reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Witajcie kochane
na początek kilka słów o mnie, przez prawie 5 lat łykałam Yasminelle, 01.09.2011 dostałam @ - ostani z odstawienia, kolejny przyszedł 05.10.2011 więc cykl był 34 dniowy. Już po odstawieniu staraliśmy się o dziecko. Pierwszy cykl starania był bezowocny:( Teraz zaopatrzyłam się testy owulacyjne LH TEST zakupiony w aptece. Według ulotki powinnam zacząć robić testy od 22.10.
Stosowała któraś z Was te testy u kogoś zaowocowało to dzidziusiem?Dodam, że pragnę mieć córusie, a najbardziej chcę zostać matką...
 
anidziak oczywiscie nie ma co sie nakrecac zeby potem sie nie rozczarowac, ale uwazam ze szanse sa bo z ludzkim cialem nigdy nic nie wiadomo;-) moja przyjacilka zawsz miala cykle okolo 30dniowe, zawsze mniej wiecej wiedziala kiedy ma owulacje- czula bol owulacyjny (lekkie klocia w polowie cyklu), zawsze miala duzo sluzu plodnego. jednak w druga ciaze zaszla niewiadomo jakim cudem;-) sex miala tylko jeden raz, 2 dni przed okresem:tak: innego sexu nie bylo, nawet w poprzednim cyklu bo jej maz przebywal w belgii, a wtedy wrocil na 2dni. w tamtym momencie moja przyjaciolka za zadne skarby nie chciala miec wiecej dzieci bo miala 3miesieczna coreczke, w dodatku byla sama (maz wiecznie za granica). dlatego ten sex bez zabezpieczenia przed samym okresem uznala za 100% bezpieczny:-D
po tych 2 dniach dostala okres, ale miala go tylko dwa dni, ale pomyslala ze to od stresu, przez ciagle zarwane nocki. no ale za miesiac okazlo sie ze jest w ciazy:tak:

miq jezeli wczesniej nie robilas testow owulacyjnych to w pierwszym cyklu mozesz nie wstrzelic sie w 3-2 dni przed owulacja (to na dziewczynke). ja mniej wiecej 5 miesiecy robilam co miesiac testy owulacyjne i widzialam kiedy pojawia sie druga kreseczka i z jaka intensywnoscia i kiedy moge spodziewac sie owulacji. oczywiscie nigdy nie wiadomo jak dany cykl bedzie wygladal i wszystko moze sie przesunac, ale warto miec jako taka orientacje.
no ale poczatek proponuje przytulac sie do czasu pojawienia sie drugiej kreseczki (nawet jasniutkiej).
 
Ostatnia edycja:
kosmo-to jak mała miala 3mies.to koleżanka juz miała miesiączkę po porodzie.?
bo tak napisałaś to zrobiłam oczy ja sobie ostatnio pazwalam na 2-1 dni przed @ i ostatnia @ tez tylko 2dni:baffled:
 
No tak co prawda nie wiem jak to mozliwe ale slyszlam nie raz o tym ,ze mozna nawet w trakcie okresu zajscw ciaze. Nie wiem jak przed @ i w @ plemniki przezywaja do owulacji:no: ale takie cuda sie zdarzaja.
 
kosmopolitan u mnie nie sprawdza sie to co napisałas że trzeba zaprzestać sexu od pojawienie sie drugiej kreseczki (nawet jaśniutkiej) Już długo robie testy i nawet jak owu miałam 17-20dc to kreseczka jasna pojawiała sie nawet w 9dc więc....
W tym cyklu robie testy z apteki LH VITAM i mam drugą kreskę jaśniejszą ale zero śluzu płodnego (tylko wilgotno) Dziś idę na monitoring i zobacze ile ma pęcherzyk (narazie czuje że to bedzie z prawego jajnika tym razem ale zobaczymy)
W poprzednim cyklu w 16dc pęcherzyk 23mm a pękł prawdopodobnie 18 lub 19 dc czyli kurde musiał być gigant.
Dziewczyny oświećcie mnie w dwóch sprawach jak możecie (szczególnie te co im sie udało i stosowały testy owu oraz badały śluz)
1. Robie testy owu 2 razy dziennie - żeby być pewniejszą dokładności skoku LH czyli pojawienia sie dwóch grubych krech. Czy pozytywny test oznacza że owu juz jest czy ona nastąpi za 24-48h? Bo np. test popołudiu wyjdzie jeszcze negatywny a juz wieczorem pozytywny to znaczy że owu bedzie na drugi dzień lub za 2 dni? Czy jeszcze tego wieczora?

