reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Patrysiu trzymam kciuki za wizyte u gina (może będzie widać już płeć ;-)) koniecznie daj znać wieczorem! :tak:

Agniesiak a jakiego pieska kupiła Twoja mama? :-)

Pati wszystkiego najlepszego dla synka z okazji 5 urodzin! :-)

Kiki ciekawe z tą akupunkturą :confused: nie słyszałam o tym nigdy...;-)
 
reklama
Hej dziewczynki powiedzcie mi jak to jest.. Chcemy z mężem dziewczynkę jeżeli wyjdą mi na teście owulacyjnym dwie takie same kreski to mamy sie kochać tego dnia a potem już nie żeby była dziewuszka? Pierwszy raz z testami i nie wiem jak to jest:/
 
dziękuje kochane za rade,tak też uczynie.:tak:zobaczymy czy mi sie uda.
ach Patrysiu pisz bo już :rofl2:niemoge sie doczekać cotam pod serduszkiem ci fika.;-)
 
Hej laseczki ale u nas deszczyk polał :)))
Chodze nieco senna ale chyba juz nie zdolam sie polozyc bo mlody wstal....:happy:
Buziaki na te popoldnie......



I wyszlo slonko.............
 
dziewczyny a ja troche z innej beczki mam pytanie...czy mozecie mi polecic jakies dobre zelazko,kuchenke z plyta indukcyjna i jakie garki do niej pasuja oraz pralke chce jakas cienka i nie ladowana z gory...mam nadzieje ze mi cos doradzicie:-)
 
Agnieszko własnie ja również chciałabym siłami natury urodzić, jeśli tylko będzie taka możliwość ;-) na razie nie myslę o bólu, chiałabym poczuć jak to jest, już kiedyś pisałam tu na forum :-) a tego znieczulenia zewnątrzoponowego bałabym się trochę, ale może niepotrzebnie :sorry:

Gosia ja pytałam mojego gina o szkołę rodzenia ale on stwierdził że jak jestem w miarę zrównoważona psychicznie i Mąż też to sobie poradzimy i bez szkoły :szok::-D:-D Heheh mówił że kobiety często i tak jak przychodzi poród zapominają co i jak robić, jak oddychać, a często się zdarza że jest full miejsc w danym szpitalu i trzeba rodzić w innym i wtedy nic im to nie da że zaznajomiły się z daną porodówką. Poza tym powiedział że o pielęgnacji można się z książek dowiedzieć albo internetu ( albo z BB :-D). Oczywiście ginek nie odradza chodzenia do takiej szkoły, ale jego zdaniem można równie dobrze przeznaczyć pieniążki na coś innego. Więc zrezygnowałam z zapisania się. Zresztą M nie miałby jak ze mną chodzić ze względu na firme. Ja mam tę książkę Zawitkowskiego wraz z płyta DVD, mam zamiar którejś soboty urządzić sobie i M z tego wieczór filmowy :-) żeby i Tatuś wiedział co i jak. Więc mam nadzieję że będę wiedziała jak przewinąć, jak przystawić do piersi, jak kąpać, przebierać, trzymać itd, tylko własnie zastanawiam się jak to będzie jak Synka pierwszy raz dostanę do rąk, czy nie spanikuję :szok::-D M mówi że damy radę :)
A Ty jak tam zakupki do mieszkanka?

Paula hehe no ja mam nadzieję że to samo przyjdzie, i że sobie poradzę i poczuję się prawdziwą Mamą naszego maluszka która potrafi się nim zaopiekować :-) ale skoro piszesz że Ty również miałas takie obawy i Gosia też, więc to chyba naturalne z mojej strony :sorry:
Trzymam kciuki za wyniki z tokso ;-)

MeKlaudia mnie się wydaje że jak już dwie kreski takie same na teście to już nie powinno się przytulać na dziewuszkę, bo wtedy jest już blisko owulki, ale niech jeszcze inne dziewczyny się wypowiedzą :tak:

Czarodziejko Witaj :-) Kiedyś pytałam Cię na jakiej to podlubelskiej wsi byłaś, ale chyba nie zauważyłaś pytania :-) Nie to że jestem wścibska czy coś, ale tak z ciekawości pytam, mój M miał dziadków pod Lublinem, więc może akurat to gdzieś niedaleko :) Buziaki!
 
Gosia widzisz jak ja wiem o co Cię zapytać :-D:-D Ja jestem teraz na etapie wybierania noży kuchennych :-D:-D:-D Ale nie mam jeszcze swojego typu, może do wieczora coś wybiorę :)
Żelazko mogę Ci swoje polecić z czystym sumieniem, kupiłam rok temu i jak na razie odpukać sprawuje się dobrze, nawet polubiłam prasowanie. Idę sprawdzę jaki to model.......

Ok już mam :-) Żelazko Philips GC 4410 - opinie i recenzje internautów o towarze

Zaznaczam że żelazko na początku może wydawać się ciężkie, ale to jego zaleta! Jeszcze jak się wody naleje, idealnie sunie po tkaninach, nie trzeba nic dociskać, dobra stopa, niczym nie zachodzi, łatwy system odkamieniania, dziubek żelazka ułatwia prasowanie w zakamarkach, jak dla mnie nic nie trzaba więcej :)

Widzę że teraz można taniej kupić, ja za nie dałam coś około 250 zł.
 
Ostatnia edycja:
Co do kuchenki z płytą indukcyjną nie pomogę, ale pralkę mam Boscha i jest fajna :) Ja mam ładowaną od przodu, ale dosyć sporą, na 6 kg prania więc Ty musisz poszukać innego modelu skoro chcesz jakąś "cienką", czyli pewnie na 4,5 kg :tak: One nie będą bardziej płytkie :)

Ale powiem Ci że dla nas na te 6 kg jest akurat, nie chciałabym miec mniejszej pralki, chyba żeby częściej prać, chociaz i tak piore często :) A jeszcze teraz jak rzeczy maluszka dojdą, a co dopiero u Ciebie przy dwójce dzieci, no ale juz Twoja decyzja :)
 
reklama
Pyszczku co do bólu to da sie wytrzymać ale ostatnio sporo moich znajomych, przyjaciolek rodziło z tym znieczuleniem ZOO i wiekszośc jest juz po jednym porodzie i maja porrownanie wiec mowią ze niebo a ziemia.... wiec dlaczego miałabym sie meczyć tymbardziej ze u nas w Bielsku jest klinika "Eskulap" w ktorej rutynowo dla kazdej czy chce czy nie chce daja znieczulenie zewnątrzoponowe cena porodu tam to 450zł ze wszystkim wiec uważam ze cena jest super....
a co do opini lekarzy to sa rozne lekarze ktorzy pracuja w Panstwowych szpitalach odradzja przewaznie ze wzgledu na brak personelu= anestezjologa na oddziałach porodowych ale jak maja rodzic ich żony czy córki to tylko z tego znieczulenia korżystją... wiec same widzicie.... ostatnio nawet w wiadomosciach na tv1 mowiono ze niby polska weszła do uni i wszystkie panstwa zapewniaja kobietą rodżacym własnie to znieczulenie ale ale Państwo polskie woli pieniazki z uni wydac na inne wydatki jak ulzenie kobiecie w skorczch porodowych..... ach...... dobrze ze sa juz kliniki które to wspieraja jak ta w Bielsku :)

 
Do góry