reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
ASIUNIA GRATULUJĘ
TO teraz się pochwal imieniem dla córy i napisz nam
dla przypomnienia wszystko co/? ile odstepu od owu?w jakich cyklach?
i czy brałas jakies suplemety?zakwaszacze itp?????????plisss.
ale ja bym chyba oszalał ze szczęścia.OMG
:-D
 
Tusia a ja to bym juz szalala w sklepie i chyba wykupilabym wszystkie sukieneczki,spineczki itd :-D

Asiunia Tusia ma racje napisz nam wszystko od poczatku :-p
 
Aneczko, nie wiem jak to jest naprawdę ale w wielu źródłach czytałam, że jednak magnez utrudnia wchłanianie kwasu foliowego i należy zachować odstęp minimum 2 godziny między połknięciem jednego i drugiego. Może w tym rzecz, że w preparatach dla ciężarnych tego magnezu nie ma wiele a przy staraniach dziewczynkowych trzeba łykać spore dawki rzędu 300 mg ...a to już może zaburzyć wchłanianie kwasu foliowego. Z ciekawości zerknęłam na moje witaminki ciążowe (Femibion Natal 1) i nie ma w nich Mg, magnez łykam osobno.

Asiuniak, gratuluję córeczki, wiedziałam, że Ci się uda!!!

Kosmopolitan, na tym etapie ciąży bardzo łatwo o pomyłkę, zerknij na tą stronę Embryo Development external genital sex organs - angle of the dangle boy or girl ultrasound gender scan - Baby2see i zjedź na sam dół. Sama zobacz, że w 14 tygodniu ciąży (a więc w starszej ciąży jak Twoja) obie płcie mają nadal podobny wyrostek płciowy, różni się on tylko kątem nachylenia a niestety wielu lekarzy o tym nie wie, widzą coś między nóżkami i od razu mówią, że chłopak.
 
A więc Kochane dla przypomnienia, powiem tak, że moje starania nie były aż tak bardzo skomplikowane, bo jeszcze o wielu rzeczach nie wiedziałam. Jedyne co chciałam upilnować to odstęp od owulki. A więc wcześniej mierzyłam temp co miesiąc przez ok rok (ale nie zawsze udało mi się dokładnie określić owulkę) i obserwowałam czasem śluz, moje ciało. W tym cudnym miesiącu kiedy zaskoczyłam użyłam również testów owulacyjnych. Przytulanki były 10 i 11dc a owulka 14 dc ok południa, a więc jak wyliczyłam odstęp ok. 2,5dnia. Cykle trwały ok 28-30 dni ale zdarzały się i dłuższe. Co najlepsze chciałam powtórzyć przytulanki jeszcze 12 dc ale mój mąż jakoś nie chciał i to było chyba przeznaczenie, dziś mu za to podziękowałam;) Dodam że w poprzednim cyklu owulka mi się przesunęła na 15dc i wtedy się nie udało zajść.
Co do zakwaszaczy, diety itp. to nie stosowałam. Ale przy następnym planowaniu i staraniu na pewno zastosuję;p

Kosmopolitan
Może faktycznie jeszcze nie wszystko stracone na dziewuszkę, ja też uważam, że to jeszcze za wcześnie. Poza tym dziewczynki lubią ujawnić się trochę później. Dziewczyny mają rację, nie denewruj się i spokojnie poczekaj na nast. USG, wtedy będzie lepiej widać. A przypomnij no mi ile Ty miałaś odstępu od owulki i czy stosowałaś jakieś diety, zakwaszacze....
Ja jeszcze wierzę, że zobaczysz upragnioną córusię.

Piranha
Te Twoje kciuki faktycznie są znakomite i Twoje przeczucia... , które podnisły mnie na duchu i dodały wiary w to że jeszcze może się udać. Oby teraz nic się już nie zmieniło. Jutro wkleję te zdjęcia;)
 
Piranha fajna ta stronka :tak: i z tego co widac to chlopcy i dziewczynki wygladaja podobnie :-)

Asiunia to czekamy na fotki :-D
 
piranha wielkie dzieki za nadzieje. a nie masz jeszcze jakiegos zdjecia jak takie narzady wygladaja od przodu? bo wlasnie od przodu tej lekarz je widzial. z boku mam zdjecie ale tam nie da sie ocenic tego wyrostka poniewaz tam kompletnie nic nie odstaje.
 
asiunia moje staranka wygladaly identycznie jak Twoje:tak: staranka zakonczone w 11dc, ale chcialam powtorzyc w 12dc ale maz nie dal rady :)-D), owulka w 14dc.
stosowalam diete dziewczynowa (no ale bez przesady ) przez jakies 4 miesiece. poprstu jadalam nabialuwiecej niz wczesniej, duzo czekolady , a mniej miesa, soli, pomidorow, ale nie znaczy ze wcale.
zakwaszalam sie przez 2 cykle, w tym cykl w ktoym zaskoczylam. do tego plyn do higienty intymnej o niskim ph.
aha i oczywiscie nie bylo orgazmu:tak:
test z sody i kapusty wyszedl mi dziewczynkowy. a dotego obraczka zawsze kreci mi sie w kolko nad brzuchem;-) (wiem wiem to moze nic nie znaczy ale to mnie intryguje dlaczego zawsze kreci sie w kolo;-)).
do tego w kalendarzu chinskim tez wychodzi dziewczynka:tak:
 
reklama
No to Kosmopolitan, dokładnie prawie wszystko jak u mnie. Oba testy wyszły na dziewczynke, ten sam odstęp... Ty jeszcze dołożyłaś dietę, zakwaszałaś się i w ogóle, to tym bardziej powinna być dziewczynka;) Nie trać nadziei!!:tak:
 
Do góry