2. Czy pojawienie sie śluzu rozciągliwego (płodnego) oznacza że owulacja tuż tuż czy może zaczynają sie dopiero dni płodne ale owulacja jeszcze daleko? Chodzi mi o to czy w dniu pojawienia sie płodnego śluzu powinnam współżyć na dziewczynkę czy juz nie?
Wiem że głupie pytania ale w kwestii śluzu jestem noga ;-)
 
moja kolezanka zaszla w ostatni dzien @ i ma synka z tego

Czarodziejko witaj
ja zagladam czesto
tylko czasami nie mam o czym pisac
a nie chce watku zasmiecac bzdurami
bo to jednak o planowaniu ma byc
a ja teraz pokoik dla malej uzadzam
tzn narazie wszystko kupuje
 
reklama
tusia moja kolezanka od poczatku nie karmila piersia wiec dostala okres bardzo szybko. dla ciekawostki powiem ze ja zostalam splodzona 2 miesiace po narodzinach mojego brata:) miedyz nami jest 11miesiecy roznicy:)

nullka u mnie tez sie nie sprawdzilo ze trzeba zaprzestac przytulanek po pojawieniu sie drugiej kreseczki (jasniutkiej) bo w tym miesiacu co zaszlam w ciaze praktycznie od 7dc ja mialam (az do 13dc byla taka bladziutka). ale w poprzednich cyklach pojawiala sie 11dc i owu byla 14-15dc.
ale na poczatku jak ktos nigdy nie robil testow i nie zna wlasnego ciala i stara sie o coreczke to lepiej skonczyc w takim momencie.
co do Twojego pierwszego pytania- zawsze testy (te z allegro) jak wskazywaly u mnie druga gruba kreche to owu byla nastepniego dnia (no przynajmniej tak mi sie calyczas wydawalo). tylko tego jednego miasiac w ktoym zaszlam w ciaze owulacja pojawila sie prawdopodonie tego samego dnia wieczorem. ale powiem Ci ze moja kolezanka ktora tez sie starala o dziecko i ktora mierzyla temperature i szyjke to powiedziala ze u nej zawsze jak pojawialy sie dwie kreseczki to owulacja byla w tym samym dniu (ona badala szyjke i tempeature).
co do 2 pytania- tez mi sie zawsze wydawalo ze jak jest sluz plodny to oznacza nadchodaca wielkimi krokami owulacje. jednak u mnie sluz plody (rozsciagliwy ale nie przezroczysty) pojawil sie juz zaraz po okresie (czyli ok 7dn cyklu a owulacja byla 14dc). u mnie tylko jeden raz zauwazylam sluz przezroczysty, a tak caly czas byl taki metny, ale rozciagliwy (a badalam sie non stop od poczatku cyklu). jedyne co wiem napewno o moim sluzie to ze nastepnego dnia po owulacjii nie bylo nic rozsciagliwego, tylko bialy i lepki. wtedy tez nie bylo juz zadnych boli podbrzusza i druga kreska na testach byla juz lekko jasniejsza.

nullka a Ty masz sluz na zewnatrz? bo ja nigdy nie mialam i bylam przekonana ze cos ze mna nie tak, ale jak poczytalam jak prawidlowo powinno badac sie sluz (czyli wewnetrznie, bezposdrenio z szyjki) to dopiero wtedy sie dowiedzialam ze mam sluz:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry