reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

oj... nie mam pojecia, choc i tak mysle ze tutaj jest w sluzbie zdrowia do duuu....yyy 5min w przychodni ma lekarz dla pacjenta i zalecenia Paracetamol, :-)
Ja tak naprawde to ;-)mialam z nimi wiekszy kontakt 8lat temu jak bylam w ciazy i o dziwo z porodu i opieki jestem bardzo zadowolona.
 
reklama
ja tez milo wspominam porod tutaj :tak: ale slyszalam ze niektore kobiety nie mialy latwo :no:
prawda jest tak ze dopoki czlowiek nie ma wiekszych problemow zdrowotnych to nie narzeka ale jak juz jest cos nie tak to juz ma sie inne zdanie
 
ja po wizycie wszystko w porzadku tylko nie moge nic nosic mam odpoczywac bo dziecko jest wbite normalnie glowa w dol az ma przyciśnięta do sciany i mowi ze moge trafic do szpitala;/
a co do polci nie wiem ale prawdopodobnie syn ale ona mowi ze reki nie da bo dziecko jest dupka ulozone;p mowi ze 20 na100 %
wiec jak syn to testy z kapusty sie nie sprawdzily;p
 
Mama05- ha, ha, o tak pograć z Beghamem to mogło by być ciekawe;-) Co do dupka to na razie raczej 2x dziennie....


MissBella- dziękuję za odpowiedź:tak:

Piranha-dziękuję za odpoiwedź, a ja własnie dostałam odpowiedź z tego ogłoszenia, że już niestety nieaktualne. Kurka siwa, czy ja dobrze rozumiem, że oni piszą , że progesteron poniżej 15 to znaczy, że jajko nie było wyprodukowane i co nie było owulacji:
The progesterone level should be more than 15 ng/ml about 7 days after ovulation. This suggests that the corpus luteum is functioning normally. A low Day 21 progesterone levels suggests the cycles was anovulatory (no egg was produced).
Co do luteiny to zostawiłam ja na czarną godzinę, a czy to znaczy , że ona powoduje wzrost progesteronu, w przeciwieństwie do duphastonu, już nic nie kumam... A w jaki sposób zwiekszyć ten progesteron, jak wit. b6 u mnie go nie zwiększa, czy sam duphaston nie wystarczy? (plus ziółka i krem oczywiście) i muszę coś jeszcze brać?

Daria- dobrze, że z dzidzią ok, a nie bardzo rozumiem z tym ułożeniem, ale dasz radę, oszczędzaj się w takim razie:)

Marzycielka- a miej że Ty w końcu jutro te dwie krechy, amen:)

Dobranoc dla Wszystkich:)

 
Ostatnia edycja:
Gal, jak namierzę jeszcze jakieś ogłoszenie to od razu podeślę Ci linka. Co do tego cytatu to według mnie progesteron poniżej 15 ng/ml nie oznacza, że nie było owulacji ale że ciałko żółte pracuje nieprawidłowo (czyli tzw. niewydolność ciałka żółtego albo niedomoga lutealna). Dopiero tak niski progesteron jak poniżej 3 ng/ml oznacza brak przebytej owulki. Na wielu stronach jest napisane, że progesteron już powyżej 10 ng/ml oznacza prawidłową czynność ciałka zółtego. O luteinę pytam bo Tasha dziś pisała, że ma 1 nadmiarowe opakowanie :-) Luteina to czysty progesteron a duphaston to syntetyczny odpowiednik progesteronu (dydrogesteron). Mówi się, że dupek to lek nowej generacji ale nie wiem na czym to polega i czy faktycznie jest lepszy (w drugiej ciąży w przeciwieństwie do pierwszej nie miałam żadnych bóli brzucha i sporadycznych krwawień, w pierwszej brałam lutkę a w drugiej dupka). Różnica jest taka, że lutka działa termogennie i wpłynie na wykresy, będzie też wykrywana przy badaniu krwi pod kątem progesteronu. Według mnie łykanie dupka 2 razy dziennie jak najbardziej wystarczy, nieważne że dostarczysz progesteron z zewnątrz, ważne po prostu by mieć w organizmie odpowiednią jego ilość w fazie lutealnej.
 
