reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hey moje babeczki kochaniutkie... wpadam na chwilkę tylko.

witam nowe dziewczynki... planowanie płci..hmmm ja mam syna ale nie planowaliśmy.. teraz chce córeczkę ale niestety jakoś wogóle zajść nie mogę więc już teraz nie planuję tylko się staram.

odnośnie spirali... ja jestem przeciwnikiem. Spirala to inaczej wkładka domaciczna... wygląda jak długa igła i ma 5 zaczepów.. gin wsadza ja do macicy... gdy dojdzie do zapłodnienia , płód się nie zagnieździ ponieważ ona go uszkadza. I często towarzyszą plamienia w środku cyklu... jak dla mnie to zwykłe morderstwo... bo inaczej brać hormony i nie mieć owulacji a inaczej zabijać płód.. w sumie to zapłodnioną komórkę.. często na spiralę decydują się kobiety które już nie chcą mieć dzieci..ale mimo to nie daje 100 % pewności że ciąży nie będzie. Zdarza się że kobieta zajdzie w ciążę i później dzieci rodzą się chorę.. nie chce już szczegółowo pisać...ale pewno potraficie sobie wyobrazić... mi ginek opowiadał że już nie raz widział dziecko ze spiralą w głowię.. dlatego jak dla mnie to odpada...ale jest to metoda antykoncepcji tylko jak dla mnie bardzo brutalna. :szok::szok:
 
reklama
Jak dla mnie taka metoda tez odpada....i ze wzgledow moralnych ale i jakos chyba nie moglabym czegos takiego miec w sobie....ale wiem ze są Kobiety ktore bardzo sobie chwalą skutecznosc spirali.....

Bershka- ja jeszcze jakis czas temu zakladalam ze moze moze troje dzieci a w tej chwili czuje sie tak spelniona i taka szczesliwa ze tez juz nie czuje potrzeby na kolejne bobo....choc nie zapieram sie bo czasem zycie decyduje za nas!!! jesli "przydarzylo" by sie trzecie szczescie.....Twoja wola Panie:) choc nie zyjemy w czasach kamienia lupanego i plodnosc w jakis sposob mozna kointrolowac..no ale ale ale..;)
___________
Dziewczyny u nas dzis taki upal...zdechnąc idzie!!!! z malym dopiero na wieczor wyjde.....
A ja Wy znosicie te upaly?!
 
rzeczywiscie spirala to juz nie dla mnie :szok::eek: koszmar !!!

no to nie pozostaje mi nic innego jak tylko pilnować sie z tabsami :-D:tak: bo prezerwatyw nie uznaje

buziaczki lece paa
 
Oj Jolka Jolka hehe pilnuj tych tabsow bo moze bedziemy ciociami po raz trzeci u Ciebie:p a nie myslalas o plastrach antykoncepsyjnych??moze to lepsze rozwiazanie dla Ciebie bedzie skoro tak zapominasz o tabsach??mi tez teraz czesto sie zapomina o wzieciu tab i biore z 3godz opoznieniem np.

Jolu super ze z Kubusiem wszytsko ok tylko sie cieszyc:-)jeszcze troche i pozbedziecie sie tego swinstwa:-)

Czarodziejko ja tj Ty myslalam o trzecim dziecku ale przeszlo mi po K..ale to chyba dlatego ze daje tak popalic hehe:-)u nas skwar tez niemilosierny dobrze ze u rodzicow siedzimy a tu ogrod i drzewa wiec cale dnie na dworze..nawet teraz z dworzu pisze:-)Maly marudzi ze za goraco...nie wiem jak bym miala z dzieciakami teraz siedziec w bloku??:confused::confused::confused::confused:
 
Witam upalnie :-)
Bershka.. Gratulacje dla dzielnego Kubusia !! :-) I mam nadzieje ze @ szybko zawita ;-)
Paula.. Widze wizyta udana :tak:
Witam nowe dziewczynki ;-)trzymam kciuki za zafasolkowanie :-)

