reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Beatko
Piękny ten Twój brzucholek, taki już duuuży;)
Anastazjo
Z całego serca GRATULUJĘ;) Suuuuper!!! Póki co mogę tylko pozazdrościć, hehe Wkrótce i ja się dowiem kto mieszka pod moim serduszkiem...
 
reklama
"no to w takim razie marzenia sie spelniaja-ma pani coreczke i co do tego nie mam watpliwosci"

GRATULUJĘ :-)

jagienko jesli masz jeszcze ten sab simlex to ja bym od ciebie odkupila, bo wiesz moj maly ma czasami chyba jakies bolesci brzuszka-wybudza sie z krzykiem (ale nie jest to regularnie)
Mam,wyślij mi kochanie adres na pw to już jutro nadam ci go listem :tak:


Dziewczyny, jak szczepicie swoje pociechy? Na wszystko? Bo ja nie wiem na co sie zdecydowac, i czy wogole na wszystko szczepic - rozne opinie slyszalam jz i troche sie obawiam. I jeszcze czy na nfz czy tymi platnymi? Co Wy na to?

Ja też staram się unikać niepotrzebnych szczepień ale ufam mojej lekarce która zaleciła hexę (6w1) pneumokoki i rotawirusa,głównie ze względu na fakt że mam dwoje dzieci w szkole :tak:
 
Beatko brzuszek spory, ale zobacz na moj w 27 tyg, ja juz mam 100 cm w obwodzie a gdzie jeszcze min 10 tyg :szok:


Jagienko super ze corcia byla grzeczna i chrzciny udane , a teraz odpoczywaj na maxa poki mąż jest

Gratuluję kolejnej forumowej córeczki :-)

Nullko jak u Ciebie?

i drugie
 
Jagienko 6w1 to najgorsze co mozna zafundowac dziecku :( ja tak szczepilam, bo nie mialam wyjscia, teraz tez nie mam bo w IE nie ma innej opcji, ale bede to odwlekala w czasie jak najdluzej, tzn kazda szczepionke. 6 chorob naraz to straszny szok dla organizmu takiego maluszka:( Polacy nie doceniaja, ze moga dzieci szczepic oddzielnie na kazda szczepionke...
 
Jagienko 6w1 to najgorsze co mozna zafundowac dziecku :( ja tak szczepilam, bo nie mialam wyjscia, teraz tez nie mam bo w IE nie ma innej opcji, ale bede to odwlekala w czasie jak najdluzej, tzn kazda szczepionke. 6 chorob naraz to straszny szok dla organizmu takiego maluszka:( Polacy nie doceniaja, ze moga dzieci szczepic oddzielnie na kazda szczepionke...

Wiesz,ufam swojej lekarce i nie zgodzę się z Twoją opinią,szczepionki skojarzone zawierają dużo mniejsze dawki poszczególnych bakterii i wcale nie są większym szokiem dla organizmu niż pojedyncze.Poza tym oszczędzają dziecku bólu,tak jak pisze Royanna,ograniczają ilość iniekcji i co najważniejsze-szczepionka Hexa zawiera,chyba jako jedyna oczyszczony krztusiec :tak:
Co prawda to prawda,temat-rzeka,każdy zrobi jak uważa.

Beatko,Monico-śliczne brzuszki!! Jakie Wy zgrabne mamuśki jesteście :-):-)
 
dzien dobry z rana:-)
tak jak przypuszczalam rano dostalam tak silnych boli brzucha i sie zaczelo:-(jeszcze do tego tak mam obolałe piersi pierwszy raz tak mam a bole mialam tak silne jak jechalam z nadia do porodu;/teraz sie troche uciszają;/ no to bede dalej sie starac:)jeszcze na dodatek nie dobrze mi ;/
 
Ostatnia edycja:
Czarodziejko, ciekawa jestem tej alergii i rzeczywiscie tego nie wiedzialam ze moze byc ona spowodowana skaza bialkowa:

