reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Kinga-no właśnie...ileż można czekać????Tom w kwietniu kończy 40lat...ja w lipcu 33......2 lata już się staramy,to naprawdę masa czasu..
co tam kupiłaś??
faktycznie już czas u was na dzidzie,będzie bobas oj będzie on pewnie czeka na swój czas. Ja tak sobie to czasami tłumaczę wiesz. Ja mam niby dopiero 26lat wiec czas mam ale Filip już skończył 5 lat i nie chcemy aby ta różnica była miedzy dziećmi zbyt wielka..poza tym On tak bardzo chce rodzeństwo. Rozczula mnie w jaki sposób czasami o tym mi mówi. Takie słowa chwytają za serce zresztą Ty chyba to rozumiesz też doskonale. Nie chcę aby mój syn był jedynakiem dlatego tak walczymy z mężem.
A na zakupach to wziełam sobie sweter ciepły, troche pierdułek z rossmana, spodnie,zegarek, tshirty dla M. jedna najbardziej mi sie podoba w croopie kupiliśmy z gerfildem rewelacyjna:D
i tyle.. :]
 
reklama
hej hej! U nas mroz dzisiaj -14 ale pojechalismy na sanki na takie wielkie gorki. Chlopcy mieli niesamowita radoche, mielismy byc pol godzinki ale tak im sie podobalo ,ze wyszlo prawie godzine. Lolas sie tez wybiegal bo ja bylam na dole a on latal gora dol za sankami. Jutro ide z nimi ale tylko za dom bo dalej nie dam rady.
Dzisiaj w nocy mialam jeden skurcz. Taki prawdziwy i taka nadzieja sie we mnie zrobila ale niestety na tym jednym sie skonczylo.
Mama i Kinga jak dla mnie wykresy na razie wygladaja O.K. cierpliwosci i wiary kochane:tak:
Missbella mozesz miec taka temp na poczatku cyklu jak najbardziej , dopiero potem zaczna sie gory i doliny;-)
 
witajcie
mama dziękuje, ze pytasz, dzisiaj nie czuje sie najlepiej, brzuch mnie pobolewa a ja oczywiście już jestem w strachu ,żebym nie urodziła bo to jeszcze za wczesnie.
Mam nadzieje, ze mały jezszce chwile u mnie pomieszka.
mama musisz wierzyc , ze w końcu Ci sie uda a wiara czyni cuda
 
Ostatnia edycja:
bettsie, super, że witamina C tak szybko i dobrze na Ciebie działa! Co do plemników klasy A i B to pojęcia nie mam - próbowałam coś o tym znaleźć ale mi się nie udało. Na in-gender (i nie tylko ;-)) piszą, że męskie poruszają się bardziej prostoliniowo a żeńskie zygzakami a w śluzie "kółeczkami", zaznaczają też że jedne i drugie są tak samo szybkie. Też mnie zaciekawiło strasznie po Twoim wcześniejszym pytaniu to czy ma to jakiś związek z klasą A i B, jak znajdę odpowiedź to dam znać. Co połączenia O+12 z metodą Shettles'a to też robiłam tego rodzaju kombinacje ;-) ale na in-gender cały czas podkreślają by tego nie łączyć - przed O+12 zalecana jest minimum 7-dniowa wstrzemięźliwość (dziewczyny często stosują 12-14 dni przerwy), z kolei osłabianie plemników poprzez częste przytulanka z tego co ostatnio przetłumaczyłam podnosi testosteron u kobiet i mężczyzn - a im wyższy testosteron tym większe szanse na chłopca. Na tym How do i attempt cut off and O+12 in the same cycle? wątku dziewczyny kombinują by zastosować 2-3 dni odsunięcia oraz metodę O+12 w jednym cyklu, chcą by ich M 2 razy dziennie od tego odsunięcia do O+12 sprawiali sobie przyjemność ;-) by osłabić plemniki. Na końcu dochodzą do wniosku, że odsunięcie nie ma znaczenia (piszą, że osobiście znają wiele przypadków gdzie dziewczynki zostały poczęte 1 dzień przed owulacją lub w dniu owulacji :-)) a liczy się głównie dieta, pH itd. :-)

Mama05
, nie ma za co kochana! Czekam jutro niecierpliwie na Twoją tempkę i rzecz jasna trzymam kciuki by była wyższa! Byłoby super gdyby udało Ci się jutro wbić na wizytę i upewnić się, że doszło do owulki. Śliczny ten Twój nowy avatarek ...a Ty z synkiem na nim jeszcze śliczniejsi!!! Załapałam się jeszcze na porcyjkę tych pysznych lodów?
t1942.gif


Pierogatko, śliczne suwaczki!!! :-)

MissBella
, nie ma nic niepokojącego w Twoich tempkach, dopiero przed owulacją w dniach płodnych powinny się pojawić spadki na skutek działalności estrogenów. Miłego popołudnia a z tego co piszesz to właśnie takie się zapowiada! :-) ...oj jak ja bym poszła z M do kina, niestety nie mam nikogo kto mógłby się na ten czas Krzysiem zająć.

