reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Gal, dobrze, że znasz już wroga i najważniejsze, że z tym wrogiem można się łatwo i szybko rozprawić! Tak więc głowa do góry bo 2 kreski na teście już coraz bliżej :-) Ja próbowałam zarówno mieszankę nr 3 Ojca Sroki jak i 2 mieszanki na I i II fazę cyklu (dokładnie te z podanego przez Ciebie linka, pierwsza z nich podnosiła estrogeny a druga progesteron), zauważyłam, że pijąc mieszankę Ojca Sroki bardziej czułam owulację, nie pamiętam już jednak którą mieszankę piłam kiedy zaszłam w ciążę :-) ...ale chyba była to mieszanka Ojca Sroki.
Tak w ogóle to jestem w szoku, że zapomniałam na śmierć o tych ziółkach, dopiero Ty mi Gal o nich przypomniałaś :-), może i one miały swój udział w moich 2 kreseczkach na teście!

Mama, może zakupisz sobie też te zioła? ....nie cierpię ziółek ale np. te nr 3 Ojca Sroki były naprawdę smaczne i piło je się tylko raz dziennie wieczorkiem :-)

natusia
, nie ma za co! A synek niech słodko sobie śpi! :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Oj, Piranha, ale akcja, na cztery fajerwerki! Mam teraz metlik , które ziółka pić, bo te nr 5 ojca Sroki, to są na podwyższenie progesteronu, myślisz, że mozna pić i te nr 3 i te nr 5.
Jak dobrze, że jednak wczoraj zrobiłam ponownie te wyniki!

Teraz niech nasza mama05 idzie się przebadać i pije ziółka na zdrowie, a raczej na dzidziusia!:-D
 
Piranha- tak sobie myslę, czy samo zbicie prolaktyny, np. tym bromergonem, smrowanie się naturalnym progesteronem, picie ziółek nr 5 na podwyższenie progesteronu, a dodatkowo branie saw palmetto( on chyba też podwyższa progestreon, tak?) może wystarczyć i nie trzeba byłoby brać dupka?

A i zamówiłam z tydzień temu na ebay ten Licorice Root dla M i jeszcze go nie ma. Czy mogłabyś jeszcze podać linka, do tej strony na której sprawdzasz przesyłki, bo już niestey nie pamiętam, oczywiście niekoniecznie dzisiaj, może być spokojnie jutro. :tak:
 
Gal, a które to są nr 5? Ja piłam dokładnie te na I i II fazę z tego linka Zobacz temat - Wątek zielarski (cz.X) | ale one nie miały żadnego numeru, nazywały się chyba nawet "zioła benedyktyńskie" czy jakoś tak :-) Też mnie zastanawiało czy można je pić razem i gdzieś doczytałam, że część dziewczyn tak właśnie robi ...i może nawet piłam je jednocześnie, rany, przeraża mnie moja skleroza! :-D Na pewno po mieszance nr 3 bardziej czułam owulkę i na pewno piłam ją w cyklu, w którym zaszłam w ciążę. Bardzo dobrze, że powtórzyłaś te badania, podejrzewam, że ja wyniki przed łykaniem B6 miałam jeszcze gorsze od Twoich, najważniejsze, że nasza PRL spoczynkowa jest w normie ...pamiętam, że jak mój M mnie denerwował to mu wypominałam, że przez niego moja PRL pod obciążeniem rośnie :-D Też polecam naszej Mamie05 zakup tych ziółek, sporo się o nich naczytałam kiedyś i niektóre historie brzmiały jak prawdziwe cuda (w ciążę zachodziły dziewczyny, którym lekarze nie dawali już żadnych szans na dziecko).
 
Gal, już bym wolała dupka jak to całe Saw Palmetto, licho wie czy to nie ma jakichś skutków ubocznych ...zresztą chyba Tamara w swoim e-Booku zaznaczyła o skutkach ubocznych i podawała linka do strony, na której jest więcej informacji. Duphaston to z kolei lek sprawdzony, przepisywany często w ciąży nawet jak nie jest zagrożona. Na obniżenie testosteronu i estrogenu (oraz prawdopodobnie również wzrost progesteronu) piłabym duże ilości herbaty miętowej :-) Paczki z UK można śledzić tutaj Parcelforce Worldwide Track and Trace service
 
Ostatnia edycja:
Gal - normalne są chwile zwątpienia a szczególnie u dziewczyn które długo się starają o dziecko i nie wychodzi ... ja też do takich należę
u mnie niby wszystko cacy ale mąż ma słabe nasienie ...

ta lekarka też miała chwilę zwątpienia bo wlaśnie przeczytałam jej post z przed lat.

Jedno jest pewne i to trzeba sobie było w końcu powiedzieć…nie ma szans na dziecko. Z tym co jest teraz nie. Leki nie pomagają i być może żadne nie pomogą.
Trzeba zacząć działać konkretnie

i w tym samym cyklu zaszła :)

dodam jeszcze że w ostatnim czasie moje 4 koleżanki z 28 zaszły w naturalną ciążę po IVF - twierdzą że ważne jest aby starać się na luzie bez nakręcania - bzykały się bo nie robiły dzieci bo nie mogły naturalnie a tu proszę - wpadki = czynnik psychiczny
i powiem ci też że prolaktyna podnosi się też od stresów

brałas nieszkodliwego castagnusa ??
 
Piranha kochana- dzięki bardzo, a chodzi mi o te

Mieszanka ziołowa na drugą fazę cyklu(wzmacniające prod. progesteronu):

przywrotnik 40g
pokrzywa 40g
krwawnik 40g

Łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 szklanki dziennie (można na zapas w termosie) ".

Ale też teraz przeczytałam, to

Mieszanka 3 -Ojca Grzegorza Sroki ,z "Poradnika ziołowego" , pobudzająca pracę jajników dla cyklów bezowulacyjnych

Pić szklankę odwaru przed snem.
mieszankę nr 3 można pić na dwa sposoby :
1. całe 3 cykle i potem chociaż jeden cykl przerwy lub
2. pić tylko do owu (jeśli jest pewnosć ze owu była) i potem nic nie pić lub pić zioła na II fazę (w przypadku problemów z progesteronem)

Z tego wynika, że tylko do owu pić, a potem tą mieszankę na iI fazę cyklu, a gdzieś czytałąm , że te ostatnie to przez cały cykl, zgłupiałam
:crazy:

Natusia, znalazłam ten krem co Piranha brała

NATURALNY PROGESTERON W KREMIE OD SARATI (2076447450) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Piranha- jesteś niezastąpiona! Ja już nie wiem jak mam Ci dziękować, pocieszyłaś mnie bardzo i ukierunkowuję się już powoli co robić. Dzieki!!!!

bettsie- Ty też jesteś kochana, tez mi bardzo dodałaś otuchy, to jest bardzo ważne dla mnie!
Ażmi się buziolek usmiechnął!

A castagnus brałam przez 2 miesiące i niestety nie działał na mnie dobrze, wydłużył mi cykle do 30 dni, i tylko takie wtedy miałam kiedy go brałam, a był wtedy też problem z owulacją, baaaaardzo mi ją przesynął, wiem bo robiłam wtedy monitoringi i w końcu nie wiem czu ona była.
 
reklama
Ja też juz będe się kłaść i chciałbym Wam wszystkim jeszcze raz podziękować za to co zrobiłyście dla mnie!

Jesteście wszyskie suuuuuuuuuuuuuuuper!

Pięknych snów i do juterka!
 
Do góry