reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

no wlasnie bliznieta jakos podwazaja wiele teorii, chocby czasu od owulacji...
Ale ale... Bliźnięta dwu jajowe to inna bajka... Bo tu są dwa jajeczka i nie dochodzi do zapłodnienia i owulacji w tym samym czasie... Czasem są to nawet różnice tygodnia między 1 owu a 2... Nawet zakładając że owu nastapi tego samego dnia ale już nie koniecznie o tej samej godzinie. Każde jajeczko ma niby te same geny a jednak jest ciut inne... I nawet zakładają że owu nastąpiła w tej samej minucie to zapłodnienie juz nie... Bo trudno by 2 różne plemniki dokladnie w tym sammym momecie dopadły 2 różne jaja... Także nie jest to ta sama chwilą... I te różnicę w płci maja prawo być... Ale to nie fakty naukowe tylko moje obserwacje i informacje zasłyszane od innych bliźniaczych mam... Często mówią że między dziecmi byky roznice i 2tygodni, w rozwoju płodowym i nawet 1.5kg przy porodzie... Baaa historia zna przypadki że ojcami bliźniąt są 2 różni mężczyźni... Więc... Bliźnięta to poprostu 2 dziecka poczęte w różnych warunkach... Może i mega zbliżonych ale jednak czymś się e różnią.
Nawet bliźnięta jednojajowe nie są identyczne a niby 99,9% to samo dna, a jednak warunki w łonie matki, tym samym dla obu powoduja drobne różnice... No i po pierwszym podziale komórek stają sie odrębnością i kazde z nich tworzy swój wlasny uklad dna i cech osobowość i wygladu.
 
reklama
No tak, bliźniaki dwujajowe czyli podwójna owulacja, dwa jajeczka które w różnym czasie uwalniają się. Ale mimo to, wróżb nie brałabym pod uwagę.
 
Ale ale... Bliźnięta dwu jajowe to inna bajka... Bo tu są dwa jajeczka i nie dochodzi do zapłodnienia i owulacji w tym samym czasie... Czasem są to nawet różnice tygodnia między 1 owu a 2... Nawet zakładając że owu nastapi tego samego dnia ale już nie koniecznie o tej samej godzinie. Każde jajeczko ma niby te same geny a jednak jest ciut inne... I nawet zakładają że owu nastąpiła w tej samej minucie to zapłodnienie juz nie... Bo trudno by 2 różne plemniki dokladnie w tym sammym momecie dopadły 2 różne jaja... Także nie jest to ta sama chwilą... I te różnicę w płci maja prawo być... Ale to nie fakty naukowe tylko moje obserwacje i informacje zasłyszane od innych bliźniaczych mam... Często mówią że między dziecmi byky roznice i 2tygodni, w rozwoju płodowym i nawet 1.5kg przy porodzie... Baaa historia zna przypadki że ojcami bliźniąt są 2 różni mężczyźni... Więc... Bliźnięta to poprostu 2 dziecka poczęte w różnych warunkach... Może i mega zbliżonych ale jednak czymś się e różnią.
Nawet bliźnięta jednojajowe nie są identyczne a niby 99,9% to samo dna, a jednak warunki w łonie matki, tym samym dla obu powoduja drobne różnice... No i po pierwszym podziale komórek stają sie odrębnością i kazde z nich tworzy swój wlasny uklad dna i cech osobowość i wygladu.
dzieki za to objasnienie ;) nie mam za wielkiej wiedzy w tym temacie. w rodzinie blizniat brak
 
Myślę, że dobrym przykładem na "udowodnienie" że, płeć dziecka oraz ciąża bliźniacza, głownie zależy od klimatu i diety/hormonów. Badania naukowe potwierdzają, że najwięcej bliźniąt rodzi się jednak na północy Europy. A np. w krajach afrykańskich ciąża taka jest raz na 20 porodów, u nas raz na 80, czyli według mnie klimat odgrywa ważną rolę i dieta. Albo bliźnięta często występują z leczenia niepłodności, czyli tutaj rolę odgrywają hormony. Więc w przypadku planowania płci może być podobnie.
 
Dziadek od strony mamy miał same córy... Chyba takie geny[emoji12] aczkolwiek mnie bardzo cieszy ta sytuacja i gdybym zdecydowała sie na kolejne dziecko chciałbym dziewczynkę...
A bliźniaczki jednojajowe całkowity przypadek... No moze troche wiek miałam 36 jak je urodziłam.
u mnie w rodzinie od strony mamy i taty sa mieszane rodzenstwa. Takze tak jakby genetycznie ja mam szanse na pink:-D
 
No tak, bliźniaki dwujajowe czyli podwójna owulacja, dwa jajeczka które w różnym czasie uwalniają się. Ale mimo to, wróżb nie brałabym pod uwagę.
Wróżby zawsze dają 50% szana... Więc przy bliźniakach 2 płuciowych sprawdzają się w 100%[emoji12][emoji23][emoji23][emoji23][emoji85]

Ale nasunęło mi się jeszcze że idac tym takiem rozumowania jak przy bliźniakach czasem minuty lub sekundy mogą miec wpływ na płeć dziecka... I czasem nie ten co trzeba plemnik bedzie miec6 więcej szczęścia...
A moze jednak to wszystko jest zaplanowane przez kogos z góry?
Bo czasem dzieją się rzecy tak dziwne że nie wytłumaczalne...
 
Myślę, że dobrym przykładem na "udowodnienie" że, płeć dziecka oraz ciąża bliźniacza, głownie zależy od klimatu i diety/hormonów. Badania naukowe potwierdzają, że najwięcej bliźniąt rodzi się jednak na północy Europy. A np. w krajach afrykańskich ciąża taka jest raz na 20 porodów, u nas raz na 80, czyli według mnie klimat odgrywa ważną rolę i dieta. Albo bliźnięta często występują z leczenia niepłodności, czyli tutaj rolę odgrywają hormony. Więc w przypadku planowania płci może być podobnie.
Ja akutar czytałam że to kwestia genów... Bo jednak ciemnoskórzy ludzie mają ciut ine geny niż biali czy żółci. A odsetek ciąż bliźniaczych maleje wraz z ciemniejszym odcieniem skóry... Nawet wśród populacji ktora rodowicie mieszkała w afryce a od pokoleń zamieszuje Amerykę te propozycje są takie same... Wiec. Hyba dieta nie aż tak bardzo jak geny.
 
reklama
Do góry