reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

hej dziewczyny, dawno tu nie byłam a tyle zmian!!!
Nullko, trzymaj się i bądź dobrej myśli, następnym razem musi się udać!!!

mnie niestety też nie wyszło, teraz będę miała cykl monitorowany, zaczynam od wtorku monitoring i nadal się staram na dziewczynkę, więc podsumuję, poprawcie mnie jeśli coś pokręcę:
- 3-2 dni od owulki skończyć przytulanki (poprzednio były 4 dni i nie wyszło)
- łykać wapń, magnez i lacibios femina w celu zakwaszenia
- sprawdzać ph za pomocą pasków i jak jest niskie ph iść na całość
- pilnować diety dziewczynkowej (ale z tym to żaden problem, bo już od roku jestem na takiej diecie
- monitorować cykl u gina
- i działać!!!

o wszystkim pamiętałam? czy coś pokręciłam?

gratuluję wszystkim zafasolkowanym!!! jak ja wam zazdroszczę!!!
ale nic, próbuję nadal, co mi tam!!!
najgorsze to te moje dłuuugie cykle...aż 41 dni...tyle trzeba czekać...a owulka ok 21-22 dnia...dłuży się jak diabli...

pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!

i dzięki Piranha za to ph...nie wiedziałam, że to takie istotne a tu proszę...ale tej metody 0+12 się boję...zastosuję ją jak pozostałe zawiodą.
 
reklama
a...dziewczyny, mam pytanie...
mam teraz 11 dc, owulka będzie prawdopodobnie za ok 11 dni
czy mogę łykać lacibios femina i do kiedy, do którego dnia przed owulką? albo stosować globulki do zakwaszania do którego dnia przed owulką?
czy w aptece można bez problemu kupić ten Sylk o którym pisała Piranha??? i jak go stosować?
bardzo proszę o odpowiedź.
dzięki serdeczne!
 
Haniu, a w którym tygodniu sprawdzałaś przezierność? Pytam bo ona rośnie wraz z wiekiem dziecka, ja robiłam zaraz po skończeniu 11 tygodnia (jakoś w 3 czy 4 dniu 12 tygodnia), może Ty po prostu robiłaś ja później i dlatego wyszła większa? Postaram się dziś wkleić zdjęcia dzidziolka ale według mnie są zbyt kiepskiej jakości i kompletnie nic na nich nie widać :biggrin2:

tasha31, ja Sylk kupowałam na eBay (przyjechał do mnie z Anglii), chyba w Polsce się go nie kupi. Nakładasz na palec ociupinkę (na opakowaniu jest napisane, że 2 krople ale Sylk jest dość gęsty) i wcierasz do środka, fajne jest to że możesz to zrobić tuż przed staraniem i nie zabije to plemników (wręcz czytałam, że Sylk pomaga zajść w ciążę) ...osłabi tylko te męskie, nie trzeba więc robić żadnych przerw przed owulką i zgadywać na ile dni przed przerwać by pH wciąż było niskie :biggrin2:
Co do starań przed owulką to ja przez kilka dni próbowałam kończyć 2 dni przed owulacją (2 razy spróbowałam też metody O+12) ale nie udało mi się zajść w ciążę, dopiero zbliżenie się do 1 dnia przed (starania były w tym cyklu 2 dni i 1 dzień przed owulką) zaowocowało pozytywnym testem ciążowym ...może mój mąż ma aż tak słabe plemniki? A może w tym cyklu udało by się też starając się tylko 2 dni przed? Tego się już nie dowiem :-) W każdym bądź razie pod tym względem moje starania nie były raczej dziewczynkowe, do tego spitoliłam sprawę łykając Guajazyl na poprawę śluzu (nie miałam w ogóle płodnego) a niestety dopiero później się dowiedziałam, że podnosi on pH. Ale wiecie co? Już kocham tą istotkę, która na ekranie USG tak energicznie machała do mnie rączkami bez względu na to jakiej jest płci :-)
 
Ostatnia edycja:
A mi sie wydaje ,ze wedlug naszych starych metod to 2 dni to jest juz za blisko. Najpierw Tasha sprobuj 3 dni najwyzej w kolejnym cyklu 2,5.
 