Noemi, z irygacjami na pewno Gal pomoże, ja znam tylko teorię a ona to już spec od praktyki :-) Podobno może być cytryna ale najczęściej polecany jest roztwór destylówki z limonką o pH 2 (limonka ma niższe pH jak cytryna). Co do testów owulacyjnych to ja codziennie wieczorem (przez kilka miesięcy) obserwowałam jak kreska ciemnieje, zazwyczaj dzień przed pozytywnym testem była już bardzo wyraźna ale nadal bledsza od kontrolnej - starania w tym dniu dawały 2 dni odstępu od owulki (na tym etapie też nagle wzrastało moje uśpione libido :-p). Ja bym czekała na Twoim miejscu tak mniej więcej do okolic owulacji (bazując na testach i wykresie) a potem co wieczór test i starania w przypadku testu negatywnego, wówczas tych staranek codziennych nie będzie na tyle dużo by jakoś znacząco podniosły testosteron :-) Warto robić wykresy gdyż często przed owulką tempka leci w dól na skutek wyrzutu estrogenów a pik LH występuje 8-38h po piku estrogenów. Co do obniżenia testosteronu u kobiet to Tamara poleca Saw Palmetto 320 mg dziennie do owulacji (obniża też estrogen i podnosi progesteron), dla mężczyzn poleca Licorice Root 450 mg 3 razy dziennie (też do owulacji partnerki) - podobno obniża testosteron a podnosi estrogen. A propos przy lekko podwyższonym testosteronie nie masz przypadkiem wysokiego LH:FSH w 3 dc? Sprawdzałaś kiedyś te hormony?
 
Ostatnia edycja:
mama ja łykam chyba 12 tabletek dziennie ( już mam mniej miałam chyba 18 ), zeby wszystko było ok,
no i oczywiście leże, ale jak leże to za dużo myśle.
Wierze, ze czasem masz dośc ale głowa do góry, bedzie dobrze
 
Pirania no i zaczęłaś nam 4000 stronkę:)

oczywiśie,że dla Ciebie znajdzie się porcja:))
mówię Ci jak smutki zajadłam i teraz czuję jak rosnę..

a avatarek mąż mi zmienił bo ja lewe ręce do kompa mam..

Kate ja na twardnienie brzucha brałam Fenoterol-co 4 h dzień i noc i dzieki temu Domosiłam Dominika bo skurcze miałam juz od 17t.c...
także rozumiem Cię doskonale..
ściskam ,może to choc troche poprawi Ci humorek:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej, miłe koleżanki!

M z dziećmi pojechał na zakupy, to chwilka wolnego.

Mama05- dziewczynko Ty moja, ja czekam na dostawę czekolady z orzechami, aby mi humorek się poprawił:-)
A przecież u Ciebie jeszcze wszystko może się zdarzyć i jutro tempka skoczy na 37:tak:, a co, a kto jej zabroni!
bo jak nie to my z tą tempka wszystkie tu sobie porozmawiamy i postawimy ja do pionu!:-)

Noemi24- ja mam rephresh, replens i sylk. Ten ostatni, bardzo żałuję, ale nie obniża mi ph, raczej nie zmienia mi ph. Rephresh- jak najbardziej obniża, ale cały na pewno nie przez 3dni, tylko znacznie krócej. Replens- obniża, ale nie mocno. Z kolei pasują o dziwo mi irygacje. Ja robiłam z wody destylowanej i ze zwykłej cytryny, dopiero później dowiedziałam się, ze najlepiej żeby była limonka. Proporcje roztworu: 16ml wody dest. : 4ml limonki, musi odstać 10 min. Na godz. przed strankami można 12 ml, a po sprawdzamy ph po 5 min, a potem co pół godz, przez 4 godz. i już tylko małe ilości 1,5-3 ml.
Każdy musi niestety na sobie wypróbować, bo każdemu może co innego służyć, jak już słynny sylk, mi nie obniża ph:wściekła/y:
Jak będziesz mieć pytania -to wal smiało, jak będe umiała odpowiedzieć to chętnie pomogę:)

Agulek- ja w dniu staranek śluz miałam raczej mleczy, choć na 2,4 godziny prze starankami, udało mi się nawet wyciągnąć sluz raczej lepki, ale udało się go rozciągnąc na 2 cm, dziwne. Przed strankami zrobiłam irygację i po niej już miałam sucho dziwnie, chyba irygacje mnie wysuszją.

Piranha- tak ciagle czytam o że w tej metodzie 0+12 powinna być 7 dniowa wstrzemięźliwość, a u mnie było 2 dni i 7 godzin od ostatnich staranek i trochę mnie to trapi:-(
 
Ostatnia edycja:
Do góry