reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Merylin ja sie powiele slowa Mamy. Testy owu robi sie inaczej niz ciazowe , najlepiej po poludniu i z ograniczeniem plynow przez 2h.Najlepiej tez robic je o podobnej porze codziennie , wtedy lepiej widac roznice;-)
Wiecie co? Tylko na mnie nie krzyczcie. Mam dola strasznego dzis. Ta koncowka tak mi sie dluzy okrutnie. Juz od dawna jest "tylko" miesiac:zawstydzona/y::-( Ja juz przestalam sie miescic w cokolwiek, za kierownica ostatnio tak mi bylo ciezko ,ze postanowilam nie jezdzic. Tylko nie wiem czy to sie uda bo chlopcy maja 7 wizyte u lekarza , potem na 17go kolejna. W srode musze zaplacic za przedszkole , tez w godzinach pracy meza. U nas autobusy wlasciwie nie jezdza albo jezdza jak na wsi , wiec jak bym miala jechac z nimi do lekarza to z przesiadka i w godzine sie nie wyrobie:wściekła/y: No zle mi dzis jak nie wiem. Chyba ta waga Hani po terminie mnie jeszcze dobila dodatkowo.
 
reklama
Aneczko nie bedziemy krzyczały ..jak potzrbujesz to sie wygadaj...Tobie bedzie lżej a my to weźmiemy na klatę...
ja pamietam moja końcówkę ciąży i jazdę autem ..faktycznie za wesoło nie jest...a ja rodziłam latem więc miałam tylko koszulkę a Ty wiadomo,opatulona po uszy..
wierzę,że jest Ci ciężko ...no i jeszcze boisz się o wagę Ninki ...

przytulam Cie do mojego 75B i podaje czekoladkę...

Daria dzięki za ~~~~~~~~ :))
ciąża daje sie we znaki??:)
ja chętnie przyjmę wszystkie objawy..
 
Mama i Aneczka dzięki za podpowiedzi ale teraz właśnie robiłam i już tylko 1 kreseczka czyli co? już owulka? Boli mnie dół brzucha nie jajnik,a śluz faktycznie się pojawił ale taki białawy i tochę ciągnący.Teraz to mam zonka bo dziś w nocy było....Pewnie znowu chłopiec będzie.:szok:
 
Merylin owu nastepuje 24-48 h po pozytywnym teście...
mierzysz tempkę>>>
a skoro masz juz I kreske na teście owu to znaczy ,że PIK LH nastapił i teraz stężenie tego hormonu maleje...
tak więc jesli działacie w kierunku babeczki to już STOP na sexy;)

Aneczkaaaa- jak tam kochana ...przytulenie cos dało??? :):)
 
Noemi, ja łykałam dokładnie taką samą witaminę C, podobno dziewczynom udało się zakupić bez bioflawonoidów, bioflawonoidy polecane są w diecie na chłopca ale w tej witaminie jest ich niewiele a ponadto ułatwiają wchłanianie witaminy C - zatem ich plusy są być może silniejsze jak minusy ;-) Kupiłabym jednak C-500 i łykała 2 razy dziennie - da to mniejsze straty witaminy i lepszy efekt. Sylk aplikowałam tylko przed staraniami i w dniu owulacji, ja jednak nie mierzyłam pH (spróbowałam kilka razy i zawsze miałam ten sam, niski wynik), mam prawdopodobnie "low ionic strength" w śluzie a wtedy jeszcze nie wiedziałam, że rozwiązaniem tego problemu jest miernik cyfrowy. Co do mierzenia, kontroli i korygowania pH to najlepiej poradź się Gal - ona jest tu teraz prawdziwym ekspertem :-) Na pewno musisz sprawdzić czy Sylk nie podnosi Ci pH, masz też do wyboru inne zakwaszacze typu irygacje roztworem wody destylowanej i limonki (pisałam już jak je przygotować i wykonać), Rephresh i Replens. Nie ma kochana nic złego w tym, że pragniesz córki i próbujesz maksymalnie zwiększyć swoje szanse w spełnieniu tego marzenia! ...i tak ostatecznie Ten na górze zdecyduje co i jak ;-) Co do jonów to podobno mają znaczenie zatem bransoletkę na wszelki wypadek bym zakupiła ;-) A starania najlepiej wiosną (a jeszcze lepiej latem) i w czasie nowiu (ale nie przed nim) - ale oczywiście ja bym nie czekała kilka miesięcy na taki moment i wrzuciłabym ten czynnik na sam koniec listy ;-) Gorące kąpiele M przed staraniami są bardzo wskazane przy planowaniu dziewczynki i na pewno pomogą. Wykresu nie potrafię powiększyć ale tak z daleka wygląda pięknie i książkowo - spadek przed owulką na skutek wyrzutu estrogenów a potem po owulce piękny skok i ładny wzrost progesteronu, jeśli owulka była w tym dołku (a zapisków nie widzę bo za małe dla mnie) to jest też bardzo częsty tzw. drugi wyrzut estrogenu i spadek tempki w 4 dpo.