Nooo wlasnie co do spirali.. :-).. ja jestem zwolenniczka ..mialam po 2 porodzie przez 7 lat i sobie chwale.. :sorry2:ale jak piszecie jest tyle zwolenniczek jak i przeciwniczek :tak: ale dobrze bo przynajmniej jest o czym dyskutowac.. :-)... Sa rózne rodzaje tych spiral.. moja psiapsiola ma teraz "Mirene" inaczej tak zwany system hormonalny... prosto wyplumaczyc to jest taka spirala.. ktora pomalu uwalnia hormony.. i z czasem nawet @ zanika .. albo jak juz jest @ to wystarczaja same wkladki :-).. gadalam juz z kilkoma dziewczynami co ja maja .. i ponoc rewelacja.. polecana szczegolnie dla kobiet ktore juz rodzily!! i leczniczo dla kobiet ktore maja menopauze.. to mi juz powiedziala moja ginka jak pytalam o te spiralke..zreszta mozna sobie wpisac w google "mirena" i poczytac.. jedyny minus to jej koszt bo 1000zl:dry:.. chyba ze teraz sie cos zmienilo :eek:... i ja juz o niej mysle sobie ;-) tymbardziej ze tak samo jest polecena kobietom ktore maja obfite i bolace @ .. a ja takie wlasnie mam..:wściekła/y:

A u mnie ..dzidzia szaleje na calego :-D wczoraj sie martwilam ze cos malo aktywna przez ten upal.. a dzis szaleje :cool2:... ja sie powoli zaczynam czuc jak wieloryb hahaha :-D jakos musze przetrwac lato :szok::-)

CALUSKI DLA WSZYSTKICH DZIEWCZYNEK :)))))))
 
witam sie :)


Hejka :happy:
Wczoraj byliśmy na usg i u Karolka wszystko dobrze :tak: duży już jest! :-) waży ponad 2100 i ułożony jest główką w dół :tak:według usg średnio to jakiś 33 tydzień a termin porodu mam na 28 lipca! :eek: ale granice błędu w pomiarach w tym okresie są +/- 21 dni No i na pewno chłopak! :-) jak to lekarz powiedział że chłopak na 150 i że siur na pewno nie odpadnie bo przyklejony jest na super glue :-D

Poczytam co u Was wieczorkiem...teraz idę jeszcze na dwór :tak:
Buziaki

gratuluje udajen wizyty:)

Witajcie :happy:
Nazywam się Judyta. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie tutaj:zawstydzona/y:.
Planuję mieć chłopca. Macie jakieś rady/sposoby?:happy2:

witaj wśród nas :) co do płci ja nie pomoge bo celowałam w córeczke a będzie syneczek ;)

własnie nie biorę w ciązy nic ale widze ,ze to cos nie wesoło sie robi.
strasznie mi wali szczególnie teraz jak upał.
a tobie jak zacznie bic to co robisz?do ilu masz puls?
samo ci przechodzi po magnezie czy jak?
bo ja juz sama nie wiem co to robic ?

Nowe dziewczynki WITAMY.
chym .................chłopca no no my ostatnio na forum wszystkie
prawie dziewczynki planowałysmy a tu nam chłopcy powychodzili :-p
no ale z tego co wiem to na chłopaka to w sama owulacje trzeba próbować(nie wczesniej).POWODZENIA.


Tusiu ja zawsze poznam kiedy mam atak - jeden lekarz jak zobaczył moje wyniki podczas ataku to sie załamał bo powiedział, ze przy takim pulsie w ogóle nie powinnam życ - pocieszenie.
Ogólnie jak czuje, ze sie zaczyna cos dziac to albo ide w chłodne miejsce albo sie kłade albo siadam. To mi zazwyczaj pomaga. Magnez łykam swoją drogą a przy tych upałach to staram sie nie chodzic duzo i zawsze miec przy sobie zimny napój ze jak cos zaczyna sie dziac to sie schładzam.

Hey moje babeczki kochaniutkie... wpadam na chwilkę tylko.

witam nowe dziewczynki... planowanie płci..hmmm ja mam syna ale nie planowaliśmy.. teraz chce córeczkę ale niestety jakoś wogóle zajść nie mogę więc już teraz nie planuję tylko się staram.

