reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Asiunia, cieszę się ogromnie, że pomogły i polecam się na przyszłość :-D

Kosmopolitan, poszukam innych zdjęć ale według mnie przy Twoich staraniach (odsunięcie od owulki, dieta, zakwaszanie) nie ma innej opcji i na pewno nosisz pod sercem śliczną dziewczynkę :-) Poza tym przy ujęciu z przodu tym bardziej nic nie widać w kwestii płci na tym etapie, obie płcie mają wystający wyrostek płciowy i różnice można dostrzec tylko w kącie jego nachylenia. Ja bym była wniebowzięta jakbym tak dobrze podeszła do starań jak Ty, przynajmniej wiesz, że zrobiłaś niemal wszystko co mogłaś, nie to co ja, 1 dzień od owulki i jeszcze podnoszący pH Guajazyl :-D
 
piranha ale u Ciebie gin nic nie powiedzial, u mnie niestety ze raczej chlopiec. wiec u Ciebie wieksze prawdopodobiensto na corcie:tak:
ale u mnie byl widok z przodu, centralnie na narzady, a z boku mam takie zdjecie gdzie nozki sa w gorze a wyrostka zadnego nie widac. wlasnie tym sie przejmuje ze tej gin przy ocenie patrzyl centralnie pomierzy nogi, na narzady a nie z boku.
 
Kosmopolitan, ta moja lekarka podobno nie mówi jaka płeć dopóki nie jest tego pewna ...a że w 12 tygodniu ciężko określić płeć więc powiedziała, że jeszcze za wcześnie :-) Moim zdaniem ciężko w 13 tygodniu określić płeć maleństwa, a zwłaszcza patrząc nie z boku a centralnie na narządy płciowe. Jak poczytałam i popytałam znajomych to niestety wielu lekarzy mówi, że chłopiec jak tylko widzi, że coś odstaje między nóżkami ...a dziewczynce w 13 tygodniu przecież tak samo odstaje :-) ...więc się potem słyszy jak to z chłopczyka zrobiła się dziewuszka. Często nawet później dziewczynki mają tak opuchnięte narządy płciowe, że lekarze mylą to z płcią przeciwną, tak więc podstawa to też dobry lekarz w kwestii czytania USG (no i dobry sprzęt).
 
Asiuniak gratuluje! Ja miałam identyczne starania z ostatnim synkiem. Kosmopolitan na moje to za wczesnie . Dla mnie na tym etapie to może stwierdzić płeć naprawdę fachowiec. A to było zykłe usg czy 3D?
 
asiuniak bardzo się cieszę że się udało i gratuluję serdecznie córeczki :-)
Powiedź bo nie pamiętam - czy to Ty na początku też byłaś nie pocieszona bo lekarz na wczesnym etapie obstawiał chłopca? Czy inna z Was (pamietam że była taka sytuacja, ale nie wiem u której z Was).

Kosmopolitan ja tez uważam że na określenie płci to dużo za wczesnie i wierzę że Tobie też sie udało (patrząc na wszystko razem co zrobiłaś w tym kierunku).

Kto miał mieć dziś jeszcze USG???

Ja biore teraz przez 5 dni antybiotyk zapobiegawczo przeciw zakażeniu po zabiegu, a potem zaczynam łykać magnez, wapń a że ostatnio mam wielką ochote na nabiał a mięso jest beeee to tym lepiej ;-)
Co do magnezu i wapnia to naczytałam sie tu na wątku co pisałyście i zgłupiałam i juz nie wiem jakie łykać.

Czy możecie polecić jakie paski na ph są najlepsze? Oczywiście dostępne w Polsce. No i szkoda że tego silka nie można u nas kupić. Ja bym chętnie jeszcze to kupiła, ale nie chce płacić drugie tyle za przesyłkę
 
reklama
Piranha też o tym pomyślałam tylko nie wiem czy bedą chętne osoby ;-)

A ten lek co podałas linka to ile tabletek dziennie łykałas???
 
Ostatnia edycja:
Do góry