reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Bershka- ale mi milo......to widocznie to nasze myslenie dziala zawsze w dwie strony :))))) Czuje sie dobrze choc juz 7 miesiąc wiec mozesz sobie przypomniec jak to juz wtedy jest. Zreszta ja i tak powtarzam ze najwaznijesza jest psychika, bo cialo wytrzyma!!!!!!

Pyszczek- ło matko to moze i ja zaczne pic w 9 miesiącu :))))))
A mąz mi bedzie dodatkowo ssal cycole:))))))

Gie Osko- Kacperek juz pewnie nie ma miejsca na wiercenie!!! a poza tym spi juz wiecej jak noworodek!!!!!

 
Dziastina coś chyba nie tak z Twoją szwagierką, pzrepraszam :zawstydzona/y: dziecko karmione powinno być na życzenie, ale od 19tej do rana to zbyt długi czas bez jedzenia. Oj, zeby się jej jakaś choroba nie przypałętała, odpukać ale po tym co widzę po szpitalach to boję się o ta małą dziewczynkę. Odchudzać w wieku 3 m-cy !! ?? :confused:
 
Coś wam opowiem, chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat. Moja szwagierka ma 3 miesięczną córeczkę. I... ona jej je mleczko 120 ml o 19 wieczorkiem i śpi do rana,,,,, Oni się cieszą bo się w nocy wysypiają...ale mi się wydaję że takie maleństwo powinno częściej jeść.. prawda? Np. co 3 godziny. Bo wczoraj była z nią na szczepieniu i waży 5.550 a 6 tygodni temu ważyła 5100...Oczywiście bez glupich dogaduszek by się nie obeszło bo mój syna jak pojechał na pierwsze szczepienie to ważył 5800 to jak miał 6 tygodni, a na następnym 7200... a ona waży 5.550...wydaje mi się że to nie rozsądne... oni mówią że ją odchudzają bo jest dziewczynką i nie może być gruba... mi się wydaję że to jakiś absurd... mój syn wazy 16 kg teraz i nie uważam żeby byl jakiś nie wiadomo jak gruby!!! Jest z niego kawał chłopa i już! A odchudzać takie maleństwo to jakaś paranoja... bynajmniej ja tak myślę...a co wy na to?:confused::confused::confused:
a czemu mala je az 120ml jak ma 3mce??bo ja juz nie pamietam ile male dziecko majace 3mce je...ale podejscie ze odchudzaja corke zeby gruba nie byla jest glupie poprostu..bo takie male dziecko potrzebuje jest...i z czasem samo schudnie jak zacznie sie ruszac tak bylo u nas..i faktycznie dziene ze na jednej butli przespi cala noc..moja spala na poczatku 4godz i am ale z czasem sie to wydluzylo ale nie bylo tak ze zjadla wieczorkiem butle i sala do rana...zawsze ok 5-6jadla znowu...
Bershka oby Twoje przeczucia się sprawdziły! :-)

Gosiu może Kacperek się szykuje na poród :tak:

szykowac sie szykuje bo wiecej niz 13dni mu nie zostalo na mieszkanie w brzuszku:-)Pyszczku mnie te plecy moga bolec dlatego ze to moja druga ciaza ale nie wiem??

Bershka a mi przepowiesz kiedy urodze??
 
Dzastina...ja tez sie zgadzam ze Bershka. Od 19tej do rana to za dlugo dla 3miesiecznego malenstwa...A w ogole jak mozna mowic o odchudzaniu takiej kruszynki!!! Jakby miala z 6miesiecy i nadwage to moznaby pomyslec o zmianie karmienia ale nie prawie noworodka!!! Jestem w szoku!
 
Dzastina- ładnie to Bershka ujęla " coś chyba nie tak z Twoja szwagierką".
Nie znam dokladnie norm ile dziecko powiino zjadac w danym wieku (nie pmietam juz tego) ale tez sadze ze mala powinna wiecej przybrac w 6 tyg,
Irytuje mnie jednak coś innego: Tekst typu odchudzamy malą bo to dziewczynka...Boszeeeee co sie z tymi ludzmi dzieje!!!!!!!!

Wiesz co Ci powiem:
W ogóle sie tym nie zajmuj...przekonalam sie ze nie ma co ludziom doradzac, bo oni i tak sami wiedza lepiej...a jeszcze ci zarzucą ze sie wtrącasz,,,niech sobie wychowują dziecko jak chcą....Moja szwagierka jest tez "potluczona" i wszystko robi najlepiej.......i dobrze!!! ona ma swoje dzieci a ja swoje!
 
Czarodziejko no własnie zapomniałam o tych cycolach odpisac :-) my tę metodę uskuteczniamy dopiero od dwóch dni, ale po pierwszym wieczorze miętolenia dostałam przecież tych skurczy, może to to podziałało? :-D Heheh, ale chyba trzeba częściej miętolić, może kilka razy dziennie? Zamęczę tego mojego M, hihih :) No a oprócz tego szyjkę rozpulchniamy "od środka" :-) Ale wczoraj mnie w trakcie skurcze łapały, także nie wiem czy to dobra metoda, w kazdym razie przyjemna :)
 
Gosiu urodzisz po Pyszczku :tak:;-)
120 ml tyle dziecko moze zjeść na raz, To nie jest dużo dla dziecka w tym wieku. Jedzą nawet więcej niektóre głodomorki i nikt z tego nie robi problemu. Wazne, zeby jedzenie było w miarę regularne bo inaczej dziecko po takim długim czasie moze się odwodnić :-( z biegiem czasu. Dziecko powinno przybierac około 700 g na m-c
 
reklama
Ja narazie zmykam zajac sie synkiem, zajrze pozniej(pewnie w ciagu godzinki-dwoch) zobaczyc co slychac ;)
Jestem troche zmeczona, bo poki Macio w nocy goraczkuje to chodzi do nas, a w medzy czasie ja chodze 100razy na siusiu...I oczy mi sie zamykaja...
A w ogole zapomnialam napisac, ze u nas w nocy spadlo troche sniegu :) tylko dla mnie to niedobrze, bo ja chodze w takich cieniutkich pantofelkach bo w kozaczki nogi mi nie wchodza...
 
Do góry