reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

tusia, możesz łykać jakieś witaminki i kwas foliowy, zakwaszanie nie ma sensu teraz, dietę typowo dziewczynkową (o ile chcesz wprowadzić taką rygorystyczną dietę, moja raczej nie była mocno restrykcyjna i po prostu starałam się jeść więcej nabiału) wprowadź np. na 2 miesiące przed staraniami, dłużej lepiej jej nie stosować gdyż może wyniszczyć organizm i spowodować niedobory sodu i potasu ....co dla serca nie jest bezpieczne.

MisBella, witamy! Podobno najlepsze odsunięcie to 2-3 dni, nie wiadomo czemu ale większe nie tylko nie zwiększa prawdopodobieństwa poczęcia dziewczynki ale nawet rodzi się wtedy delikatnie więcej chłopców, tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez pewną osobę (analizowała chyba wykresy na serwisie Fertility Friend). Ja bym zrobiła próbę na 3 dni przed owulką po minimum 7-dniowej wstrzemięźliwości :-)
 
reklama
MissBella
Ja uważam, że dziś możesz zacząć starania i ewentualnie powtórzyć jutro. Ale skoro dopiero zaczynasz starania i zależy Ci bardzo na dziewczynce i nie spieszy Ci się bardzo to może się jutro wstrzymaj. Zobaczysz co będzie, Jeśli się nie uda to w nastepnym cyklu przesuniesz się o trochę do przodu. Tak dziewczyny robiły, żeby być bardziej ostrożnym. Ja miałam mały odstęp od owulki i cały czas się bałam że to za mało. Też miałam cykle ok. 28dniowe, owulka ok 14/15. No i jak się udało to był właśnie 10i 11 dc. A owulka 14.
 
U mnie jest taki mały problem, że mojego M nie ma co drugą noc w domu ponieważ pracuje w systemie 24 h/48 h, także mam problem żeby ucelować co do dnia. Czyli najlepiej przytulac się w sobotę i niedzielę?? Miałam zamiar zacząc od dzisiaj (10 dc), jutro przerwa bo M w pracy, i później 13 i 13 dc... dobrze myślę?? :-)
 
Mi się wydaję MissBella, że sob i ndz to już zdecydowanie za późno. Może niech inne dziewczyny się wypowiedzą. A tak jak Piranha pisze, to najlepiej na dwa, trzy dni przed owulką czyli mniej więcej dziś albo jutro. Też zależy czy owulkę będziesz miała 14dc np rano czy wieczór? Bo to jest aż ok 12godz różnicy, no nie wiem... A skoro miałaś już bladą kreskę testową to już znak że wkrótce owulka, więc może być właśnie 14dc. Ja skończyłam starania jak już była blada ta druga kreseczka.
 
KOSMO i ja bym darowała sobie tego testu on jednak kosztowny a wynik hmm jak widac u BEATKI nie do końca poprawny i i tak byłabym w niepewności jaka płec?
MISSBELLA ja mam synka z 2 dni przed O także ja na pewno bym zakonczyła jak JUZ na 3 dni przed O...

A własnie teraz podpowiedźcie mi cyz lepiej 4-5 dni przed O czy jednak to 3 dni przed O...bo też mówia niektóre że czym wiekszy dostep to też na chłopaka?(od razu przypominam że będe sie zakwaszać także ph powinno byc prawie że na równi przez wszyskti dni płodne no chyba ze się myle?)tak więc jak?

Ja ogólnie zacznę się od stycznia zakwaszać badać paskami od O i Ph no i zaczniemy poniekąd dziaąłć(mam taką nadzieję bo M to niby tak niby nie no ale ja już tak czy siak będe przygotowana na staranka;))


Chciałąm poczekac spokojnie do września ale za bardzo chcę być już w ciązy...

EDIT:i jeszcze jedno czy dobrze by było 2 dni z rzedu tzn np.dajmy 4 dnia przed O(w gumce) i potem taki strzał 3 dni(aby wymeczyć trochę plemnickzi na te 3 dni przed O)czy 4-3 dzień przed O norlamnie zakończone w środku?sorki z atakie może głupkawe pytania ale chce być pewna a kogo zapytać jak nie was;))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czyli już może być za późno?? :dry:Myślicie, żeby poprzytulać się dzisiaj i koniec?? Szkoda bo miałam nadzieję, że jeszcze przed nowym rokem zafasolkuję i będzie to cudowny prezent na Boże Narodzenie a po jednym przytulaniu to raczej w ciążę nie zajdę...
 
WITAJ MISSBELLA.
jeśli ci zalezy na córeczce to ja bym zakończyła na tym 10dc.
w staraniach na córe ponoć cierpliwość jest najważniejsza ;-)
gdybym ja się starał kończyłabym staranka własnie na tym bladym teście owu.

no właśnie tez juz się polatałam ja chciałam starac się na spoko maroko tak ;-)
najpierw z 3mies.do 7/8dc.
potem do 9/10
itd...a tu widzę,ze jak np.zakończyłam bym na na 8dc.to raczej na chłopa????????
a starac się np.co drugi dzień od @ do tego 8dc.to tez nie bardzo przecierz to osłabienie pleemników ?
dziewczyny jak wy robiłyscie ?
od @ do tego 11dc./
czy tylko ten np.1o/11dc?
 
Nie koniecznie;))ja z Alankiem z jednego strzału zaszłam ;))
Wiesz jak bardzo ci zalezy na córci a nie tylko po to aby nie stracić cyklu(ja tak zrobiłam nie chciałam stracić dlatego 2 dni przed O z Alankiemi też synka mam)to lepiej się wstrzymac...po co sobie wtedy wygadywać(gdyby)ze mogłam poczekac moż ei by była córka?nie ryzykuj...
 
Wiem, że cierpliwość to podstawa ale jakoś tak wewnętrznie czuję, że w tym cyklu musi się udać i nie chciałabym tego cyklu stracić. Zobacze co pokaże dzisiaj test owu, poprzytulamy się dzisaj, jutro nie możemy i może zaryzykuję jeszcze w sobotę 12dc...:confused:
 
reklama
Czyli tak jak ja myślałąm tak teraz ty tzn ja tak samo myślałąm starając się:)chciałam na dziewczynke ale cyklu stracić nie chciałam i sobie mysle ze te 2 dni może się uda?a chciałam bardzo byc już w ciąży także ogólnie podpowiem ci że moze wyjść chłopak i jeśli jesteś na to przygotowana to co się zastanawiac;))
 
Do góry