Dziewczyny, jak szczepicie swoje pociechy? Na wszystko? Bo ja nie wiem na co sie zdecydowac, i czy wogole na wszystko szczepic - rozne opinie slyszalam jz i troche sie obawiam. I jeszcze czy na nfz czy tymi platnymi? Co Wy na to?
No wlasnie Jutro ide do lekarza z ta jego alergia...zobaczymy co sie dowiem. Ten lekarz to ostatnia moja nadzieja.
moze jestem niesprawiedliwa w ocenie ale teraz lekarze to w wiekszosci "partacze" nastawieni na zysk. wciskaja leki za ktore im placa firmy farmaceutyczne, a wiem to bo mojej kuzynki maz jest takim przedstawicielem medycznym...
oczywiscie "lekarze z powolania" tez istnieja ale dostac sie do nich....ho ho

co do szczepien....Ja nie szczepie wiec nie pomoge w kwestii wyboru szczepionki;-)




czarodziejko
dosc nisko mam ale jeszcze glowka sie nie wstawila
chociaz ja czuje ucisk na pupe i spojenie lonowe :szok:
A kiedy kochanie usg robilas...moze sie juz "fajtnęła" glowka w dół?:-D


Jagienko 6w1 to najgorsze co mozna zafundowac dziecku :( ja tak szczepilam, bo nie mialam wyjscia, teraz tez nie mam bo w IE nie ma innej opcji, ale bede to odwlekala w czasie jak najdluzej, tzn kazda szczepionke. 6 chorob naraz to straszny szok dla organizmu takiego maluszka:( Polacy nie doceniaja, ze moga dzieci szczepic oddzielnie na kazda szczepionke...
osobiscie podzielam zdanie ale i szanuje wole innych rodzicow. nie wierze w zadne teorie ze niby szczepionka moze uratowac zycie mojego dziecka, jest wiele dokumentow kiedy to dziecko zaszczepione na dana chorobe i tak chorowalo w dodatku bardzo ciezko, ni e wspomne juz o powiklaniach.
maciek ma szczepionki do okolo 2 roku zycia w dodatKu z opoznieniem bo ciagle nam chorowal (ale to ze z opoznieniami to akurat dobrze) maks ma tylko zoltaczke. oczywiscie wszystko to wybor rodzica, mi nic do tego, ja siebie ani dzieci szczepic nie bede, powiedzmy zoltaczke przezyje bo wiadomo ale cala reszta nie.
zreszta znacie moje stanowisko w tej kwestii...nie musze sie produkowac.

Monico brzuszek piekny!!!! Uwielbiam te ciazowe pileczKi:)
 
Ostatnia edycja:
Hej hej!
U mnie wczoraj usg sie udalo. Ninka pokazala ,ze nie ma siusiaka ale za to na 4d zero wspolpracy:sorry: 230zl wywalone w bloto.Zakryla sie raczkami i nogami tak ,ze nie dalo sie dojsc ani do buzki ani d dupci:-p
Monico ja tez mam taki brzucholek jak Ty. Musze sobie cyknac zdjecie to wam pokaze.
Co do szczepionek to ja wolalabym ich uniknac ale jesli chodzi o 6w1 to przychylam sie do opinii Jagienki te pojedyncze szczepionki maja wieksze dawki, sa bardziej zanieczyszczone konserwantami a i tak dziecko dostaje zmasowany atak na organizm tylko ,ze w kilku ukluciach(nie rozbija sie tego szczepienia tylko kluje tego samego dnia).
Czarodziejka jestes kolejna osoba ,ktora znam , jakiej udaje sie jakos obejsc szczepienia. U nas baaardzo tego pilnuja w przychodni i nie ma jak ich uniknac:no: jedyne co mozna to starac sie jak najbardziej opoznic podawanie szczepionki.
Daria powodzenia zatem w kolejnych starankach:tak:
Nullka jak tam dzis u Ciebie?
 
reklama
witajcie,

ja szczepilam synka do roku (5 w 1,)ale dalej juz nie zaszczepilam. napwno przed przedszkolem zaszczepie ale poki co odwlekam w czasie. z drugim dzieckiem napewno tez bede odwlekac w czasie. chcialabym szczepic na te pojedyncze a nie skojarzone ale one zazwyczaj maja trec w swoim skladzie i napewno nie zaszcepie.
echhh szczepienia to bardzo trudny temat.

czarodziejko mam do Ciebie 2 pytania:
1- czy w szpitalu po porodzie ktos Cie pytal czy moze zaszczepic Ci dziecko i Ty sie nie zgodzilas czy poprostu wczesniej jakos to zalatwilas? bo wiem u nas w panstwowym szpitalu nie ma wyboru- szczepia i juz. ja mam zamiar rodzic w prywatnej klinice i ma nadzieje ze bede miala wybor. nie chce zeby mi zaszczepili dziecko w pierwszej dobie:crazy:
2- czy z racji tego ze nie szczepic dzieci to czy dostajesz jakies pisna sanepidu? wiem ze to tez zalezy od przychodni.
 
Do góry