Dziewczyny właśnie wczoraj była na USG moja najlepsza kumpela, (w tym samym czasie mamy termin porodu;)) i na 90 % będzie mieć dziewczynkę, pokazywała mi nawet zdjęcia, cieszy się bo właśnie chciała dziewczynkę. Może nie przykładała się aż tak bardzo do starań, bo wtedy kiedy zaczęła się starać o dzidzię to jakoś zaraz po okresie zaszła. Od owulki mówiła, że było jakieś 4 dni.
Ciekawe co ja się dowiem, im bliżej do mojego USG tym więcej myślę, że usłyszę i zobaczę chłopczyka... Daję sobie jakieś 15% szans na dziewczynkę. Niby z wyliczeń i z tego co mówicie powinna być dziewczynka ale jakoś nie mogę w to uwierzyć... i nie wiem co to będzie...

Jeszcze ostatnio moja babcia stwierdziła, że mam geny po drugiej babci a ona ma 6 synów, moja teściowa ma 3 synów i że raczej będę mieć synka.
A słyszałyście może o tym, że jak wychodzi pępek to będzie chłopczyk? Bo mi wychodzi..... i moja mama twierdzi, że będzie chłopczyk. Więc same widzicie.....
Chciałabym widzieć ich miny, haha jakby się okazało inaczej:-D byłoby wesoło.
 
Oto zdjęcia: 11t3d.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl, same zobaczcie, że są bardzo niewyraźne i nic kompletnie na nich nie widać.
Aneczko, a ja czytałam, że najlepszy odstęp to 2-3 dni a przy większym już rosną szanse na chłopca ...ale dlaczego tak jest to bladego pojęcia nie mam :-D, były prowadzone badania na ten temat i czytałam nawet wyniki tych badań z podanymi konkretnymi liczbami, szkoda że nie mogę ich już znaleźć, jak tylko mi się uda to podam linka.
 
Ostatnia edycja:
Asiuniak mam tak samo jak Ty nie dowierzam ze moglabym miec coreczke :no: mam juz trzech chlopcow,wiec u mnie raczej marne szanse na dziewuszke wiec w razie ciazy nastawiam sie na kolejnego mezczyzne w moim zyciu :-D A jak bedzie dziewczynka to bedzie dla mnie mila niespodzianka :tak:

Tobie zycze wymarzonej corci, no i pewnie niedlugo dowiesz sie co nosisz pod serduszkiem ;-)
 
Asiuniak, ja jestem niemal pewna, że noszę pod sercem chłopczyka ale za to mam przeczucie, że u Ciebie mieszka dziewuszka :-), kiedy masz USG, 7 grudnia?

Udało mi się znaleźć część tego artykułu i wyników badań:

If I include the charts with BD the day after ovulation, the results are similar.
- BD ONLY on the day after O: 1 girl chart, 0 boy charts (sways girl 100%)
- BD ends on O: 193 girl charts, 206 boy charts (sways boy 51.6%)
- BD ends on -1: 98 girl charts, 90 boy charts (sways girl 52.1%)
- BD ends on -2: 31 girl charts, 30 boy charts (sways girl 50.8%)
- BD ends on -3: 18 girl charts, 13 boy charts (sways girl 58.1%)
- BD ends on -4: 6 girl charts, 6 boy charts (50/50)
- BD ends on -5+: 3 girl charts, 5 boy charts (sways boy 62.5%)
 
reklama
piranha ale Ty masz przeczucia ze to bedzie chlopczyk czy poprostu nie dowierzasz ze sie bedzie corcia? ja jakos podwiadomie mowie do swoim maluszku jako Ona, jakos tak czesto mam ze jestem przekonana ze to corcia, a czasem nachodzi mnie takie niedowierzanie ze moglo sie udac i ze to jednak chlopczyc.

a wiecie ze ja dzisiaj sprzatajac tak sobie myslalam dlaczego ja wogole tak bardzo chcialam coreczki, dlaczego niby coreczki sa lepsze od chlocow?:confused: :-D
oczywiscie nadal corci pragne, to jest moje marzenie i bardzo bede szczesliwa jezli spelni sie to moje marzenie:tak: a jak nie to tez bede z niecierpliwoscia oczekiwala swojego synka, bede kochala najmocniej jak to mozliwe i bede szczesliwa:tak:
a jeszcze moze kiedys sproboje ponowie zaplanowac plec bo widze ze mozna bylo zaplanowac to lepiej:tak:


aaaaaaaa na jednym forum dwie dzieczyny ktore oczekuja synkow potwierdzily ze soda u nich sie spienila:tak:
 
Do góry