reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Wiecie co ja chyba tez przejde troche na ta diete na dziewczynke.Moja normalna dieta to morze pomidorow i soli moze tez tym pomoglam zrobic chlopcow?
 
dzien dobry wszystkim:-)
mam takie pytanie bo wiem zeby zaplanować dziewczynkę to stosunek musi sie odbyć dwa ,trzy dni przed owulacja.
Dlatego kupiłam testy owulacyjne i tam pisze ze one pokazują zbliżającą się owulacje 2 ,3 dni przed.
To czy w takim razie muszę odbyć stosunek wtedy jak na tym teście pojawią się dwie kreseczki czy dla pewności lepiej dzień przed??
proszę o pomoc ...
Pozdrawiam wszystkie mamy chcące zajść w ciąże :)
 
Ostatnia edycja:
Kochana, nie wierz w te bzdury o planowaniu płci. Mój Aleks też miał być dziewczynką itd. I nie ma to nic wspólnego z owulacją, bo to mężczyzna "odpowiada" za płeć dziecka. Dużo magnezu powinien jeść na rok przed rozpoczęciem starań. Mój mąż tak robił, do tego inne czary-mary, a Aleks zdecydowanie jest płci męskiej :D
 
Owulacja ma znaczenie. Już tłumaczę.
Plemniki męskie(Y) są szybsze bo mniejsze ale za to znacznie bardziej delikatne, wrazliwe na niesprzyjajace warunki. Plemniki żeńskie(x) są większe cięższe, wolniejsze ale bardziej wytrzymałe, dłużej zyją w niesprzyjających warunkach. Jesli współżycie bedzie parę dni przed owulacją gdy śluz jest mniej płodny, bardziej kwaśny to plemniki męskie szybciej zginą w kwaśniejszym śluzie, żeńskie przetrwają by dotrzeć do jaja. Jesli współzycie bedzie w czasie owulacji plemniki męskie w płodnym, wodnistym sluzie bedą szybsze niż większe plemniki zeńskie i szybciej dotrą do jaja.
To metoda potwierszona w 80% Jesli więc komus zalezy to czemu nie próbować? :-)
 
reklama
Do góry