tusia, o skuteczność jakiej metody pytasz? Podejrzewam, że mało jest osób, którym udało się wziąć pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na płeć. W tym minervasmom artykule autor pisze, że takie prawie doskonałe (czyli pewnie z niewielką ilością potknięć) planowanie płci ma skuteczność około 80% (wątpię jednak, że analizował wszystkie czynniki gdyż badania prowadził analizując głównie wykresy na Fertility Friend), podobno metoda O+12 ma skuteczność 90% ...zapewne jak połączy się ją z dietą, suplementami, hormonami i innymi ważnymi czynnikami to skuteczność będzie jeszcze większa. Podejrzewam, że wzięcie pod uwagę wszystkich omawianych przez nas na tym forum czynników dla skuteczność na pewno powyżej 90% ...niestety nikt tego jeszcze nie analizował. Przy okazji czytając powyższy artykuł natrafiłam na kilka ciekawych informacji. Otóż często przy planowaniu dziewczynki zaleca się częste współżycie w celu obniżenia liczby plemników w spermie. Okazuje się, że owszem, ilość plemników spada ale takie częste stosunki powodują wzrost testosteronu zarówno u mężczyzn jak i u kobiet - i ta wada przerasta niestety korzyści płynące z osłabiania plemników. Tak więc przy staraniach o dziewczynkę dużo lepsze są rzadsze staranka przez jakiś czas i minimum 7-dniowa wstrzemięźliwość (na in-gender dziewczyny często stosowały 12-14 dni przerwy we współżyciu). I może coś w tym jest bo my z M od kilku miesięcy (ze zmęczenia i braku czasu, Krzysiu naprawdę był i jest bardzo absorbującym czasowo dzieckiem ;-)) rzadko się przytulaliśmy (kiedyś było to dużo częściej i mamy wspaniałego synka :-)), starania w udanym cyklu były po 6-dniowej wstrzemięźliwości (ale jeszcze wcześniej odstępy były niestety duuuuuuużo dłuższe). W artykule tym opisane jest też to w jak małym procencie odsuwanie od owulki zwiększa szanse na dana płeć, zaznaczają też, że najwięcej dziewczynek (ale i tak procentowo niewiele więcej) było przy odsunięciu 2-3 dni, przy zachowaniu większego odstępu rodziło się już odrobinę więcej chłopców. Autor artykułu analizuje najróżniejsze sytuacje i ich wpływ na płeć. Np. analizował czy faktycznie starania w dniu owulacji sprzyjają poczęciu chłopca (nie była tu analizowana dieta, pH, suplementy itd., tylko odsunięcie od owulki). I tak przy staraniach w dniu owulacji kiedy występował rozciągliwy (jak białko jaja) śluz 152 kobiety (z 281 kobiet) poczęły chłopców (skuteczność 54,1%) a 129 kobiet - dziewczynki (45,9%). Z kolei przy staraniach w dniu owulacji kiedy nie występował rozciągliwy śluz to 55 kobiet (ze 118 kobiet) poczęło chłopców (skuteczność 46,6%) a 63 kobiety - dziewczynki (53,4%). Tak więc niepotrzebnie boimy się tej owulacji :-D A jak się doda do tego suplementy, dietę, kontrolę pH, odpowiedni poziom hormonów to dziewczynka w owulację prawie murowana :-D

Tutaj dziewczyna opisuje jak mając już 4 chłopców skutecznie zaplanowała 2 córeczki Second successful girl sway, after four boys! - In-Gender.com. Zachowała 12 dni abstynencji, stosowała z mężem dietę uboga w Na i K a bogatą w Ca, piła dużo napoju Crystal Light (kiedyś o nim wspominałam, niestety niedostępny w Polsce) i dietetycznej Coca-Coli (tą ostatnią pił zwłaszcza jej mąż). Jej mąż nie pił w ogóle kawy. Stosowali dietę przez 3 miesiące, mniej restrykcyjnie przez pierwsze 6 tygodni i bardziej przez ostatnie 6 tygodni. Zachowali 3 dni odstępu od owulacji. Oboje łykali Acidophilus (PROBIOTYK 10 SZCZEPÓW ACIDOPHILUS 120 kaps. (2071581239) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.), maż łykał też Licorice Root. Według tej dziewczyny kluczem do sukcesu były długa abstynencja (co najmniej 12 dni), wypijana przez męża dietetyczna Cola (czyli słodzona aspartamem, pH jego spermy wynosiło tylko 6,75, przed dietą wynosiło 8) a także łykany przez niego Licorice Root (Now Foods, Licorice Root, 450 mg, 100 Capsules | eBay, mężczyzna powinien łykać 450 mg 3 razy dziennie, może brać tylko 6 miesięcy a potem potrzebuje 4 tygodni przerwy, ten specyfik podobno obniża u mężczyzn testosteron i podnosi estrogen). Pisze, że oglądała spermę pod mikroskopem - podobno można wtedy odróżnić poruszające się prosto plemniki Y od poruszających się w kółeczkach plemników X (i teraz zaczynam się zastanawiać czy jednak ma to jakiś związek z plemnikami klasy A i B), podobno po 12-dniowej abstynencji i łykaniu Licorice Root zupełnie zniknęły w spermie te plemniki, które poruszały się po linii prostej (a podobno właśnie męskie i żeńskie plemniki mają taką samą szybkość i wielkość ale w inny sposób się poruszają - męskie w linii prostej a żeńskie zygzakami a w śluzie "kółeczkami").

