reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Aneczka jedź kochana sprawdzić!!! Jej ale trzymam &&&&&&&&&&&& Daj kochana znac koniecznie co i jak:****Jestesmy tu z Tobą;*****

Gal..... nie wiem co pisac...bo jakbym siebie czytała...ja tak samo przed ciąża miałam 27razy podwyższona prolaktyne, bylam u 2 lekarzy - diagnoza-jesli będzie chciała Pani zajsc w ciążę to proszę się zgłosić na leczenie i tyle.... niby bez leków w ciąże zajść się nie uda(niestety;/) A tu niespodzianka po kilku cyklach okres spoźniłal mi sie 2 tyg ale testu nie robilam przeciez to nie mozliwe myslalam....ale mialam uczucia goąca...no i ujrzałam II tłuste kreski na teście....:))))) Lekarka powiedziala ze to cud ale w medycynie sa one mozliwe to nie matematykA:))Pamietam te slowa do dzisiaj;))) Ale niestety potem tez robilam badania po ok2latach i znowu złe wyniki;(((Lekarka mi pow.ze jesli uda sie zajsc to z utrzymaniem moze byc problem...jestem przerazona....tez sie naczytalam o bromku mam go w domu od roku ale boje sie go brac.....tez mam dylemat wiec doskonale Cie rozumiem!
 
reklama
Gal, myślę, że możesz kochana napić się dziś winka ...ale nie więcej niż kieliszek, tak na wszelki wypadek :-) Rozumiem, że wyniki trochę Ciebie zdołowały ale pomyśl - znasz już wroga i ten wróg jest naprawdę łatwy do pokonania. To nie jest żadna endometrioza albo inny poważny problem, do tego podwyższoną masz tylko prolaktynę po obciążeniu (czyli np. w czasie stresu), spoczynkowa jest w normie. Być może nawet pomoże sama witamina B6 (mi bardzo pomogła, prawdopodobnie też prolaktyna po MTC rosła mi równie mocno, albo nawet mocniej jak u Ciebie, badania robiłam jednak już po 2-3 miesiącach łykania B6 kiedy to widziałam już znaczną poprawę na wykresach a plamienia bardzo się skróciły, progesteron wówczas w 7 dpo wyniósł aż 18 ng/ml, wcześniej na pewno był niziutki gdyż było to widać na wykresach, pamiętam, że plamienia raz zaczęły mi się już w 7 dpo więc progesteron musiał być wtedy strasznie słabiutki). Sama więc widzisz, że mi tylko witamina B6 pomogła w 2-3 miesiące, do tego smarowałam się kremem z progesteronem a w udanym cyklu łykałam też Duphaston. Uświadomiłaś mi i przypomniałaś jeszcze jedną rzecz: piłam mieszankę nr 3 Ojca Sroki zakupioną na Allegro. Jak jeszcze zdecydujesz się do tego na Bromergon to według mnie możesz zajść w ciążę już w przyszłym cyklu, on naprawdę błyskawicznie zbija prolaktynę. Siostra nie miała skutków ubocznych ale jak chcesz to możesz zdecydować się na Norprolac. Co do ciąży to ten lek przepisywany jest głównie kobietom pragnącym zajść w ciążę, jest też stosowany już podczas samej ciąży, zazwyczaj wycofuje się go stopniowo (w ciąży prolaktyna też wzrasta) - więc o negatywny wpływ na dzidziusia bym się nie obawiała (niektórzy lekarze zalecają branie Bromergonu do 12 tygodnia ciąży, nie dotyczy to jednak pewnie prolaktynemii czynnościowej ale przypadków gdy ktoś ma wysoką już PRL spoczynkową). Podobno z leków obniżających PRL to Bromergon jest najlepiej zbadany jeżeli chodzi o stosowanie w ciąży (jakiś lekarz napisał, że pracuje w klinice uniwersyteckiej w Krakowie i na podstawie jego obserwacji nie stwierdzono wpływu tego leku na płód) ...może więc dlatego lepiej łykać go zamiast Norprolacu. Tak więc prolaktynemia czynnościowa to na szczęście "błahostka" z którą bez problemu (a do tego szybko) sobie poradzisz ...wzrośnie Ci znacznie progesteron a on jak już wiesz sprzyja bardzo poczęciu córeczki :-) Tak więc umawiaj się kochana do gina i załatw sobie też Duphaston lub Luteinę ...no i pomyśl też o ziołkach Ojca Sroki :-)

Aneczko, jedź koniecznie i trzymam kochana kciuki! Odezwij się do nas potem jak najszybciej.

natusia
, Ty miałaś podwyższoną PRL spoczynkową czy tylko po obciążeniu?

