reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Paula, ja bym poszukała czegoś innego, magnezu jest w sam raz ale bałabym się łykać witaminę B6 w tak dużej dawce. Podobno długotrwałe przyjmowanie dawek witaminy B6 powyżej 200 mg (zazwyczaj 1000 mg lub większych) może powodować neuropatię obwodową (zmiany te ustępują wraz z zaprzestaniem nadmiernej suplementacji witaminą B6). Witaminy B6 brałabym nie więcej jak 100 mg, jest to bardzo bezpieczne a niewykorzystany nadmiar usuwany jest z moczem.

Daria, takie plamienia przed okresem są często z niedoboru progesteronu (na takie plamienia bardzo pomaga wspomniana przeze mnie witamina B6, ja przez kilka miesięcy borykałam się z plamieniami przed okresem). Oczywiście plamienie może mieć też związek z ciążą, implantacyjne występuje zazwyczaj między 7 a 12 dniem po owulce (ja nie miałam plamień implantacyjnych), często też w terminie okresu występuje w ciąży plamienie zamiast krwawienia więc również trzymam kciuki by była to ta opcja a nie pierwsza &&&&&&& :-)

Ja zaszalałam i wykupiłam zachwalany kiedyś na tym forum kalendarz Jonasa, okazało się jednak, że moje starania były w pustych polach, daleko od dziewczynkowych i chłopczykowych rejonów :-)

mama05 i nullka, w razie co piszcie na PW w sprawie Sylka :-)

Beatko, sprawdziłam z ciekawości i mój synek w 30tc ważył 1528g a do szczuplutkich nie należał (urodził się z wagą 3420g) więc z Hani będzie duża babka :-) Pulchne noworodki wyglądają słodziutko, tylko wycałować te ich pękate policzki :-D Co prawda często zdarzają się pomyłki (podobno rzędu do 15%) gdyż komputer oblicza wagę na podstawie długości kości udowej, wymiaru dwuciemieniowego, obwodu głowy i obwodu brzucha.
 
reklama
Piranha wlasnie wiem ze mi paczuszek rosnie bo Marcel mial tyle samo w 30tc i urodzil sie z waga 4200
ale mam nadzieje ze ona jako dziewczynka bedzie miala nie wiecej niz 4kg
a o to Marcel zaraz po porodzie jeszcze ma slady po kleszczach z boku glowki
i nie byl bardzo pyzowaty
 
Ostatnia edycja:
W takim razie chętne na Sylk są:
-ja (nullka ;-) )
- mama05

Jeszcze jedna z Was sie zgłaszała ale nie pamiętam. Im nas więcej tym koszt przesyłki sie zmniejszy ;-) Gdyby miała nam zamawiać Piranha to dojdzie koszt przesyłki w Polsce.

Piranha a Ty skąd jestes?
 
Nie wiem jak to jest z waga na tym etapie ale pod koniec ciazy jak robilam usg(z Antkiem) to gin powiedzial ,ze granica bledu wynosi az 600g:confused:
A ja z radosci dzis kupilam dla Niuni misia z akcji KUP MISIA , kupilam "Klare":-)
 
Cześć dziewczynki,wpadam szybciutko się przywitać i w wielkim skrócie zrelacjonować co u nas ;-) Mam masę sprzątania przedświątecznego i musze to robić wieczorami po troszku,w dzień nie daję rady,za dużo codziennych obowiązków...:sorry2:
Mama05-Witaj :-)
MissBella-Witaj :-) ja też z "okolic" Szczecina ;-)

Hej zabki!Dzisiaj Nina ladnie sie pokazala i nawet moj gin asekurant powiedzial ,ze babka na pewno:-):-):-) Zdrowa i sliczna:-D pokazala nam jezyk na badaniu aaa i wazy 1560-1600gr.
Laurusia w 31tc ważyła ok.1700g :tak: Ja też kupiłam misie :happy2: też Klarę i Laurę oczywiście (chociaż nie wiem czemu w spocie tv mówią o Luizie :eek:)

Jagienko, a co u Was? Jak sobie dajesz radę?:)
Pomalutku kochana ;-) tak jak wyżej...większość nadrabiam wieczorami ale jest coraz lepiej,niunia coraz starsza i coraz łatwiej ją na dłużej zająć czymś innym niż mamusine rączki czy cycuś :-DChłopcy jeszcze pokasłują ale juz wyprawieni do szkoły,mieli 2 tygodnie przerwy...Mężuś przyjedzie dopiero 23 grudnia tak więc całe przygotowania wyłącznie na mojej głowie,mam nadzieję że się wyrobię :confused:

Ponoc kazde kolejne dziecko jest wieksze i w moim przypadku sprawdzilo sie ,co do USG to bardzo czesto sa pomylki wiec nie bardzo wierze w te pomiary :cool:
Hehe,u mnie bardzo zabawnie,pierwszy synuś-3000g, drugi-4370 a Niunia-3040 :-D

Uciekam do moich nieszczęsnych kuchennych szafek,jak dłużej tu z Wami zabawię to ich dzisiaj nie skończę :-pBuziaczki dla wszystkich!!
 
Ostatnia edycja:
Jagienko milego walczenia z szafkami :-p oby szybko Ci poszlo :tak:

Co do wagi moj pierwszy 3000g,drugi 3750g a trzeci 3840g tylko pierwszy i ostatni urodzeni byli 2 tyg przed terminem a sredni 9 dni po terminie :-p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Daria najlepiej jakbys zrobila test o czulosci 10mlU/ml a planowo @powinnas dostac w sobote,jesli dobrze pamietam tak ?? to moze juz cos wyjsc ...:tak:


Beatko sliczny synus a ja jak znajde zdjecie mojego to tez wstawie...tylko u mojego widac duze pultynki hihi
 
Ostatnia edycja:
Do góry