reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Faktycznie cos tu pusto.
Dziewczyny wychodzic z krzakow:-D
U nas tez szaro,buro i ponuro.
A do tego od rana leje deszcz.

A mi w koncu skonczyly sie mdlosci:happy:
Ale za to pojawila sie zgaga i czeste bole glowy.

To ktora ma pierwsza w najblizszym czasie usg??

Daria-a jak tam u ciebie??? kiedy testujesz???
 
reklama
10 grudnia powinnam mieć okres.. to licze ze 11 zrobię test :) a został mi jeden test owulacyjny to zrobię w środku tygodni ... tak zobaczyć chociaż ostatnio mi wyszły pozytywne a jednak nie zaszłam;/szukam jakiś objawów jak jakaś głupia ale nic a nic ;/ oprócz bólu piersi..;/ ale z Nadia nie miałam żadnych objawów oprócz ciągłego sikania :-)
 
Dido, ja mam USG jutro o 9:50, będzie sprawdzana kość nosowa i przezierność karkowa, im bliżej tym mam większego pietra więc trzymajcie kciuki! Na rozpoznanie płci nie liczę :-)
Wciąż męczą mnie mdłości i brak apetytu, jak coś zjem (nawet niewiele) to strasznie ciężko mi to na żołądku siada i tracę apetyt na resztę dnia. Tak strasznie bym chciała by przeszło mi to do świąt (niby niebawem łożysko powinno przejąć produkcję hormonów), nie ma to jak usiąść z mdłościami i brakiem apetytu przy wigilijnym stole :-D
 
Piranha
Ja myślę, że powinno Ci to już pomału mijać. U mnie mdłości pojawiły się około 6/7 tyg a skończyły się ok 11/12tyg. Najgorsze były pierwsze dwa tygodnie, później już trochę lepiej i pomału się kończyło. Więc Kochana do Świąt na pewno już będziesz się dobrze czuła.
Na mdłości dobrze pomaga woda z cytryną, migdały, krakersy. Ja to właśnie jadłam jak nic nie mogłam przełknąć. I co najważniejsze to nie doprowadzać się do głodu. A jak czujesz, że właśnie robi Ci się niedobrze to zjedz sobie kilka migdałów.
 
Dzięki asiuniak85, bardzo mnie to pocieszyło :-) Na moje mdłości niestety nic nie pomaga (próbowałam dosłownie wszystkiego), nie mam apetytu i wszystko muszę w siebie wmuszać (najlepiej czuję się rano a potem jest już coraz gorzej), w zasadzie to najgorzej czuję się jak coś zjem, robi mi się ciężko na żołądku przez całą resztę dnia i już w ogóle nie mogę patrzeć na jedzenie. Mam nadzieję, że masz rację i na święta będę mogła nacieszyć się już apetytem, za którym nieziemsko się stęskniłam :-)
 
Hej dziewczyny,
czy mogłybyście podać mi do kupy poskładane info jak się starać na dziewczynkę? ... czytałam sporo na samym początku, ale z tego co się orientuję to wiele doszło po drodze :-) W zeszłym cyklu zrobiłam tylko stop na 3 dni przed owu, ale się nie udało :blink:
 
piranha wiec cos na temat tego zlego sa,opoczucia, jak robi sie ciezko i zle na zoladu, tak ze juz czegokolwiek sie odechciewa. ja wlasnie tak mam, a raczej mialam bo od 2 dni czuje sie lepiej (oby nie zapeszyc). u mnie te dolegliwosci zoladka zaczely sie jakies 3 tygodnie temu.a takie typowe mdlosci mialam od 6 do 8 tygodnia.
teraz licze ze juz bedzie zewszystkim spokoj:tak:
ja usgmam 7grudnia i tez ni licze ze poznam plec bo to bedzie dobry znak;-) z synkiem wlasnie na genetycznym dowiedzialam sie jaka plec.
piranha trzymam jutro kciuki:tak:
 
Witam!
Piranha to jutro trzymam kciuki a potem chyba 3 z nas mamy 7 grudnia;-)
Lorelaine to z tego co ja pamietam(dziewczyny poprawcie lub dorzuccie od siebie conieco):
-odstep od owu 3-4 dni.
-Zakwaszanie ph w pochwie doustnymi srodkami lub dopochwowymi globulkami(przez 2-3 dni po @)
-dieta dziewczynkowa (ale to najlepiej ze 2-3 miesiace minimum stosowac) czyli ograniczyc potrawy slone , pomidory i zrodla sodu i potasu a jesc duzo nabialu , slodkiego i bogatego w magnez.
-Lykanie magnezu i wapnia.
- oslabianie plemniczkow przez czeste przytulanko
-brak orgazmu
No i moze dla zabawy chinski kalendarz ;)
teraz piranha wpisala tez nowe metody , ktore rowniez brzmia obiecujaco ale tutaj nikt ich jeszcze nie stosowal.
 
reklama
kosmopolitan, bardzo mnie pocieszyło to co napisałaś, może u mnie lada dzień też to się skończy. Co prawda siostra bliźniaczka mówi, że miała w 2 ciąży dokładnie te same dolegliwości żołądkowe co ja (pierwszą też przeszła bezobjawowo :-D) i przeszły dopiero w okolicy 13-14 tygodnia (czyli nadal powinnam się zmieścić przed świętami :-D) ale mówi, że stało się to dosłownie z dnia na dzień ....więc może masz już to za sobą :-) (często przechodzi właśnie w 12 tygodniu kiedy produkcję hormonów przejmuje łożysko).

Dzięki dziewczyny za kciuki, dam jutro po wizycie znać co i jak (faktycznie 7 grudnia będzie wysyp USG :-)). Na koniec do tych dziewczynkowych metod dorzucę by wapń łykać w postaci cytrynianu a nie węglanu (ten drugi podnosi pH). Można też zastosować minimum 7-dniową abstynencję przed staraniami (liczebność męskich plemników jest największa pomiędzy 2 a 6 dniem powstrzymywania się od współżycia, przy czym 4 dnia ich liczba jest najwyższa, 7 dnia zaś drastycznie spada a ilość żeńskich plemników wzrasta o 2%). Dobrej nocki i kolorowych snów wszystkim życzę :-)
 
Do góry