reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

PIRANIA dzięki ;) kawka była smaczna;)) GAL kochana ja mam taką sytuację ,jak Ty-2 dzieci-ciąże w zasadzie bez problemu a teraz od 2 lat starania i ciągle nic.....też mam doliny nie raz ,nie dwa..tyle tylko ,że nie chcę smęcić bo cóż mi to da...wyryczę się a potem pierś do przodu ,że niby taka silna jestem
d045.gif
d045.gif
a ile Ty masz lat?? ja zaraz skończę 33..mąż 39..też myślę ,że już lata swoje robią ,ale z drugiej strony niektóre babeczki dopiero myślą o pierwszym dziecku... a Ty już długo sie starasz??? lecę pranie rozwiesić..
 
reklama
pierogatko, na razie się wstrzymaj, zacznij stosować dietę i suplementy tak na 2 miesiące przed staraniami, restrykcyjna dieta (czy to chłopczykowa czy dziewczynkowa) stosowana przez dłuższy czas może być wyniszczająca dla organizmu.

Gal
, głowa do góry, stawiam na podwyższona prolaktynę i stąd zaburzenia w fazie lutealnej (ewentualnie może być to niedomoga lutealna czyli niewydolność ciałka żółtego). Niestety po karmieniu PRL może być podwyższona przez długi czas, do tego niestety z wiekiem spada nasza produkcja progesteronu. A może dla własnego spokoju sprawdź sobie LH, FSH i estradiol w 3 dniu cyklu oraz prolaktynę z obciążeniem i progesteron w 7 dniu po owulacji? Ja te badania robiłam w cyklu, w którym udało mi się zajść w ciążę. Nic się nie martw gdyż to wszystko jest do naprawienia! Przede wszystkim zacznij łykać przez cały cykl 2 x B-50 i nie przerywaj oraz nie zniechęcaj się, czasem pierwszy cykl może być dziwny i trzeba poczekać dłużej (2-3 miesiące na efekty). U mnie B-Complex też nie zadziałał od razu, plamienia przed @ znikały mi z cyklu na cykl, podobnie stopniowo poprawiały się wykresy i wydłużała faza lutealna. Jakiś czas stosowałam też krem NPC z naturalnym progesteronem. Dobrze by było by faza lutealna trwała minimum 12 dni (czasem zarodek zagnieżdża się dopiero w 12 dpo). Zobaczysz, że niebawem i Ty ujrzysz II na teście! Zobacz załącznik 425112

nullka, mój szczęśliwy cykl też zaczął się 13-tego (ale nie w piątek) :-) W 3 dc sprawdź sobie LH, FSH, estradiol ....ja dodatkowo sprawdziłam testosteron (przy planowaniu dziewczynki powinien być niski). Możesz zrobić te badania w 4 dc :-)
 
Ostatnia edycja:
Witam się ponownie,
Mama05, patrysiak, dzięki za pociesznie :tak:, ale no własnie, zaczęłam się strasznie martwić tą moją fazą lutealną. Jest to dla mnie dziwne. Czy z organizm może przestać dobrze funkcjonować? No, bo przecież skoro dwie poprzednie ciąże bezproblemowe, a lekarz nawet mówił, że wzorcowe, to co się teraz dzieje? Skończyłam karmić małego piersią 8 miesięcy temu i jakoś po tym , nie mogę dojść do łądu. Może to wynika już z racji wieku, po prostu się starzeję...
Nie wiem, już sama, taka myśl mnie tylko nachodzi, jak w tym cyklu brałam B-kompleks 50 przez kilka dni, i teraz pod koniec fazy lutealnej, ale też jakies 3 miesiące temu, jak wzięłam b6-50 prze ileś tam dni, to też miałam krótszy cykl. Może mój organizm tak reaguje na b6, a może to czysty zbieg okoliczności. Przypomnę , że jak brałam castagnus, to ten mi ewidentnie namieszał w cyklach. Pamiętam, że jakaś dziewczyna ma kafe, też się zastanawiała, czy b6 jej nie skrócił cyklu.
Na pewno, będę brała w tym cyklu 2X b-kompleks po dawce 50 i wyjaśni się na pewno.

Czy Ty Piranha spotkałaś się gdzieś z takim przypadkiem?
Bo ja załapałam, doła, już zaczynam wątpić, czy się wogóle uda, a ja nie mam już czasu, tak jak Wy kochane, z racji wieku. Nie wiem, czy już sobie tego wszystkiego nie odpuścić, bo za dużo mnie to już kosztuje...

