reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piranha ponowię pytanie jeśli mogę :sorry:
Czy D też powinien zażywać B-50? jeślli tak, to też 2x dziennie?
i co myślisz z tym moim ph? jak ph moczu miałam 6,0-7,0 to ph śluzu jest niższe?
tak sobie myślę, że mój orgazm (przed orgazmem D) dał prostą drogę dla męskiego plemniczka hehe i mamy Matika:-) to by się zgadzało, strasznie jestem ciekawa jakie teraz jest moje naturalne ph:-D

i jeszcze pytanie czy te paski będą ok Paski wskaźnikowe do badania pH pochwy 4,0-7,0 (2027161519) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
reklama
truskafffko, B-Complex bardzo pozytywnie działa na męską płodność więc ja mojemu dawałam B-50 ale raz dziennie. Zazwyczaj pH śluzu jest niższe jak pH moczu, pewnie pH śluzu przy pH moczu 6-7 wynosiło np. 5 z kawałkiem (planując dziewczynkę trzeba zadbać o pH poniżej 5, najlepiej w przedziale 4-4,5 aż do owulki). Ja na ostatnim badaniu moczu w grudniu miałam pH 6 ale oczywiście żadnych już diet i zakwaszania nie stosuję, pochłaniam w olbrzymich ilościach cytrusy i pomidory spragniona potasu po tej dziewczynkowej diecie :-D ...ale też sporo kiwi zjadam a one mają bardzo duże ilości witaminy C :-) No a orgazm pewnie jest jednym ze sprawców Twojego syneczka :-D - podnosi pH i tworzy środowisko, które plemniki z chromosomem Y uwielbiają :-) Te paski powinny być w porządku, takich używa Gal i takie miałam ja, mi jednak cały czas pokazywały najniższy wynik (u Gal wychodzi różne pH w różnych częściach dnia), pewnie miałam to "low ionic strength" i potrzebowałam mierników cyfrowych.
 
Ostatnia edycja:
Piranha dzięki wielkie:happy:
Przy tworzeniu Matika największe znaczenie miało to że D po prostu celował w synka hehe a tak serio, chcieliśmy po prostu mieć dziecko, nic nie badaliśmy, celowaliśmy itd. po cichu mieliśmy nadzieję że to będzie chłopczyk, ale jakby była dziewczynka też by było super. A teraz na odwrót po cichu mamy nadzieję że będzie dziewczynka, ale jak będzie synek to też będzie super:laugh2:

dieta dziewczynkowa powinna być w wapń, magnez, sód i potas? coś jeszcze?
z jednej strony należy ograniczyć sól, z drugiej sód znajduje się głównie w soli...ale rozumiem że należy korzystać z innych źródeł sodu?

dobranoc Księżniczko :)
 
Ostatnia edycja:
truskafffko, super macie podejście! A co do diety to przy planowaniu dziewczynki dużo Ca (1200-1800 mg dziennie) i Mg (300 mg dziennie) a mało K i Na (na blogu o planowaniu płci podane jest do ilu Na i K możemy dziennie spożywać, nie można ich zupełnie wykluczyć gdyż to strasznie ważne pierwiastki dla prawidłowej pracy serca, jony potasowe łączą się z plemnikami męskimi bardzo je przyspieszając :-)).
 
dzięki Nullka:-)
tutaj czytałam na temat sodu i potasu Planowanie plci
ale na ilościach się nie znam :sorry:
Piranha buziak, dzięki
no właśnie dopiero jak weszłam na planowanie synka to zobaczyłam ile tam tego potasu i sodu :)

jejku jak dobrze że jutro sobota i nie pracujemy...wyśpimy się :-)
choć pewnie taki jeden mały chłopiec przyleci do nas po 8 z radością śpiewając... "mamuuusiuu tatusiuuuu kochaaam was...ale ale..już jeest dzieeeeń, wstawajcieee" rozbraja nas tymi pobudkami:-D
 
Ostatnia edycja:
truskafffko, przesłodkie takie pobudki, też bym takie chciała! :-) Mój Krzysiu w swoim własnym języku mówi bardzo skomplikowane słowa ale niestety niezrozumiałe dla mnie, rozumiem tylko "mama" :-)

Dobrej nocki i kolorowych snów dla wszystkich!
t2230.gif
 
reklama
hehe :-) co fakt to fakt, nawet jakbym chętnie pospała dłużej, to po takiej pobudce mam ochotę wycałować tego mojego łobuza, i ty się też doczekasz się takich pobudek Piranha :tak:
Matik też przez długi czas nawijał do nas w języku suahili ;-)

też zmykamy do łóżka, dobranoc wszystkim;-)
 
Do góry