reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam i ja, po pierwszym dniu obżarstwa i lenistwa:-)Oj, długo by człowiek tego tempa nie zniósł:szok:Nam też wszyscy życzyli dziewczynki ale...........u nas nikt nie wie jeszcze o planach, kurcze tak jakby coś przeczuwali.
Daria no to przynajmniej jest szansa, że nasze trzymanie kciuków nie pójdzie na marne w tym cyklu, dobrze, dobrze bo trzeba zacząć ten nasz łańcuszek:-)
 
reklama
Witam i ja swiatecznie. Matko:eek: wczoraj bylismy u tesciowej a potem u moich rodzicow. Nie moglam oddychac:-D Daria strasznie smutna historia z tym dzidziusiem. Moze teraz los wyrowna wam w rodzinie przyrost i zajdziesz w tym miesiacu? Ph mocno dziewczynkowe wiec trzymam kciuki.
Juliana a Ty sie juz starasz? to suwaczek zmien ;-):-) No i powodzenia.
Uff ciezko mi oddychac z tego obzarstwa.Uciekam paa
 
Witam Was dziewczynki,

Ponieważ, wierzę, że słowa posiadają moc sprawczą,
nawet te w głębi serca pomyślane. Dlatego w tym
szczególnym czasie
, świąteczna życzenia przesyłam.

Zdrówka, szczęścia, pomyślności, a przede wszystkim
spełnienia dziewczynkowych marzeń
:tak:


ps. oj dużo się dzieje tutaj, dawno mnie nie było!!!:-)
chciałabym do was dołączyć w tych starankach ale jeszcze nie mój czas hm...


 
MissBella, może być zwykły z apteki w dawkach zalecanych w ulotce, ja mojemu dawałam NeoMag forte raz dziennie.

Mama05, ja bym się kompletnie nie sugerowała dziennym zapotrzebowaniem podanym na opakowaniu. I tak np. zapotrzebowanie dorosłego człowieka na witaminę B6 wynosi około 1–2 mg na dobę a terapeutycznie często stosuje się dawki znacznie wyższe, w przedziale 50–200 mg na dobę, te 1-2 mg nic by nie wskórały np. w zmniejszeniu prolaktyny i podniesieniu progesteronu. Nawet na wikipedii piszą, że witamina B6 łagodzi m.in. objawy napięcia przedmiesiączkowego i skuteczna dawka to 50 do 100 mg B6 na dobę, przy czym 100 mg na dobę zdaje się wykazywać większą skuteczność. Nie rezygnowałabym zatem z zakupienia B-Complexu. Co do koenzymu to również łykałabym większą dawkę (ja brałam wraz z M 200 mg dziennie), jest on naprawdę bezpieczny, można nawet zakupić preparaty z dawką 600 mg. Podobnie jest z witaminą E, zapotrzebowanie człowieka wynosi 8–13 mg na dobę i pewnie w Twoim preparacie jest jej niewiele. Przyjmowanie jednak większych dawek nie będzie szkodliwe a witamina E ma kluczowe znaczenie we wspomaganiu płodności. Specjaliści postulują przyjmowanie zwiększonej dawki witaminy E. Podobno jakiś Dr Blank odkrył, że optymalna dawką witaminy E, potrzebną komórkom krwi, aby nie ulegały deformacji i destrukcji jest 400-600 j.m. dziennie, a w specjalnych przypadkach ta ilość może być niewystarczająca. Ja wraz z moim M łykaliśmy 400 μg dziennie.

Dobrej nocki i kolorowych snów wszystkim życzę! :-)
 
Pirania dzięki kochana :)
witamine E mamy już zakupioną to będę łykać a koenzym z większą dawką kupię dopiero po wypłacie-za tydzień
no i dokupię wit E :)
mam nadzieje,że jutro dojdzie Toma Fertil Man...

Natan-zapraszamy jak juz bedzie Twój czas ;))
 
Mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa czy te wszystkie witaminy a biore wit c , calcium citrate, b-complex żurawinę i folik można łykac jednocześnie w tym samym czasie ? To znaczy biore 5 równych tabletek i łykam wszystkie razem jedna porcję rano druga wieczorem
 
Nulka-ja też się zastanawiam :)
ja rano biorę 2 tabl Koenzymu Q10,magnez + B6,Centrum A-Z,wit C dwie tabletki..
po obiedzie biorę witE,Acard
na noc Omega 3

nie czuję się źle więc myślę ,że tak mozna :)
ale myślę ,że jak się pojawi nasza kochana expertka Pirania to coś podpowie :))
 
reklama
Dzisiaj 28 dc a @ brak...:-)
Zawsze @ przychodzi co 28 dni, ostatni cykl trwał 26 dni. Co prawda wczoraj z moim M zabalowaliśmy i wróciliśmy do domu o 4 nad ranem więc może to jest przyczyną że @ nie ma:confused:
 
Do góry