz bedzie na pewno szybko
 
Ostatnia edycja:
Tasha, no własnie mam ten sam problem, często, głównie wieczorem twrdnieje mi brzuch i to dosyć poważnie. Mam wrażenie, że mam taki kamień przyczepiony z przodu. Ale mój gin tego nie zlekceważył, biorę 2x dziennie magnez, 3x dziennie isoptin i doraźnie nospę. Za to ze spaniem nie mam najmniejszych problemów, już od 21 walczę z ogarniającą mnie sennością, czasami w nocy budzi mnie zgaga ale wtedy wypijam sobie kubek mleka i zasypiam jak suseł znowu. I mam cichą nadzieje, że tak już będzie do końca. A z kilogramami sie nie martw, do wczoraj przytyłam już 7kg i pewnie gdyby nie poprzednie ciąże to byłabym załamana i przerażona. Ale wtedy tyłam tak samo a potem szybko chudłam. Więc wierzę, że teraz będzie podobnie. A wiele dziewczyn w ostatnim miesiącu ciąży nie tyje już wcale, za to stres przed nachodzącym porodem powoduje, że nawet 2-3kg tracą. My będziemy podobnie rodzić to potem bedziemy się razem wspierać w odchudzaniu:-)
a tak w ogóle to dzień dobry Dziewczynki. Czarodziejko na tą pyszną kawkę to już chyba za późno?
 
Misia to działajcie z gumką skoro mąż taki w potrzebie a Ty nie chcesz wpuszczać armii:cool2:

Pirania ..no musi sie Krzyś uczyc wczesniej zasypiać bo bedzie Ci ciężko z maluszkiem i z Nim tak późno chodzącym spać:sorry:
moje od zawsze!!!! chodziły spac ok.19.00
teraz im popuściłam i kładę przed 20.00
potem czas na odpoczynek,lampkę wina z mężem ,masaż stópek:-p


Patrysiak cześć ;)


ja zaraz po dzieci jadę...kończę herbatę i ..prince polo:-D
 
mama szybko dzieciaczki odbierasz.

Mój Fiol dopiero po 15 w domu.
Dziś byli w kinie na sensie bajek:)
wczoraj pływali statkiem po Jezioraku.
Fajnie mają.... jutro dyskoteka itp :) he


Miłego dnia dziewczyny
ja już do domu znikam!
 
piranha teraztez chce rodzic ze znieczuleniem, ale czy mi sie uda to zobaczymy (czy nie bedzie juz za pozno).
ja przed dostaniem nieczulenia myslalam ze umre, tak bolalo:szok: nie wyobrazam sobie jak ozna rodzic bez nieczulenia. no ale ja mialam wywowlywany porod i podobno taki zdecydowanie bardziej boli.
teraz majac w pamieci tamten bol nawet nie chce slyszec o porodzie bez znieczulenia;-)
kiedy dostalam znieczulenie to wszystko bylo takie piekne, a sam porod najpiekniejszym przezyciem:tak:
 
reklama
kosmo ja 2 i 3 poród miałam wywoływany a 1 nie i pierwszy był tragiczny a 2 i 3 ok, tak, że to nie ma reguły, ale tak jak Ty uważam, ze znieczulenie to super sprawa ( przy trzecim porodzie wziełam)
 
Do góry