Przepraszam, że tak przynudziłam, ale tak mnie naszło....:-(

Kochana, nie wiem ile Ty masz lat ale ja w tym roku skończę 37, więc najmłodsza nie jestem, a z zajściem w ciążę problemów nie miałam. I Ty też zajdziesz! Czy przy poprzednich ciążach też miałaś takie krótkie cykle? Gdzieś czytałam, chyba na kafeterii, że dziewczyny na wyregulowanie cyklu brały castangus i wiesiołek. To może spróbuj tego wiesiołka?
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedź :-)

Piranha to może i dla mnie 13 będzie szczęśliwy ;-) A powiedź u Ciebie ten testosteron wyszedł niski?? Pewnie tak jak udało sie z córeczką ;-)
U mnie faza lutealna zawsze jak w morde strzelił 12 dni ma, nawet teraz w tym dłuższym cyklu po poronieniu (który trwał 37dni) Jak zobaczyłam na wykresie temperatur że dzień przed skokiem to był 25dc dodałam sobie 12 dni fazy lutealnej i wyszło mi że cykl powinien mieć 37 dni i co do dnia sie sprawdziło. Dlatego lubie mierzyc tempke i nanosić na wykres bo wiem wczesniej juz kiedy bede miała @ :-) Tylko że nie sądziłam że po poronieniu to sie uda a jednak :-)
Jak skończy mi sie @ ide do gina żeby zobaczył czy wszystko ok
 
Mama melduje sie ,ja staram sie o pierwsze i w tym roku padnie 31 latek:-)
Czarodziejko to wspaniała wiadomosc,najcenniejsza:-)bardzo sie cieszę
axarai ołłłłłłłłłłłłł majjjjjjjjjjjj gottttttttt!!!!!!:-D:-D:-DHura!!!!!!!!!!!!!!!!!Gratulacje ,ale miałas farta kobieto:-)Zdrowej i dziewczynkowej ciąży :-)

Tyle napisałyscie ze nie nadązam nadrobić i nie wiem co odpisac :sorry:
 
Dzień dobry :-)

jak zwykle zacznę dzień tutaj od nadrabiania hehe

teraz tylko dziękuję Piranha upewniłam się, jednak początek cyklu liczę od dziś, bo dziś wzorowy @ się zaczął, wczoraj brązowe plamienia były
 
Mama melduje sie ,ja staram sie o pierwsze i w tym roku padnie 31 latek:-)
Czarodziejko to wspaniała wiadomosc,najcenniejsza:-)bardzo sie cieszę
axarai ołłłłłłłłłłłłł majjjjjjjjjjjj gottttttttt!!!!!!:-D:-D:-DHura!!!!!!!!!!!!!!!!!Gratulacje ,ale miałas farta kobieto:-)Zdrowej i dziewczynkowej ciąży :-)

Tyle napisałyscie ze nie nadązam nadrobić i nie wiem co odpisac :sorry:

to bardzo fajny wiek na ciąże i dziecko. Ja urodziłam pierworodnego mając skończone 31, a drugie moje słoneczko mając 34. I jak widzisz to nie było moje ostatnie słowo:-D:-D
 
reklama
Dzięki mama05, Piranha, patrysiak kochane za pocieszenie,
Ja niestety w tym roku skończę 39 lat, a więc już baaaardzo późno, u mnie każdy miesiąc na wagę złota...
Chyba zrobię, te badania, choć, fsh, badałam niedawno, ale nie wiem w którym dniu cyklu, i wynik był w połowie normy, zawsze wszystkie hormony miałam w porządku. Ale teraz może ten wiek już... A staram się już trochę ponad rok, ale dużą część z tego karmiłam piersią, więc wtedy miałam na pewno prolaktyne podwyższoną i pewno trudniej zajść w ciążę.

Piranha, spróbuję zrobić jutro w sobote, mam nadzieje, ze się uda, a jak nie to dopiero w poniedziałek. To będzie 5dc, czy też jeszcze może być?
A czy stres, też podwyższa prolaktynę i obniża progesteron?

Czarodziejko, jak ja bym chciała pojechać do Indii, super, że możesz zwiedzać takie miejsca:tak:

Nullka Tobie też dziękuję:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry