reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

DOBRY
rzeczywiście 7gr.wysyp usg moja znajoma tez ma na ten dzień
za wszystkich trzymam &&&&&&&&&&&&&

Piranha a możesz napisac dokładna nazwe tego wapnia jaki polecasz?
a ty brałaś?
 
reklama
Hej dziewczyny! Ja już po wizycie, wszystko jest w najlepszym porządku Dzidzia była bardzo ruchliwa, cały czas machała rączkami. Ma 4 cm od czubka głowy do pupy (więc z nóżkami pewnie już 7 cm), kość nosowa widoczna, przezierność karkowa 1,2 mm. Strasznie się cieszę! Następna wizyta 7 styczna, wielce prawdopodobne, że poznam wtedy płeć Maluszka (teraz podobno nie dało sie tego stwierdzić) :-) Na test PAPP-A się nie zdecydowałam, czytałam o wielu przypadkach kiedy USG wychodziło idealnie a test PAPPA-A straszył dużym ryzykiem i dziewczyny albo szły na aminiopunkcję albo żyły w strachu do końca ciąży - we wszystkich przypadkach dzieci okazywały się zdrowe (nawet siostra szwagra tak miała). Pęcherzyk ciążowy był już na szczęście okrągły więc bardzo pomogły Wasze kciuki :-)

tusia26, ja kupiłam na Allegro jakiś "Calcium Citrate" od razu z magnezem (firmy NOW chyba, taka pomarańczowa butla o zawartości 250 tabletek ale pewnie jest też pełno innych cytrynianów wapnia innych firm). Tutaj są takie tabletki jak te moje ale w mniejszym opakowaniu: CALCIUM CITRATE WAPŃ + WIT. D MOCNE KOŚCI, SERCE (1961310179) - Aukcje internetowe Allegro
 
piranha to super!!! ale Ci dobrze ze juz jestes spokojna. ja nie wiem jak doczekam sie 7 grudnia

a ja zdecydowala msie na test pappa, wiec bardzo prosze mnie nie straszyc;-)
 
Piranha ciesze sie ,ze wszystko dobrze. Ja tez nie chcialam robic tego testu bo on jest oparty bardziej na statystykach niz na realnych zagrozeniach.
 
Dzięki dziewczyny! Kosmopolitan, będę trzymać 7 grudnia kciuki za Ciebie i inne dziewczyny a zdradzę, że moje kciuki słyną z tego, że zawsze pomagają :-D
Aneczko, no właśnie to samo czytałam, podobno z wiekiem tak czy siak spada stężenie jakiegoś białka ciążowego (które jest brane pod uwagę w tym teście) więc wyniki niepotrzebnie straszą, ten test nie wskazuje na to czy dziecko jest zdrowe ale tak jak wspomniałaś ocenia ryzyko i opiera się bardziej na statystykach ...wychodzę z założenia, że skoro kość nosowa była widoczna (i miała właściwą długość) a NT wynosiło 1,2 mm (gdzie norma jest do 2,5 mm) to nie mam się czym martwić :-)
 
Piranha ja jak zaszłam w drugą ciążę miałam skończone 33 lata (rocznikowo 34) i gin nie zalecał mi testu pappa właśnie ze względu na statystyki. Nie zrobiłam tego testu i cieszyłam się ciążą a mam koleżankę co zrobiła a jest młodsza ode mnie i stresowała się do końca.
 
Dzięki dziewczyny, upewniłyście mnie, że dobrą decyzję podjęłam. Tak jak piszesz ryba30 bałam się, że z racji moich skończonych 33 lat wynik testu wyjdzie niepokojący (no bo przecież z wiekiem ryzyko wad genetycznych dziecka rośnie) ...a znając mnie to bym się zapewne niepotrzebnie zamartwiała i wkręcała sobie różne rzeczy do końca ciąży zamiast się nią cieszyć.
 
piranha ja tez mam skonczone 33 lata ale test pappa mi zrobili
naszczescie wszystko dobrze
a przeziernosc karkowa masz piekn, bo Hania miala 1.9
wstaw zdjecie maluszka moze z nuba wyczytamy kto tam sobie mieszka
 
reklama
Czesc dziewczynki :-)


Na poczatku gratuluje wszystkim zaciazonym i tym ktorym udalo sie zaplanowac plec :tak: ciesze sie jak widze ze jednak mozna ...


No a u mnie staranka wstrzymane ze wzgledu na plamienia miedzymiesiaczkowe,jestem w trakcie szukani przyczyny...mialam juz zrobiona cytologie,wymaz tez nie wykazal infekcjii wiec w przyszlym tyg wybieram sie do lekarza na dalsze poszukiwania :-ppodejrzewam ze to przez hormonki po odstawieniu tabletek,jak juz sie wyjasni i wroci wszystko do normy to zaczynamy staranka,achhh juz sie nie moge doczekac kiedy zobacze te sliczne 2 kreseczki na tescie :tak:


A narazie zycze szybkich porodow i bezproblemowych ciaz ;-)
 
Do góry