odnośnie spirali... ja jestem przeciwnikiem. Spirala to inaczej wkładka domaciczna... wygląda jak długa igła i ma 5 zaczepów.. gin wsadza ja do macicy... gdy dojdzie do zapłodnienia , płód się nie zagnieździ ponieważ ona go uszkadza. I często towarzyszą plamienia w środku cyklu... jak dla mnie to zwykłe morderstwo... bo inaczej brać hormony i nie mieć owulacji a inaczej zabijać płód.. w sumie to zapłodnioną komórkę.. często na spiralę decydują się kobiety które już nie chcą mieć dzieci..ale mimo to nie daje 100 % pewności że ciąży nie będzie. Zdarza się że kobieta zajdzie w ciążę i później dzieci rodzą się chorę.. nie chce już szczegółowo pisać...ale pewno potraficie sobie wyobrazić... mi ginek opowiadał że już nie raz widział dziecko ze spiralą w głowię.. dlatego jak dla mnie to odpada...ale jest to metoda antykoncepcji tylko jak dla mnie bardzo brutalna. :szok::szok:
Ogólnie jest tak ze spiralą, ze dobrze założona spirala nie doprowadza do zapłodnienia. Co do tabletek moje zdanie jest takie, ze podczas brania tabsów równie dobrze mozna zajsc w ciąże i równie dobrze tabsy mogą doprowadzic do poronienia więc działanie mają takie samo jak spirala:)

Witam upalnie :-)
Bershka.. Gratulacje dla dzielnego Kubusia !! :-) I mam nadzieje ze @ szybko zawita ;-)
Paula.. Widze wizyta udana :tak:
Witam nowe dziewczynki ;-)trzymam kciuki za zafasolkowanie :-)

Nooo wlasnie co do spirali.. :-).. ja jestem zwolenniczka ..mialam po 2 porodzie przez 7 lat i sobie chwale.. :sorry2:ale jak piszecie jest tyle zwolenniczek jak i przeciwniczek :tak: ale dobrze bo przynajmniej jest o czym dyskutowac.. :-)... Sa rózne rodzaje tych spiral.. moja psiapsiola ma teraz "Mirene" inaczej tak zwany system hormonalny... prosto wyplumaczyc to jest taka spirala.. ktora pomalu uwalnia hormony.. i z czasem nawet @ zanika .. albo jak juz jest @ to wystarczaja same wkladki :-).. gadalam juz z kilkoma dziewczynami co ja maja .. i ponoc rewelacja.. polecana szczegolnie dla kobiet ktore juz rodzily!! i leczniczo dla kobiet ktore maja menopauze.. to mi juz powiedziala moja ginka jak pytalam o te spiralke..zreszta mozna sobie wpisac w google "mirena" i poczytac.. jedyny minus to jej koszt bo 1000zl:dry:.. chyba ze teraz sie cos zmienilo :eek:... i ja juz o niej mysle sobie ;-) tymbardziej ze tak samo jest polecena kobietom ktore maja obfite i bolace @ .. a ja takie wlasnie mam..:wściekła/y:

A u mnie ..dzidzia szaleje na calego :-D wczoraj sie martwilam ze cos malo aktywna przez ten upal.. a dzis szaleje :cool2:... ja sie powoli zaczynam czuc jak wieloryb hahaha :-D jakos musze przetrwac lato :szok::-)

CALUSKI DLA WSZYSTKICH DZIEWCZYNEK :)))))))

ja tez chce załozyc sobie spiralę bo po tabletkach nie miałam w ogóle @ a na gumki jestem uczulona:p
 
ja tez chce załozyc sobie spiralę bo po tabletkach nie miałam w ogóle @ a na gumki jestem uczulona:p

Witaj w gronie uczuleniowcow na gumki :-D:-D;-) Kochana a Ty juz masz wsiooo dla maluszka?? Bo po Pauli to nastepna jestes w kolejce ;):)))

Tusia.. ja dopiero przeczytalam ...bidulka jestes :zawstydzona/y:.. mam nadzieje ze nie czesto beda Cie lapały ataki ..:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witaj w gronie uczuleniowcow na gumki :-D:-D;-) Kochana a Ty juz masz wsiooo dla maluszka?? Bo po Pauli to nastepna jestes w kolejce ;):)))

Tusia.. ja dopiero przeczytalam ...bidulka jestes :zawstydzona/y:.. mam nadzieje ze nie czesto beda Cie lapały ataki ..:tak:

Powiem Ci, ze do kupienia został mi termometr dla małego (jaki kupić dziewczyny?? ) i rzeczy do pielęgnacji pępka i dla mnie biusrtonosz do karmnienia i mam juz wsio kupione:)
dzisiaj składamy mebelki i w następnym tyg przyjeżdza wózek:)
ze względu na to, z emaly moze sie urodzic wczesniej jestem juz spakowana do szpitala.
 
Do góry