reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam.....w ten piekny poranek, pelen slonca:)
Witam ''nowe'' dziewczyny i zycze powodzenia w planowaniu. Wlasciwie to dobry czas zeby podsumowac....komu sie udalo hahhahahahah zaplanowac plec i takz sie tez udala:dry:
 
reklama
motylek kala witajcie:) i owocnych staranek zycze:)
o planowaniu mozna poczytac na poczatku watku, ale .... roznie to bywa,
z 5 dziewczyn planowało dziewczynke a wyszły chłopaczki kochane...
no to czekamy na wiesci od Joanny moze bedzie panienka:)
Tusia Pajka to nieciekawie macie, musicie bardzo uwazac, zwłaszcza w te upały


Miłego......
 
Motylek, Kaja witajcie i dobrze trafiłyście skoro chcecie chłopaka bo tu jak się planuje płeć to zawsze wychodzi chłopak :-D:-D:-D

a my po wizycie w Krakowie i jest superrrrrrrr!!!!! jezu jak sie cieszę !! Kubulek zachwycił lekarzy i docenta !:-):tak: badania biochemiczne sa wszystkie w normie !! Moj Kubusiek jest WIELKI :tak:

no i zdałam tą zołzę za 3 podejsciem na uczelni oczywiscie :-) teraz w weekend mam 2 egzamy :eek:

Kubunia śpi a ja uciekam do porządków i do ogródka za 2h
 
Motylek a cóż chłopaczek? jak mozna sie zapytać bo tu wiekszośc dziewczynkę chce :)
ja mam dwóch synków i jestem przeszczęsliwa no ale kurde balans !! nie mam okresu juz 3 dni i zadnych bóli...wiem, ze ciaża raczej mało prawdopodobna bo biore tabletki no ale własnie...biore je tak nieregularnie ze czasem zapomne wieczorem i wezme rano nastepNego dnia i nie wiem czy to moze zaburzyc cykl i dojść do zapłodnieni. Ostatnio w ogóle nie wziełam :-:)-( taka jestem zamotana...muszę pomyśleć o innym zabezpieczeniu, moze jakaś spiralka ? :confused: nie chce wiecej dzieci :-(
 
BERSHKA jakoś zawsze chciałam chłopca. Będzie Filipek:-D
Mi się wydaje, że to mogło zaburzyć cykl. Czemu nie chcesz więcej dzieci? To piękna sprawa.:-) Ja planuje 2,3.
A właśnie, o co chodzi z tą spiralką?:confused: Słyszałam, że jest takie zabezpieczenie, ale na czym ono polega?
 
Dzień dobry :happy2:
Ale gorąco!!!! lubię ciepło ale takie upały są jednak męczące!

Bershka super wieści :-) Kubulek to zuch chłopak! :tak: no i gratulacje zdania egzaminu...trzymam kciuki za następne :tak:
Jolu a długo bierzesz te tabletki może to przez nie nie masz okresu?

Motylek, Kaja witajcie :-) ja nie planowałam płci i jednego synka już mam a drugi w drodze :tak: co nie znaczy że nie marzyłam o dziewczynce ale najważniejsze to zdrowe dziecko dlatego zdałam się na los :tak: możecie poczytać sobie wątek https://www.babyboom.pl/forum/staramy-sie-f66/udalo-mi-sie-zaplanowac-plec-dziecka-32063/ Powodzenia! :-)
 
nie wiem na czym polega spirala..:confused:

Paula dzieki :-) a co do okresu to tabsy biorę juz od pół roku i jest ok zawsze a teraz to moja głupota i modle sie o okres
 
reklama
Dziewczyny antykoncepcja przy użyciu spirali polega na tym że nie dochodzi do zagnieżdżenia zarodka, może dojść do zapłodnienia ale nie dojdzie do zagnieżdżenia :-( jak dla mnie odpada taka metoda!

znalazłam coś takiego:
Spirala czyli wkładka wewnątrzmaciczna jest środkiem mechanicznym mającym uniemożliwić zagnieżdżenie się zarodka. Działa wewnątrz macicy kobiety, wyróżnia się kilka ich rodzajów. Różnią się kształtem i rozmiarem, niektóre zawierają także sztuczne hormony lub miedź. Wszystkie działają na tej samej zasadzie. Wywołują stan zapalny w macicy i podrażniając szyjkę macicy utrudniają plemnikom przedostanie się do jej wnętrza. Zakłada się ją przeważnie na okres kilku lat (w zależności od rodzaju wkładki). Noszenie tego rodzaju wkładek jest bardzo niebezpieczne. Grozi to zakażeniami bakteryjnymi, uszkodzeniem macicy a w skrajnych przypadkach nawet ciążą pozamaciczną. /dr. n. med. Hanna Cerańska - Goszczyńska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny
 
Do góry