Mama05- ha, ha, o tak pograć z Beghamem to mogło by być ciekawe;-) Co do dupka to na razie raczej 2x dziennie....


MissBella- dziękuję za odpowiedź:tak:

Piranha-dziękuję za odpoiwedź, a ja własnie dostałam odpowiedź z tego ogłoszenia, że już niestety nieaktualne. Kurka siwa, czy ja dobrze rozumiem, że oni piszą , że progesteron poniżej 15 to znaczy, że jajko nie było wyprodukowane i co nie było owulacji:
The progesterone level should be more than 15 ng/ml about 7 days after ovulation. This suggests that the corpus luteum is functioning normally. A low Day 21 progesterone levels suggests the cycles was anovulatory (no egg was produced).
Co do luteiny to zostawiłam ja na czarną godzinę, a czy to znaczy , że ona powoduje wzrost progesteronu, w przeciwieństwie do duphastonu, już nic nie kumam... A w jaki sposób zwiekszyć ten progesteron, jak wit. b6 u mnie go nie zwiększa, czy sam duphaston nie wystarczy? (plus ziółka i krem oczywiście) i muszę coś jeszcze brać?

Daria- dobrze, że z dzidzią ok, a nie bardzo rozumiem z tym ułożeniem, ale dasz radę, oszczędzaj się w takim razie:)

Marzycielka- a miej że Ty w końcu jutro te dwie krechy, amen:)

Dobranoc dla Wszystkich:)


od dwoch dni zauważyłam ze brzuch mi spadł na dol ;/ a sie okazalo ze dziecko prawie w ogole nie jest w brzuchu tylko spadlo na dol jak robila mi usg to nie po brzuchu tylko na dole tam była głowa;/
jednak mialam przeczucie ze syn :)
a tętno było 150 :)mam nadzieje ze do następnej wizyty sie odwróci;/
i wiem jedno nie potrzebnie jadłam tyle suplementów na pleć bo bóg i tak zdecydował:)
 
Ostatnia edycja:
witam się :)z tostami i słonkiem ;)

pranie wstawione,pakowanie zaczęte,ale wleciałam na chwilę-a jakże ;)


Natusia jak tam z tatą??gorączka spadła..?nadal &&&&&&&


ja własnie po połknięciu Clo :baffled: liczę na cud ,że owu bedzie:confused2:
wczoraj po 17.00 Tom skosił trawę na ogrodzie-matkooo jaki piekny zapach..usiadłam sobie pod wierzbą z herbatą i z zamkniętymi oczami wdychałam-uwialbiam zapach skoszonej trawy..a do tego ptaszki tak dawały czadu ze śpiewem:-D
uwielbiam to nasze miejsce na Ziemi:tak::tak:
 
Czesc dziewczyny :-)

Pobudka, sama mam kawke pic????
Daria super ze z dzidzia wszystko ok, teraz nic nie dzwigaj i oszczedzaj sie ile tylko mozesz. Wykorzystaj czas w PL na relaksik a Nadia niech opiekuja sie wszyscy, kto tylko ma ochote :-)

Marzycielko jak dobrze pamietam, to u ciebie tez przygotowania do komunii, dajesz rade????:-)

Milego dnia dziewczynki, buziaczki
 
reklama
Mama jak ja ci zazdroszcze tego sloneczka....Ja pranie tez wstawilam, ale susze w domu:wściekła/y:, trawa wola skos mnie ale na ogrodzie bloto, masakra....nie wiem czy bedzie cos z moich kwiatkow, bo tu brak slonca za to deszcz, deszcz ...
 
Do góry