Kinga, no co Ty kochana wypisujesz, ani mi się waż żegnać :-) To normalne, że nie zawsze mamy czas na BB i wszystkie tutaj dobrze o tym wiemy, nie ma obowiązku czytania wszystkich zaległości, pisz kiedy tylko masz czas i ochotę! Ja np. dziś byłam na BB tylko rano i nie mogę już nadgonić wszystkich postów :-)

Jagienko, monico, to jest tak samo Wasz temat jak i wszystkich innych dziewczyn! Przecież to nie wiedza o suplementach decyduje o tym czy ktoś do tego forum pasuje bardziej czy mniej, to to, że potrafimy sobie tu szczerze porozmawiać oraz wzajemnie się wspierać sprawia, że to forum jest wyjątkowe więc piszcie kochane kiedy tylko macie czas i ochotę, jesteście częścią tego wątku i bez Was na pewno on wiele straci!
 
Ostatnia edycja:
Gal, a testy owu mam te zielone One coś tam...nie pamietam...no i mnie zawiodły nie kumam ale ciągle mam negatywny wynik chyba ze to faktycznie jak mama pisze bezowul.cykl ehhh
 
natusia- no własnie, ja dzisiaj latam po internecie i szukam info co z tym zrobić. Będę szukać jeszcze o tym norprolacu, w poniedziałek mam na szybko wizytę u gina w luxmedzie, ale nie znam go, wieć pewno jakiś konował , bo umówiłam sie dzisiaj na poniedziałek, a u dobrych lekrzy to kolejki. Muszę wiedzieć jak pójdę, czego chcę, aby mi wypisał receptę.
 
Gal Słońce powolutku wszytskiego sie dowiesz, poczytaj jakby co pytaj, ja tez prześledziłam nie jeden wieczór szukając info, ja jetem jeszcze w gorszej sytuacji bo mam straszne bóle jajników np zaraz po okresie a czuć jajniki powinno się tlyko w owulke i ona podejrzewa u mnie endometriozę...kurka i też powinnam się leczyć....u niej są takie kolejki ze na sierpien jestem zapisana...jakaś porażka no chyba ze prywatnie wizyta tlyko 120zł.... więc głowa do góry, jak pisze Piranha moze faktycznie u Ciebie wystarczy krotkie leczenie i ujrzysz IIkreseczki;)))Mocno Ci kibicuje i trzymam &&&&&&&&&&&&&&
 
A jeśli chodzi o lekarza to kurcze lepiej by było żeby był dobry i znał się na rzeczy...ale zobaczysz w pon.jakby co zawsze możesz zasięnąć opinii innego lekarza.
 
Piranha- baaaaardzo Ci dziekuję że odpisałaś, ja dzisiaj fiksuję, ale też bardzo mnie pocieszyłaś:tak:
A z tymi ziołami, to myślałam o mieszance nr 5, na podwyższenie progesteronu, na II fazę cyklu, ale pije się chyba przez cały cykl, sama już nie wiem, a dlaczego nie piłaś tej nr 5?
A i pocieszyłaś mnie z tym bromergonem , bo muszę mieć jakieś rozeznanie jak pojdę w poniedziałek do gina, bo z nimi róznie bywa.
A czy ten krem z progesteronem to nalezy stosować od owulki? bo chyba tak nasza mama05 pisała.

Natusia- mnie właśnie zawiodły te zielone testy one step ovulation, kupiłam w ilości 30 szt, pewno była wadliwa partia. Dla świętego spokoju kup testy z apteki aby sprawdzić.
A z tymi lekarzami, to pewno, ze lepiej zeby był dobry, ale cóż zrobić na szybko.
 
natusia, ten krem z progesteronem to coś w tym stylu PROGESTERON NATURALNY - KREM 59 ml, wysoka jakość! (1968188628) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., ja stosowałam krem NPC firmy Sarati ale coś nie mogę go namierzyć na Allegro, był sporo tańszy od tego z podanej aukcji (chyba coś koło 45 zł). Wsmarowuje się go po owulacji w różne podane miejsca ciała (np. w szyję, dekolt, twarz, wewnętrzną część dłoni, ramion, ud i stóp). Co do mieszkanki nr 3 Ojca Sroki to można ją zakupić np. tutaj CIĄŻA!! -OWULACJA!200 GRAM ZIOŁA SROKI NR 3!! (1964073678) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (można tez samemu zakupić składniki w sklepie zielarskim i wymieszać). A Ty masz podwyższoną również PRL spoczynkową czy tylko po obciążeniu metoklopramidem?
 
reklama
Piranha dziekuję za linki;) Poczytam sobie, jej ile rzeczy sie tu od Was dowiaduje;))) Super.

Podam Ci moje dokładne wyniki jutro, dziś nie chce juz szukać mały śpi nie chcę żeby się obudził, robiłam 2 razy te wyniki no i musze je zrobić przed kolejnym planowaniem maleństwa. Więc wiosną najpoźniej. Ale wiem jakie wyniki będą...niestety ta prolaktyna bez leczenia sama się nie ustabilizuje, jeszcze mam nadz.w tą wit b co pisałaś...koniecznie muszę ją wypróbować;))
 
Do góry