Mama05
, dzięki kochana, naprawdę od razu mam w sobie więcej optymizmu! Krzysiu się często nudzi i nie potrafi się sam sobą zająć a ja nie zawsze mam dla niego czas (po narodzinach córeczki będzie niestety jeszcze gorzej pod tym względem), przyda mu się współtowarzyszka do zabaw! :-) ...i kłótni hehehe! :-D A propos też 75B :-D

merylin, ja przed testowaniem nie piłam przez około 3 godziny i starałam się testować o podobnej godzinie, testy najlepiej mi wychodziły późnym wieczorem, np. koło godz. 22. U mnie przez kilka miesięcy test owulacyjny był pozytywny gdy kreska testowa była o ton jaśniejsza od kontrolnej, dopiero po witaminie B6 kreski w dniu pozytywnego testu stały się tak samo mocne albo nawet mocniejsze od kontrolnych. Są dziewczyny u których kreski nigdy nie są takie same a do owulacji dochodzi, to chyba zależy i od nas (a konkretnie naszych hormonów) i od rodzaju testu.

MissBella
, i tak trzymać! Im mniej myślimy o ciąży tym większe na nią szanse! :-) Jak myslałam cały czas o tempkach, "wsłuchiwałam" się w swój organizm i doszukiwałam objawów to nic z tego nie wychodziło, w cyklu w którym się udało zajęłam myśli zakładaniem akwarium morskiego ;-) W czasie stresu wydzielamy prolaktynę no i stres to sygnał dla organizmu, że teraz nie są najlepsze warunki na zajście w ciążę. Z naszymi kciukami na pewno szybko Ci się uda zobaczyć te 2 magiczne kreski na teście!
t2014.gif
 
Beatko-GRATULUJĘ Z CAŁEGO SERCA,WRESZCIE TULISZ SWOJĄ HANUSIĘ,WIEM JAKA JESTEŚ SZCZĘŚLIWA!!!
Swoją drogą imponująca waga!! No i ukłon za poród sn,waga mojego Olego była bardzo zbliżona (4370) i łatwo nie było ;-) ale najważniejsze że zdrowa :tak: mam nadzieję że pochwalisz się nam malutką jak tylko dojdziesz do siebie :-)

Aneczko...jak ja dobrze Cię rozumiem...nie napiszę nic mądrego...prawdopodobnie takowy nastrój utrzyma się już do porodu niestety...pamiętam jak razem ze mną chodziły w ciąży dwie moje koleżanki,bratowa i kuzynka,wszystkie urodziły a ja nadal kulałam się,i te telefony i pytania "Ty jeszcze nie urodzilaś?" kto wymyślił te durne pytanie??
Ostatni miesiąc dłużył mi się niemiłosiernie ale ma to swoje dobre strony-byłam już tak zmęczona ciążą że ucieszyłam się jak miałam rodzić :-p
Już niedługo,Ninka ma jeszcze czas a ty postaraj się go wykorzystać dla tylko dla Siebie :tak:
 
To był chyba mój najdłuższy post na tym forum :-D

Mama05
, zobacz co napisała właśnie jedna dziewczyna o witaminie B6 (też jej doradziłam B-Complex) na innym forum o planowaniu na kafe:

Napiszę najważniejsze, pisałam to już wcześniej ale napiszę raz jeszcze... Ja myślę ze to po wit B. Jeśli nie udało się teraz to już jestem coraz bliżej mojej fasolki, wit B naprawdę działa. Ja już od dawna nie widziałam tak mega mocnej krechy na teście owul a śluz... hmmm, jeszcze w poprzednim cyklu napisałabym wam ze nie wiem co to a ten cykl... rewelka.
 
reklama
Mama dzieki troche pomoglo. Ja chyba po prostu troche juz
Meczy mnie ta bezradnosc ,bo wiem ,ze nic nie zdzialam , czas sie wlecze a problemow , o ktorych pisalam po prostu nie da sie rozwiazac i koniec. Musze jakos dac rade i tyle.
Jagienko dziekuje i Tobie. Tez wiesz na pewno co to znaczy jak trzeba wszystko ogarnac z takim brzuchem i przy dwojce dzieci. Powiedz mi Ty jezdzilas do konca?
 
Do góry